Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igazából a gabonamentes, de...

Igazából a gabonamentes, de rizses tápok miért jobbak a gabonásoknál, kukoricásoknál?

Figyelt kérdés

Tehát a rizs az miért jó, míg a gabona és kukirica rossz?


Mert egyes Brit Care tápok gabonamentesek, ugyanakkor rizst tartalmaznak, vagy ott van pl a Leonardo kacsa + rizs is melyekre azt mondják, hogy nagyon jó tápok...



2017. júl. 26. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rizs sokkal kíméletesebb, mint a gabona és a kukorica. Persze a legjobb lenne egyáltalán nem adni rizst a macskának, kutyának (maximum speciális körülmények között, pl nagy aktivitású munkakutya), de a rizst sem tartalmazó tápok nagyon drágák, akkor már jó kompromisszum a rizs.
2017. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dzseri ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a macska nem tudja a rizst megemészteni, ezért teszik a tápokba.


növeli a kaja térfogatát, kevésbé lesz éhes, segíti az emésztést, de nem szívódik fel. Tehát lényegében csak a húst emészti megbelőle.

2017. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És akkor melyik a jobb egy Brit Care rizzsel, vagy egy Real Nature burgonyával és burgonya lisztel? :)

2017. júl. 26. 16:51
 4/5 Dzseri ***** válasza:

a Brit Care ban is van gabonamentes, burgonyás


egyébként mi most akartunk váltani, Royal Caninról Brit Care Missy-re de sajnos nem ízlik nekik. Ha 3 szem van belőle a tálkájukban már nem tetszik nekik az egész. :-(


nem tudom az általad említett 2 közül melyik a jobb

2017. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Real Nature a jobb, viszont a Brit Care is egy normális, középkategóriás táp.
2017. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!