Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mintha horzsolás lenne a...

Mintha horzsolás lenne a combja és a hasa között?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a macskám mindkét combja belül, a hasa felé sebes. Tapintásra nem érzékeny, nincs begyulladva, kemény, úgyhogy valószínűleg nem mostani seb, és már gyógyul. Nyalogatja, de nem fájlalja. Képet próbáltam róla csinálni, de nagyon mozgott, vagy a telóm nem fókuszálta be, de azért valami látszik.


[link]

[link]

[link]

[link]


Ezzel vigyem dokihoz, vagy ha már gyógyul, akkor mindegy, vagy esetleg betadinnal bekenjem kicsit? Egyszer a szája sebesedett ki, a doki a betadint ajánlotta és szépen begyógyult neki.

Fogalmam sincs, mitől sebesedett ki, kinti-benti cicus, talán megcsúszott valahol, pl egy fán és meghorzsolta? Vagy valami fertőzés, betegség lehet?

Inkább mutassam meg a dokinak?



2017. júl. 19. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha lekezeled betadinnal és később pl. neugranormonnal kened neki de azt kb 2 perc alatt le fogja nyalni. Én ezzel nem vinném dokihoz, csak horzsolásnak tűnik, de lehet élőben durvábbnak látszik
2017. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem látszik durvának, csak nem tudtam eldönteni, hogy vigyem dokihoz, vagy ne. Betadinnal bekenem majd, ha hagyja, aztán figyelgetem.
2017. júl. 19. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
nem néz ki annyira súlyosnak de szerintem vidd el dokihoz! lehet hogy belekerült a sebbe valami fertőzés és az nem vezet valami jóra!
2017. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nem súlyos, remélem nem kapott el fertőzést, majd figyelgetem, aztán ha baj va, viszem magammal őt is, amikor viszem a kutyát oltásra.
2017. júl. 20. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!