Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskám...

Mit csináljak ha a macskám túl ragaszkodó?

Figyelt kérdés
Most lesz kb másfél éve hogy találtam egy cicát az utcán, megsajnáltam és hazavittem, megetettem aztán úgy a szívemhez nőtt hogy végül maradt. Akartam már kisállatott úgyis csakhogy a munkám miatt eléggé kiszámíthatatlan mikor érek haza, sokszor kell sokáig bent maradnom meg évente 2x el is kell utaznom. Nem hosszú időre, vagy úgy 5-3 nap de azért mégis. Ezért se akartam nagyon kutyát, de úgy tudtam a macskák sokkal önállóbbak és elvannak maguknak. Legalábbis nekem munkatársam azt mondta, mert az ő cicája boldogan megvan magának. És sétáltatni se kell külön. Igen ám de ez a kisfickó egyszerűen oda meg vissza van tőlem. De tényleg, mindig ott van a lábam alatt, bárhová leülök már jön az ölembe és folyamatosan dörgölődzik, meg dorombol. Még fürödni se hagy mert leül az ajtó elé és nyivákol. Aztán beengedem felül mellém és dorombol magának meg bújik a vizes kezemhez:D Aludni is együtt szoktunk, kiskorában még azt is eljátszotta hogy felfeküdt a fejemre, de hálistennek arról már leszokott és a mellkasomnál vagy a karomon alszik. Nem mondom hogy nem szeretem meg élvezem azért hogy ilyen mert aranyos meg nagyon szeretem tényleg, csak lassan nem merem egyedül hagyni mert már az egyik szomszédom szólt hogy szerencsétlen macska egész álló nap sír az ajtó előtt. Mondta hogy őt tulajdonképpen nem zavarja meg csak délután hallja mert akkor ér haza de sajnálja. Aztán amikor elsőnek elutaztam haverom mesélte (ő járt át etettni) hogy enni se evett, csak nagyon kevesett meg folyton nyávogott és nem ment el az ajtó elől. Mint valami kutya vagy én nem tudom. Nincs szívem itthagyni de kb 1 hét múlva ujra el kell mennem és most kicsit több ideig, de félek hogy megint vagy még talán rosszabul fogja viselni. Nem akarom ezt, de mit tudnék tenni?

2017. júl. 18. 16:03
 1/8 Dzseri ***** válasza:

talán még egy cica segítene

de az összeszoktatás is türelmet igényel

2017. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon édes cica lehet.Egy másik cica lehet tényleg segítene meg lenne még egy ötletem,de kicsit merész.Nekem panelos kijárós cicám volt és sokszor szomszédolt.Ha esetleg van egy cicaszerető szomszédod akit megtudnál kérni,hogy vigyázzon rá meg,hogy az elutazás előtti egy hétbe már kicsit vigye át magához a cicát,hogy szokják egymást vagy csak nálatok ismerkedjenek.Úgy talán könnyebb lenne a cicának.
2017. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pici szocializáció is segíthet. Hívd át máskor pl azt a barátodat aki eteti ha elutazol. Játtszon vele, gyakoroljatok azt is hogy ő ad neki enni. Szerezzen a cica más emberbarátot is. Te vagy a világa, kicsit ki kéne nyitni a világot számára.

Otthonra pedig több játékot, hogy egyedül is feltalálja magát. Nézz utána neten, miket tudsz neki akár te készíteni. Egy kis agytorna, fárasztás. Ha jól kiszaladgálja magát akkor a nap legnagyobb részét át fogja aludni, amíg nem vagy otthon.

Én ezzel a második cica hozásával még várnék. Sok más kipróbálatlan lehetőség van. És ilyenkor az is benne van a pakliban, hogy a cicák nem fogják kedvelni egymást, netán ki nem bírják majd állni egymást, ami ugye sak mégtöbb problémát von majd maga után.

2017. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"most dicsekszel, vagy panaszkodsz?" :)
2017. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Túl korán lett valószínűleg elválasztva az anyjától, azok a cicák szoktak nagyon ragaszkodni. Ezen segíthet más emberek vagy más macskák társasága.
2017. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Új cicát nem merek bevállalni, de a többi ötlet igazán jó. Megpróbálom megszeretettni vele jobban a barátomat:) játékai vannak de nem egy túl kreatív macsesz, egy csomó kis sz*rt összehalmoztam hogy hátha valami tetszik neki de nem igazán nyerte el semmi a tetszését. Egyedül a cipőfűzőt bírja, bár azt is hamar megunja, de majd megkérem barátomat hogy játszon vele ha van ideje. Tényleg köszönöm a segítségeteket!
2017. júl. 20. 00:57
 7/8 anonim ***** válasza:
En egy szek tamlajara kotottem szalagot meg madzagot a vegen egy pici cukorkaval ezek hosszabb idore lekotottek a cicam es egyedul is tudott veluk jatszani.Esetleg probald ki.
2017. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, kiprobalom, nem rossz ötlet:D köszi.
2017. júl. 21. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!