Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányhat a macskám a száraztáptól?

Hányhat a macskám a száraztáptól?

Figyelt kérdés
Kapott már többfélét, több márkából. Nem volt semmi baj. Most vettem neki 4kg Royal Canin sterilized 37-t, és már két reggel is hányt. De többször nem. Nem tudom, evett-e utána belőle, de csak reggel csinálja. Lehet ettől, vagy a nagy melegtől?

2017. aug. 2. 08:30
 1/8 anonim válasza:
100%
Igen, az enyém is csinálta ezt. Más márka volt, nem is emlékszem már rá hogy melyik, csak arra hogy halas volt. Többet nem vettem olyat. Adj neki másikat. :)
2017. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt a ludas hogy nem rágta hanem csak nyelte kisebb korában, és amit evett rá azzal vissza jött. A már megpuhult egész szemek jól kivehetőek voltak.
2017. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl gyorsan eszik a macska, és rágás nélkül lenyeli a szemeket, akkor könnyen lehet, hogy egyben visszajön a kaja. Ez nem gond, amíg nem fordul elő túl gyakran. Ha igen, akkor érdemes nagyobb szemű tápra váltani. Ha nem egészben jöttek vissza a szemek, hanem már félig megemésztve, akkor viszont lehet, hogy valami miatt nem jó a gyomrának a táp, akkor is érdemes váltani. És kivárnék a helyedben, és ha többször nem hány, akkor eheti ugyanezt tovább.
2017. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túl mohón eszik és csak az a probléma? (az én kutyámat úgy kellett lenevelni a mohóságról, "megtanítani" a száraz táp és csontok fogyasztásának mikéntjére: azóta megtanult "rágni", nem csak nyel.)

Hagyd a fenébe a Royalt, etess vele olyasmit, ami ízlik is neki, bevált és ki sem hányja. A nagy meleg befolyásolhatja a cicc étvágyát is, épp, mint pl. az embereknél is.

Száraztápot próbáltál már beáztatva adni neki?

2017. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Beáztatva nem eszi meg. Én úgy láttam, hogy egyben voltak benne a "szemek", nem darabokban. Lehet, nem ízlik neki, és amikor már nagyon éhes, bezabál? Az a bajom, hogy vettem 4kg-ot belőle, és ezért vagyok bajban. Elég drága volt.
2017. aug. 2. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod vkinek továbbadni? Vagy vmi módon kisebb darabokra aprítani? Akkor lehet, ez volt a "tanulópénz" :(

Amíg meg nem tudod, melyik fajtá(k)nál állapodik meg a cicád, addig csak kimért tápot vegyél, ne ilyen nagy tételt !

Ami meg a Royalból rajtadmarad, tedd el.

Lehet, nem a kajával lesz baj, ha nem hány tőle minden alkalmommal.(Főleg, hogy ez a brutális meleg is kiválthat ilyesmit )

Én szemenként, kétszemenként adtam a kutyámnak a bogyókat (mint más pl. a nasit) és ha egyben nyelte le, legalább 10percig várnia kellett, míg másikat kapott. Néha 30-40 percbe is beletelt, míg az egész adagot megkaphatta: nem tetszett neki a csigatempó. De igen gyorsan "okult"és azóta, ha nagyritkán elkapja a hév, csak rászólok, hogy "rágd!" és máris "lassít" :))) , mert tudja, különben elveszem előle a tányért.

2017. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Royalból már ízlett neki 2 fajta is. Most ivartalanítottaknak valót vettem neki, ezért mertem nagyobb tételben, mert a márka eddig bevált. Most másfajta van kint előtte, meglátjuk. Átadni nem tudom sajnos.
2017. aug. 2. 14:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A cicák gyakran hánynak, én két esetnek nem tulajdonítanék nagyobb jelentőséget. Lehet a meleg is az oka, vagy a leggyakoribb ok: a szőrt próbálná kihányni.

Szerintem nem a táp okozza, ha még többször is ismétlődik, akkor érdemes csak ezen gondolkodni.

Ha nem szeretné, akkor pont nem habzsolná be, hanem elnyammogná, és akkor nem egész darabokat látnál a hányásban.

2017. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!