Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Üvegszálas szúnyoghálót nem...

Üvegszálas szúnyoghálót nem tud széttépni egy felbőszültebb macska, aki egy másikat akar megtámadni, ugye? Vagy inkább a fémszálas a jobb?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2017. júl. 24. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden macska szét tud tépni minden szúnyoghálót, hidd el!

Egész életemben voltak macskáim, nálam jobban senki nem ismerheti őket.

Akik most vannak, azoknak eszük ágában nincs tépni a szúnyoghálót (fémszálas van), de életem során volt olyan cicám, akik megpróbálta.

Le lett róla szoktatva!

A virágspricnivel lett ráfújva amikor próbálkozott, kb. 3 alkalom után illedelmesen üldögélt és meg sem kísérelte a szúnyoghálót gyepálni.

Ugyanezt a módszert alkalmaztuk, amikor a bútorokat akarja tépni valamelyik.

Ha a nevelési időszak alatt nem vagytok otthon, akkor ezalatt ne engedjétek abba a szobába, ahol a szúnyogháló van, mert a macska nagyon okos, kitapasztalja, hogyha nem vagytok otthon, akkor szaggathat.

2017. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha akarja mindkettőt széttépi a felbőszült cica. Más megoldást keress.
2017. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem ilyesmiről van szó, mármint betanítás, és nem is az én cicám.

Az van, hogy a szomszédom macskája néha felszokott jönni az emeletre, kívülről, ahol a fürdőszoba ablak is van és ahol az én cicám szokott ücsörögni. Van ott ugyan egy rács, de annak elég nagyok a lyukai és a mancsa simán átfér és már múltkor is neki akart menni a cicámnak. Nagyon féltem őt, ráadásul, a héten utazom el és nem tudom, mi lesz... :/ Akkor milyen megoldást lehetne még találni?

2017. júl. 24. 18:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden esetre, ha elutazol, előtte zárd be a fürdőszoba ablakot!:(
2017. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát, maradnak itthon rajtam kívül, úgyhogy WC használat, fürdés, szellőztetés, ilyenek alkalmával sajnos ki kell nyitni.. :/

Most megint itt nyávogott nekem ez a macska, még jó, hogy az enyém nem volt ott..

Egyébként, úgy lesz felszerelve a szúnyogháló, hogy fel se tudjon ugrani az ablakpárkányra, szóval, azért egy fémszálasat csak nem lesz ereje széttépni, vagy nem tudom..

Meg amúgy, amióta ez az eset volt, hogy megakarta támadni az enyémet, azóta ez a macska ivartalanítva lett, szóval nem tudom, talán az is számít valamit...

2017. júl. 24. 20:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás rengeteget számít, de nem azonnal.

Kell hozzá idő, hogy "átálljon"

2017. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ó, de jó, hogy ezt mondod! mert most miatta is kivagyok.. :(

Az az igazság, hogy ez a szomszédom lány cicája... Megmondom őszintén, én szoktattam ide, vagyis simogattam őt sokat, meg etettük, mert úgy kezdődött ez az egész, hogy kiscicái születtek, vagyis már a kicsikkel költöztek ide, mármint a szomszédom. A lényeg az, hogy kiderült, a kicsiknek nincsen helye, menhelyre vagy ki tuja hová viszik őket.. :( Teljesen ki voltam, arra is fény derült, hogy ez már ki tudja hányadik alom ennél a cicánál.. A mocskoknak (nem tudok az ilyenekre mást mondani) a 6 éves macskát "nem volt idejük" elvinni ivartalanítani.. Ezért én vállaltam ezt be, persze nekik is szóltam, mondanom sem kell, le se szarták..

És most azért vagyok ki miatta, mert felszívódó varratot kapott, a műtét múlt hét pénteken volt, 4 napot mondtak ott, hogy addig tartsuk bent. Végül még másfél napot ráhúztunk, mert kiderült, hogy ez egy olyan cica, aki szereti piszkálni a sebét.. Én éjszakáztam vele ez idő alatt, kint nyomorogtunk egy kicsike helyiségben, mert csak oda tudtam őt tenni a saját cicám miatt.. stb, de ezeket persze én vállaltam.

