Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarózhat a macskám?

Miért vakarózhat a macskám?

Figyelt kérdés

1 éves, bolhairtó spot-ont kap rendszeresen. Férgek ellen is kezelem 3 havonta, mást nem kap.

Naponta vakarja a füle tövét úgy 5-10x 5 másodpercig, amióta nálam van.



2017. aug. 1. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Idegesíted. Én is vakarom a fülem, ha idegesítenek. Üdv.: Cica bácsi
2017. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Érdemes lenne elvinned orvoshoz , lehet allergiás a szerre amit kap.
2017. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti macskáról van szó?
2017. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kinti-benti. A város szélén lakunk, így alig van forgalom.

De többet tartózkodik benn. Ha kimegy, akkor is leginkább csak a tetőre napozni, vagy a szomszéd nénihez

2017. aug. 1. 11:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, de fél éves koráig csak benti cica volt. Akkor is ugyanígy.
2017. aug. 1. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez az első állatod?

Minden macska vakarózik.

Akkor van baj ha már véresre vakarta a fülét.

2017. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Maxitabi ***** válasza:
Mindenképpen orvos-lehet fülatka,allergia is...
2017. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tehát kinti-bent. Szokott egerészni vagy madarakat elkapni? Amennyiben igen, akkor nem elég a 3 havi férgek elleni kezelés és az sem mindegy, hogy milyen féreghajtót kap a macsek.

Valóban lehet atka és akár bolha is. A bolhairtó spot-ont milyen időközönként csepegteted rá? Mi a neve a spot-onnak?

2017. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a fule tovet vakarja,akkor valoszinu,hogy fulatkaja van.Nezz bele a fulebe es,ha barnas trutyit latsz benne,akkor tuti atkas.
2017. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vitaminthe nevű féregirtó pasztát használok és fypryst cseppet. Bár nem Magyarországon élek, nem tudom ismered-e ezeket.

A füle tiszta, a bundája pedig fehér (fekete és narancs pöttyökkel), úgyhogy ha bolhát nem is, de bolhakakit tuti találtam volna.

Van bent alomládája, féregtelenítés után mindig becsukom, és ha ürített megnézem, hogy termelt-e élősködőket is. Kölyökként volt benne féreg, azóta nem találtam semmit. Úgyhogy szerintem elég a 3 havi féregirtás. Egereket-verebeket néha fog, de sosem eszi meg, mindig idehozza nekem, miután megölte.


Végülis nem sebesre vakarja meg semmi, de azért szerintem túl sokat vakarózik.

2017. aug. 2. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!