Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ismertek (megbízható) Brit...

Ismertek (megbízható) Brit hosszőszőrű tenyészetet Magyarországon, vagy mindenképpen külföldi tenyésztőt keressek?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy brit hosszúszőrű cica befogadásán a jövőben. Reméltem, hogy talán valakinek kis hazánkban van ilyen fajtájú cicája, és tud ajánlani egy tenyészetet, akik aktívak és megbízhatóak is.


Sajnos, csak brit rövidszőrű tenyészeteket találok, hosszúszőrűt nem.


Esetleg, ha valaki tud egy linket, ami külföldi (európai) tenyészetek gyűjteménye, annak örülnék.


Előre is köszi a válaszokat.



2017. júl. 22. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a tenyészet szerintetek megbízhatónak tűnik?

2017. júl. 22. 22:05
 2/7 A kérdező kommentje:
Most veszem észre, hogy elírtam a hosszúszőrűt a kérdésben, "hosszőszőrű" lett. Bocsi.
2017. júl. 22. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Island of Angels? Nincs tőlük cicám, de nekem megbízhatónak tűnnek.
2017. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ők is Brit rövidszőrű tenyészet, nem Brit hosszúszőrű... :/
2017. júl. 23. 07:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a FB oldalukat, gyönyörű hosszúszőrű kiscicákat árulnak :)
2017. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért pont egy ilyem fajtájú cica kell? Annyi árva cica van.Egy kóbor vagy egy mentett macska is lehet ,olyan szép, mint amilyet te akarsz, és hidd el hálásabbak is.
2017. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, nekem az általad linkelt oldal nem tűnik megbízhatónak. Bár a kiállítási díjak megnyerőnek tűnnek, dátum nincs, így nem lehet tudni, hogy hány kiállításon vettek részt a cicák és mikor? Az, hogy milyen tenyésztársaságnál vannak regisztrálva, az sincs feltüntetve az oldalon (TICA, WCF, Magyar Magacskatenyésztők Országos Egyesülete stb.) ez nekem így nagyon nincs rendben.


Az Island of Angels, szintén nem tűnik megbízhatónak számomra, még egy telefonszám sincs megadva sehol. Szintén semmi infó arról, hogy a tenyészcicáik valóban jó genetikai állománnyal rendelkeznek, tenyésztési alkalmasságra vizsgálták-e őket, és egészségesek, betegségekre szűrtek. Vagy, hogy a tenyésztők valóban regisztrált tenyésztők.


Persze minél több tenyésztővel érdemes felvenni a kapcsolatot és sok kérdést fel kell tenni!

1. Szülők orvosi papírjait, oltási kiskönyvét mutassa meg. Ha nem teszi, akkor attól a tenyésztőtől alapból nem is vennék.

2. Van-e garancia a cicára?

3. A cicára van-e ivartalanítási kötelezettség/vagy ő ivartalanítattja-e odaadás előtt? (ha nem, szintén nem vennék onnét cicát!)

4. Természetesen, TK, oltási kiskönyv, chip kell, hogy járjon a cicához, ellenben nem veszem meg a cicát.

5. Igazolja hány hetes a cica, amikor ideadja. 12 hetes kor előtt semmiképp sem szabad elhozni!

6. A szülőknek vannak-e díjaik, vizsgálták-e őket, hogy alaklmasak a tenyésztésre? A tenyésztő regisztrálva van bármilyen szervezetnél?


Kb. ezekre kell odafigyelni. Ha találsz szimpi tenyészetet, akkor már csak várnod kell az alomra és a megfelelő cicára.

Macskaiállításon is édemes nézelődni.

2017. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!