Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy sérült cicát....

Találtam egy sérült cicát. Mennyibe kerülne, az állatorvosi vizsgálata?

Figyelt kérdés
Egy nagyon sovány nagyon sánta az oldalán sebhelyes cica jött be ma a kertünkbe. Nem akar elmenni fekszik a teraszon egy kis tejet adtunk neki de tartunk kicsit tőle már biztos kóborol egy ideje.Én el szeretném vinni állatorvoshoz, de anyukám nem akar kóbor macskára pénzt költeni és nagyon messze van csak állatmenhely. Mennyibe kerülhetne az ellátása?

2017. júl. 24. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszéljetek az orvossal. A miénk például kóbor állatot ingyen szokott ellátni. De amúgy ha ivaros kandúr, azok a kufircolástól és a verekedéstől gyakran néznek ki így nyáron. Még az is lehet, hogy valakié,csak kanos és csavarog. Egyelőre enni adjatok neki, és hagyjátok pihenni. Ha pár nap alatt nem lesz jobban, jöhet a doki. Amíg eszik, nagy gáz nincs vele.
2017. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is állatorvossal lehetne ezt megbeszélni. Elmondani, hogy találtatok egy beteg cicát de jelenleg nem vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy állni tudjátok a kezelését. Ha van benne emberség akkor nem fog nemet mondani. Ha nemet mond, annyit is ér! A közelben nincsenek ilyen állatmentők? Esetleg velük lehetne még felvenni a kapcsolatot. Nem menhelyre gondolok hanem önkéntesekre, nagyon sok helyen vannak ilyenek.
2017. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja és a cicának nem előnyös tejet adni. Esetleg laktózmenteset vagy kecsketejet. Tudom, hogy sok cica nőtt már fel tejen és szeretik de van amelyik kevésbé bírja, mint ahogy az emberek is. Van amelyiknek megy tőle a hasa és nem tenne jót ennek a cicának a hasmenés. Inkább valami felvágottat, cicakaját adjatok neki és friss vizet.
2017. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy néz ki a macska?milyen színű?
2017. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Írj a közeledben lévő állatmenhelynek e-mailt, facebookon üzenetet. Elmennek ők a macskáért.

Amúgy változó, hogy mennyibe kerülne. Nálunk 4000 Ft a vizsgálati díj az állatorvosnál, de volt amikor csak 2000-et kért el.

2017. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával? Mindenképpen vidd el dokihoz, van, ahol nem kérnek el pénzt, ha meg kérne is, azért az életmentő beavatkozásokat megcsinálja mindenképpen, erre esküdött fel. Vizet mindenképpen adjatok Neki, akár cumiból, vagy akármiből, itassátok, mert ha mondjuk több napja szomjasan kóborol, a veséi nagyon könnyen tönkremennek. Etessétek macskakajával, ne felvágottal meg egyebekkel, abban nincs olyan tápanyag, ami egy sovány macskát helyrehoz. Lehetőleg jobb minőségű kajával, vagy ha azt nem vesztek, akkor valami főtt/sült hússal etessétek, főleg ha megeszi.
2017. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!