Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszik az emberek a...

Miért hiszik az emberek a sima szürke házicicára azt, hogy orosz kék?

Figyelt kérdés
Nekem van orosz kékem, és egyáltalán nem olyan. Viszont rengetegen szaporítják a szürke macskájukat, mondván hogy orosz kék, és el is hiszi nagyon nagyon sok ember. Ezt miért? Nem találok rá magyarázatot. Meg rengetegen tőlem is megkérdezik hogy tényleg orosz kék a sima szürke, tk nélküli macskája? amikor mondom hogy nem még ők vannak felháborodva.
2017. júl. 22. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A színre ragadt rá szerintem ez hogy "orosz kék" színű. Nekem is volt egy "orosz kék" házicicám tizenpár évig, mondjuk én mindig hamvasnak mondtam a színét, később hívtam csak kéknek, de eszembe se jutott volna hogy orosz kék. Az emberek egyébként mindenből pénzt akarnak csinálni, ez ugyanaz mint ahogy bizonyos fajtáknál a merle színek drágábban eladhatók a különlegességük miatt.
2017. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A szürke házicica nem túl gyakori és van amelyiknek a feje is kicsit olyan mint egy orosz kéknek,szerintem ezért gondolják sokan,hogy ezek a cicák nem sima házicicák.
2017. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan azt hiszik hogy az oroszkèk egy szín nem pedig egy fajta neve.

Sajnos sok ilyen elterjedès van, hisz a nèmetjuhászra is hányan használják a farkaskutya elnevezèst.

2017. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A hosszabb szőrű cicákról pedig azonnal azt hiszik, hogy perzsa. Ahhoz sokan lusták, hogy kicsit utánanézzenek a dolgoknak, de okosnak akarnak tűnni, ezért hülyeségeket beszélnek.
2017. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sokan azt hiszik, hogy a szín neve orosz kék, és nem a fajtáé. Másrészt Magyarországon alapból rengeteg a házi szaporító, ha Mircinek egy kicsit különlegesebb kinézete van (kék szín, hosszabb szőr, akármi), akkor már "meg kell élnie az anyaság örömét" és "úgyis találok a kicsiknek jó gazdit".

Egyébként vannak kék házimacskák, akiknek tényleg orosz kékes fejük van, az enyém is ilyen (sőt, ő még természetre is hasonló), de természetesen tisztában vagyok vele, hogy a menhelyről nem eredeti orosz kéket "kukáztam", hanem egy jól sikerült másolatot. :D

2017. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a szürke házicica sem szürke, hanem kék.


Nekem pont kékem van, meg egy teknőctarkám. Bár ivartalanok mindketten.


Szerintem az emberek lusták dolgozni vagy tanulni, így a szaporításból és mások átveréséből akarnak megélni.

A másik oldalon meg csak azt látják, hogy "óccsó fajtatiszta macska" és mivel nekik sincs pénzük 150.000-ret kiadni egy fajtatiszta cicáért, így megveszik 30-ért és azt hiszik jó üzletet csináltak.

2017. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

utolsó: van szürke, és van kék színű cica. nem ugyanaz a kettő:)

köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. júl. 25. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is van sok buta ember is, elképzelhető, én is úgy veszem észre, hogy vannak, akik azt gondolják, hogy az orosz kék egy szín. A másik meg, hogy pénzt akar csinálni belőle, és azt mondja, jó lesz az orosz kéknek, úgyis sokan keresik, ami egy sima átverés. Így felteszi 30-ért a jófogásra, azt mondjuk itt a gyakorin látom gyakran tárgyalni, hogy Magyarországon nincs is orosz kék tenyészet, de aki nem ért a macskákhoz, meg a googlehoz, meg még gyakorija sincs, de ilyen macskát akar, az megörül neki 30-ért. Mondjuk azt nem fogja megtudni soha, hogy a cica anyja fekete az apja meg iromba, ja és házicica.
2017. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy már van Magyarországon is tenyészet O.o köszi!
2017. júl. 26. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Van Mo-n tenyészet, jól tudod.. :)
2017. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!