Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor aludhat a kiscica nem...

Mikor aludhat a kiscica nem bezárva?

Figyelt kérdés

Péntek óta nálam van egy 10 hetes kiscica és első 2 éjszaka a fürdőszobában aludt egy állókában, utána pedig kiraktuk az állókáját a verandára. A tetejét le szoktuk fedni, hogy ne mászkáljon el, mert amúgy simán ki tudna mászkálni onnan.

Viszont egy kicsit sajnálom, hogy így be van zárva oda, sose mehet kicsit bóklászni az udvarra, meg azért fárasztó éjszaka többször is felkelni hozzá, hogy megnézzem, nem kell-e kicserélni az almát, meg hajnalban megint fel kell kelni, hogy kiengedjem mászkálni. De félek, hogyha mostantól nem fednénk le az állókáját, elszökne éjszaka és a sötétben nem találna vissza, vagy út közben valami kutya széjjel tépné, vagy valami történne vele, mert még olyan kis pici és szerintem nem annyira tud még magára vigyázni..Vagy de?

Szerintetek mikor aludhat fedél nélkül és mikor hagyhatom huzamosabb ideig egyedül játszani pl. a kertben? Mert mióta nálunk van, már kétszer is eltűnt, pedig mindig ott van vele valaki, csak ha már egy pillanatra nem figyelünk oda, egyből elszublimál. Mondjuk mindkét alkalommal kiderült, hogy valahol elbújt és elaludt, ezért nem vette gondolom észre, hogy csörögtünk neki a játékaival meg hívogattuk. De attól félek, egyszer úgy eltűnik, hogy többé nem is kerül elő :(


2017. júl. 18. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban féltem iszonyatosan attól hogy az "új cica" (kaptuk valakitől, vagy elhoztuk menhelyről), hogy elszökik mert majd nem szeret itt lenni stb. Mama azt mondta hogy ahol kaját kap ott is marad. És nekünk egy kicsi se szökött el, pedig rengeteg volt. A kiscica nem mászkál el. Sokat hallottam hogy "nem hülye a macska".

De teljesen átérzem az aggodalmat, nekem is van egy 2-3 hónapos csöppségem és én is nagyon nagyon aggódok érte mindig. Egyébként szerintem nem kell felkelned éjszaka hogy kicseréld az almot, nem piszkit oda ahol eszik/alszik.

Remélem tudtam segíteni!!

2017. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mondjuk tényleg elég kis értelmes, pl. ma is kint mászkált a kertben, persze azért mentem utána, nehogy átmenjen a szomszédhoz, de eszébe se jutott átmászni még a drótkerítésen se :o Szóval lehet, nem kellene ennyire aggódnom érte. Bár nem is csak attól félek, hogy magától elkóborol, hanem ilyenkor este mindenféle kóbor macskák is itt szaladgálnak és félek, hogy valamelyik elijeszti innen, vagy összeverekszenek :C Pár napja találkozott a szomszédmacskával és az is itt fújt szegénykére. Na mindegy, szerintem várok péntekig, hogy meglegyen a kerek 1 hét, mióta itt lakik és utána hagyom egy kicsit önállósodni.
2017. júl. 18. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog elszökni, hacsak nem bakmacska, de azok is nagyobb korukban kóborolnak el, de vissza is jön.
2017. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Várd meg míg megszok titeket, aztán ki engedheted.
2017. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ha már mászkálna akkor mászkáljon,akár bent a házban ha benti cica lesz aztán lehet kinti is

nekem most van 5 kicsi 2 honaposak

kis ovodában vannak kint,már egy kettő ki tud mászni és nem megy el


sőt van egy benti macsekom aki egész nap bent van amig dolgozom,mászkálhat,felmászhat,amit akar aszt csinál,így nem rendetlenkedik,még fára is mászhat bent:) amikor hazaérek ahogy kinyitom az ajtót egyből kislisszol és fut egy kört,eltünik egy órára aztán visszajön,este meg ha szólok neki akkor bejön és pihizünk.

mikor visszakerült akkor egyszer elmászkált ahogy szokott,de este nem jött ha szóltam,csak messziről hallottam hogy nyávog,aztán már tök sötét volt elindultam a hang irányába és 5 szomszéddal arrébb volt egy diófa tetején,nem mert lejönni,valami megilyesztette,azóta megismerte a környezetet és mindig visszajön

2017. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!