Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha találtam egy...

Mit csináljak ha találtam egy rossz állapotban lévő cicát?

Figyelt kérdés
Nagyon sovány,úgyhogy minden nap viszek majd neki enni,és lehet hogy beteg is. Orvoshoz vinni elég sokba kerül és otthon már van egy macska. Ráadásul vemhes is, és nem tudom mit csináljak ha megszületnek a kiscicák. Úgy hallottam,hogy sok menhely meg már be is telt

2017. júl. 27. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvos kéne pedig, kicsit átnézni. Egy macska nem macska, esetleg el lehet gondolkozni az ideiglenes befogadásán, ha megoldható és ha még szóba áll veled az után, hogy orvoshoz vitted. Haza viszont a saját macskádhoz csak orvosi vizsgálat után viheted, ha kiderül, hogy egészséges, nehogy a sajátod valamit elkapjon (ha mégis, és ha nem tudod elkülöníteni, garázs, stb.). Vemhes macskát ivartalanítani én ugyanolyannak tartom, mint az abortuszt, a többiek ezt fogják javasolni. Lehet etetni, rendbehozni, felhízlalni, kivizsgáltatni, és rendes gazdit keresni neki (gondolom kóbor). Mondjuk első lépésként elvihetnéd az állatorvoshoz chipet olvastatni, hátha van benne, van gazdája, hiányolja, kell neki, és akkor az egész megoldódik. Chipet ingyen olvasnak. Ha a saját macskád szállítójában viszed, azt utána mosd ki domestosszal.
2017. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne venni a kapcsolatot helyi állatvédő szervezetekkel, hátha tud valaki segíteni. Az sajnos tény, hogy ebben az időszakban rengeteg a kölyökmacska, tényleg betelnek a menhelyek, de azért egy próbát megér.
2017. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves tőled,hogy törődsz a cicával.Ha eteted azzal már nagyon sokat segítesz neki esetleg még féregteleníthetnéd is.Nálunk is van néhány kóborka,orvoshoz vinni nem tudom őket,de szoktam nekik gyóygszert kérni.A menhelyeknek tényleg sok a dolguk,de azért vedd fel velük a kapcsolatot,hátha tudnak valamit segíteni.Esetleg még csinálhatnál egy kényelmes helyet a cicának,hogy ne egy bokor alatt szülje meg a kölykeit.
2017. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!