Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elköltözünk a barátommal, de...

Elköltözünk a barátommal, de nagyon hiányzik a cica?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 évben én jórészt a barátomnál laktam, aki a szüleivel él, az egyetem miatt. De mostmár nagyon nehéz bírni a sulit, munkát és az ingázást, így beköltözünk a városba.


De az a baj, hogy itt van a cicánk, aki akkor lett hozva, amikor ide költöztem. Az anyós/após tipikus falusiak, szerintük a macskának egeret kell fognia és azt ennie, alig adnak neki enni, ha adnak akkor is maradékot v tejet. Eddig nem volt probléma, emrt én adtam neki, plusz elvittem ivartalanítani és mikor a szeme beteg volt, akkor is elvittem orvoshoz, mert ő nem látta, hogy az egész szeme szürke szegény macskának. Félek itt hagyni, de elvinni nem lehet, mert h az övék, meg panelben úgy sem érezné magát jól. De olyan ez a cica, mintha a barátommal közös kisbaba lenne kb. és h belegondolok, hogy most már csak havonta találkozunk, akkor a sírás kerüget. Pláne ha meglátom a csillogó szemét, mikor meglát, mert engem szeret a legjobban, az anyósnak az a simogatás, hogy ütögeti szegényt.


Plusz még védőoltásokat se kapott, mert egyedül nem bírtam kifizetni, de azt most mindenképp el akarom intézni, mert az anyós a szomszd anya cicát is eteti újabban, akinek van 3 kiscicája, az egyiknek szeme is beteg, félek h elkap vmit a miénk.


Szerintetek hogy lehet ezen túlleni, hogy most már nem fogok olyan sűrűn találkozni vele?


2017. júl. 31. 12:02
 1/5 anonim válasza:
Szia! Nagyon sok kutya- és macskatartó panellakásban él. Szerintem mindenképp rosszabb lenne a cicának olyan bánásmód mellett maradva élni, amit leírtál, mint esetleg egy kicsit bezártabb körülmények között. Ütögetik, és nem adnak neki normálisan enni? Egy percig se gondolkozz, ne hagyd cserben! Te felelősségteljes állattartó vagy, az anyósod pedig azok alapján, amit leírsz, egyáltalán nem szereti szegény cicát, és nincs nála jó helyen. Idővel majd ő is megbékél, pláne, hogy nem fűzik hozzá érzelmi szálak, csak haszonállatnak tartja.
2017. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretni szereti, csak mivel 2 fiú gyereke van, semmi finomság sincs benne és az neki a simogatás, hogyha így erősen simogatja, csapkodja. Igazából foglalmam sincs, hogy ez miért jó neki. De az a baj, hogy a cica nagyon szeret kint lenni, igazából egész nap kint van és barangol a kertben, szomszédban, csak este jöün be velünk aludni. Meg sajnos nem fél semmitől, forgalmas helyen képes lenne kimenni az autó elé, kutyához is odmegy, ezért csak bent lehetne tartani, de ott meg hiperaktív sajnos
2017. júl. 31. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A macska akármennyire is hihetetlen, nagyon jól tanítható. Okos állatok :) A hiperaktivitást kis játékkal, esetleg hámmal való sétáltatással is le lehet vezetni, nagyon boldog benti cica lehet sok kintiből. Főleg, ha nem kap eleget enni. Egy idő alatt nagyon szépen megszokja, megszereti hogy kint van, de mint mondtam, hámhoz is szoktatható, ha nagyon ki akarnátok vinni (viszont kinti cicáknak nagyon javasolt az évi kombó oltás)

Sajnos a szembetegséget oltással is elkaphatja. Én macskamentő szervezetnél vagyok ideiglenes, tehát azért javarészt belelátok az ilyen dolgokba, ha kellene segítség. Én mindenképpen azon a véleményen vagyok, ha ennyivel jobb dolga lenne nálad, mint ott, ahol van és ennyire szereted, akkor vidd magaddal. De nyilvánvalóan semmit nem parancsolhatok senkinek, egyáltalán nem is szeretnék, ne érts félre, csak próbálom felvázolni, hogy nagyon sok viselkedési problémára van már "ellenszer", csak némi türelem és idő kérdése :)

2017. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz cicás albérletet keríteni, inkább vidd magaddal. Ha ennyire nem fél az utcazajtól, hogy kimegy autó elé, meg kutyásokhoz odamegy, akkor fogod tudni sétáltatni, és csak a hámot kell megszoknia, ahhoz meg hozzászoktathatod.

Egy ilyennel, mint anyósod, nem hagynám ott, főleg, hogy konkrétan alig eteti. A lakást meg fogja szokni a cica, csak alakíts majd ki valami rendszert, hogy mikor viszed le, (pl. ne egyezzen a környékbeli kutyasétáltatások idejével), hozzá kell szoktatni az alomhoz, meg ilyenek.

Mondd meg anyósnak, hogy annyira imádod ezt a cicát, hogy te mindenképpen magaddal akarod vinni, mert szomorú lennél nélküle és nagyon hiányozna. Ne foglalkozz vele, hogy az övék.

2017. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha kertesbe költöztök, minden meg van oldva, ha lakásba, akkor erkélyesbe, tesztek az erkélyre macskahálót (van dróttal megerősített is), és ki tudod engedni oda is levegőzni. Felszerelést (a hámon kívül, arra rá kell szánni a pénzt, meg a biztonsági berendezésre, ld. macskaháló az erkélyre) olcsón is tudsz neki venni /készíteni: bújót egy régi pulóverből, házat kartondobozból, és filléres játékokon elvan. De ti legalább tényleg szeretitek.
2017. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!