A bajom az, hogy nem annyira akar gyógyulni a sebe.. Már kétszer felhívtam az orvost azóta és műtét után is mondta, hogy levedzhet-gennyezhet a seb, ne ijedjünk meg. Már egyik nap egész szép volt, de most, hogy ki van engedve, gondolom piszkálja, nem csak nyalogatja, mert azt szoktam látni, olyankor igyekszem rászólni, de most, hogy ki van engedve, nem tudom úgy figyelni.. Erre most is, amikor itt nyávogott, megnéztem a sebét, és megint fel van picit szakítva egy helyen, talán csak a bőr, de akkor is, már sokkal szebb volt.. :( Mondta az asszisztens hölgy, hogy próbáljam letisztogatni a sebet, na most mivel ő tök vad (még szinte jobban mint műtét előtt, vagyis néha így megkergül) nem hagyja, sőt nyávog, látszik, hogy fáj neki.. ezért betadint raktam rá, gondolom az csípte neki.. a hölgy valamilyen hámosító krémet is mondott, hogy tegyek rá ,de az esélytelen, mert össze-vissza rúgkapál, karmolni is próbál, ilyenkor..

Valami olyasmit is mondtak, hogy két hét elteltével mi is kivehetjük a varratokat, de én akkor már nem igazán leszek itthon, mert csütörtökön megyek, meg nem is nagyon merném, mert sztem fáj neki... Amúgy a kedve jó, de néha kicsit túl őrült is..

Most itt vagyok így, hogy lehet még nagyobb bajt okoztam, bele se kellett volna szólnom ebbe az egészbe, de nem bírtam volna ki még egy kiscica almot. És utaznom kell el, az én macskámat is féltem tőle, meg őt is.. :( Őt senki nem fogja elvinni orvoshoz, ha valami gáz lenne, nem gyógyulna a seb, mert a saját "gazdája" tojik rá..

2017. júl. 24. 21:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Gallért egyébként viselt a bent tartott napokban, bár eggyel kevesebb napot..
2017. júl. 24. 21:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ezt borzalmas volt olvasni!

A gallért akartam említeni, de látom közben írtad.

Minek az ilyen embereknek állat, akik ennyire nem foglalkoznak vele?

Gondolom eltévesztetted és nem múlt pénteken, hanem az azt megelőző pénteken volt a műtét, mert ma hétfő lévén csak ma lenne a 4-ik nap. Így, ahogy én számolom, ez már a 10-ik nap és ilyenkor már ki lehet vetetni a varratokat, akkor nem is fogja piszkálni, illetve ha nyalogatja is, nagy kárt már nem tud okozni.

Nagyon rosszkor jön az utazásod, mert fokozottan kellene rá vigyázni, ne ugráljon, ne birkózzon, mert még erőlködéstől szétnyílhat a hasa.

Nem tudod beadni panzióba, míg nem vagy itthon?

Ott figyelnének rá, a te cicád is nyugodtabb lenne itthon, arról nem is beszélve, hogy TE sokkal nyugodtabb lennél!

A szomszédaid úgysem keresnék, ha mégis, akkor úgysem tudnak megkérdezni, mert nem vagy itthon.

Nem tudom, hogy nálatok milyen az állatorvos, de nálunk elutazáskor, vagy kórház esetén lehet vele beszélni, hogy addig ott tartja a cicát, kutyát, de ha nem is talán tud valami megoldást, vagy panziót.

Próbáld meg, a varratszedés miatt úgyis fel kell vele venned a kapcsolatot, ami ha holnap 11 napos műtött a cica, éppen aktuális lenne.

Csütörtökig, igaz szűken, de le tudod zongorázni, ...már csak a saját nyugalmad érdekében is.

Bár minden ember ilyen lenne mint te! Egész más lenne a világ képe!:)

2017. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Igen, már én is kivagyok ettől az egésztől..

Pont gondoltam a macska panzióra, de én másfél hónapra utazom el, az gondolom, nagyon sokba kerülne.. :/

De még az itteni dokihoz tényleg gondolkodom, hogy elvisszük, mert ahol műtötték, nincs is olyan közel és elég rosszul viselte az utazást.

Azt mondod, az rosszabb, ha benne marad a varrat?

Igen bocsi, eltévesztettem, most pénteken volt egy hete a műtét.

2017. júl. 24. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!