Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bedobtak hozzánk egy kiscicát!...

Bedobtak hozzánk egy kiscicát! Tanácsok a gondozására?

Figyelt kérdés

Szóval ma bedobtak hozzánk egy talán 5-6 hetes kiscicát (tudom hogy bedobták, a környező házakból senkié nem lehet, és egy ilyen pici cica nem barangol el olyan messzire, szóval csak úgy kerülhetett ide hogy bedobták). Délben mikor jöttem haza, akkor találtam a kutyám (40 kilós németjuhász) mellett. Hálistennek már van akkora, hogy megegye a konzerves cicakaját, mivel van 3 cicánk is, tudtam neki adni, látszott hogy nagyon éhes volt már, sajnos vizet nem ivott. Az egyik kérdésem az lenne, hogy megfürdethetem-e? Valószínű a kutyám játszott vele óvatosan, mert a cica nagy része sáros meg össze van ragadva a szöre (nemcsoda, hiszen gond nélkül befér a kutyám szájába az egész cica). Mindig volt cica a házunknál, de még soha nem fürdettem cicát, nemtudom erre milyen szabályok vonatkoznak. Nemakarom hogy esetleg megfázzon vagy valami ilyesmi. A másik hogy nemtudom tud-e már wc-zni egyedül, vagy én segìtsek neki úgy ahogy az anyja szokott? Mivel már tuti nem most evett először szilárd ételt, feltételezem meg tudja oldani, csak eddig nem csinálta, ezért kérdezem.

Válaszokat előre is köszi!



2017. júl. 18. 15:02
 1/6 Bibuc4 válasza:
Szerintem a fürdést azt úgy old meg hogy egy nedves ronggyal tisztítod meg amikor jó az időjárás és hamar megszárad. A wc "ügyben" nem tudok segíteni bocsi...
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nedves rongyal törölgesd át, wc zni már ilyenkor tudnak maguktól. Az lenne jó, ha bent tudnád tartani egy ideig. Viszel be almot úgy láthatod mit alakított.
2017. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bent tudom, sőt, már almom is van, bele is ment, kapart is helyet magának, erőlködött is, de nem jött neki össze semmi. És ezt többször egymás után...az lehet, hogy valamitől szorulása van?
2017. júl. 18. 16:16
 4/6 Dzseri ***** válasza:
a fülére vigyázz, hogy ne menjen bele víz
2017. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha holnap se produkál semmit, akkor keverhetsz a kajájába pár csepp olivaolajat.
2017. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most elég meleg van, szerintem megfürdetheted melegvízzel, ha nagyon koszos. De utána alaposan szárítsd meg, és maradjon melegben, könnyen megfázik. A feje ne legyen vizes és ne használj semmilyen sampont, még cica sampon is korai neki.


Megpróbálhatod törölgetni a fenekénél, hátha még nem teljesen önálló. De érdemes lenne orvoshoz vinni legalább egyszer, hogy kapjon féreg és bolha irtót. Kölyök tápot vegyél neki, egyelőre még legyen nagyon puha, valószínűleg a fogai se túl kemények.

2017. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!