Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehetett a baja a macskának...

Mi lehetett a baja a macskának? Mérgezés vagy betegség?

Figyelt kérdés
A haverom macskája megdöglött és nem tudjuk mi a baja. Félek hogy valami kórság.Tehát: a macska nagyon félénk volt fülei hátra furcsán is viselkedett, azonnal elvittük dokihoz de ott már rángatózott nem volt magánál és nem tudta becsukni a száját. Én modtam hogy veszettség de be volt oltva és a doki azt mondta hogy az biztos nem lehetett ezért(mivel haveromék festettek) elkönyvelték (ólom)mérgezésnek. Azonnal adta a fájdalomcsillapítót és az altatóanyagot. De ez nem elég mert ez egy anyaállat volt és mielőtt elvittük volna még megszoptatta a kicsinyeit(ezt meg is mondtuk a dokinak)erre a doki azt mondja hogy ha megmérgezte volna őket akkor már rég halottak lennének. Szerintem biztos hogy nem festéket evett hanem valami mást mert a macska annyira nem hülye hogy beleszlopákoljon egy büdös(mivel nagyon kifinomult szaglása van) festékbe. nem sajnálkozást kérek hanem éppkézláb ötleteket mivel a barátomat megharapta és lehugyozta(állatorvos azt mondta hogy ne menjen orvoshoz)
2010. máj. 21. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a cica simán megeheti a festéket, nem azért, mert kívánja, hanem mert mondjuk véletlenül belelép a lábával, és még frissen lenyalja.

Szerintem hihettek a dokinak.

2010. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi és a kiscicák vajon életben maradnak eddig nincs semmi bajuk
2010. máj. 21. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Miután a festék felszívódott és a véráramba valamint az anyatejbe bekerült, már nemigen volt módja a cicának szoptatni. Nem lesz a kicsiknek semmi bajuk.
2010. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A macsek sajnos bármit képes "megenni".Ezért szokták mondani,hogy például a garázsban is vigyáni kell még a kocsi hűtőfolyadékával is,mert még azt is képes felnyalni a földről,ha kiborul.Ezeknek valami olyan íze van,ami csábítja a cicákat,úgyhogy simán lehetett a festék is a ludas.
2010. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi macskánk egyszer használt étolajat ivott, szóval akár a festéket is simán megihatja. A barátodnak valószínűleg nem lesz tőle baja, de ha lázas lenne mostanában, akkor menjen el orvoshoz, mert akár fertőzés is okozhatta a cicus halálát.
2010. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a hűtőfolyadékot tényleg megissza mert volt egy vizslán és belekóstolt egy vizslakönyv szerint pedig le kell itatni (mivel metil-alkoholt tartalmaz ezért etil-alkohollal kell itatni mert az semlegesíti) egy üveg bacardi superiort kapott nagyon féltem hogy meghal de túlélte és visszagondolva nagyon vicces hogy hogy szédült a cucctól :D aztán jött egy autó és kb 1 év múlva el is ütötte(20 métert repült egy villanyoszlopnak :( )sajnos menthetetlen volt mivel tele volt belső sérülésekkel de szerencsére kívül nem látszott semmi és el tudtuk temetni egyben:'(
2010. máj. 22. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!