Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akarnak a cicáink...

Miért akarnak a cicáink mindig bejönni a házba?

Figyelt kérdés

Mostanában folyton be akarnak jönni a házba, azt gondoltam, azért, mert biztos melegük van, ezért ma bevittem őket a kamrába, ahol jó hűvös van és nyitva hagytam nekik résnyire az ajtót, hogy ki tudjanak jönni, ha akarnak, erre egyből kirohantak és inkább lefeküdtek az egyik növény levelei alá..De legtöbbször fel szoktak jönni a teraszra, ott kinyúlnak és úgy tesznek, mintha aludnának, de amikor itt járkálunk ki-be a házból és véletlenül egy kis résnyire is nyitva hagyjuk az ajtót, már egyből felugranak és osonnának be. Nem hiszem, hogy azért akarnak bemenni, mert unatkoznának, mert egyrészt ott vannak egymásnak, másrészt idekint is mindig van velük valaki, húgom pl. kb egész nap medencézik és néha kiszáll, megtörülkőzik és odamegy hozzájuk játszani, anya megint állandóan kint van, mert ott kertészkedik vagy olvasgat a hintaágyban és időnként ő is elkezdi őket simogatni meg játszik velük, stb. Meg én is sokszor kimegyek hozzájuk, mondjuk én kb 20-30 percig vagyok kint egy huzamban, amikor nem medencézek, mert nem bírom ezt a forróságot, aztán visszajövök a házba ugyanennyi időre, aztán megint ki hozzájuk...

Szóval ha kint is mindig van valaki velük meg ezek szerint nem is azért akarnak bejönni, mert annyira melegük lenne, akkor még mi lehet? Én amúgy szívesen beengedném őket, de anyáék nem engedik és pár napja este kinyitották a teraszajtót, hogy bejöjjön egy kis levegő a házba, a két cica megy egyből besurrant és másnap reggel vettük észre, hogy bent vannak a házban..És az eset után közölték, hogy ha még egyszer meglátják idebent a két cicát, elköszönhetünk tőlük..

Szóval mit csináljak, hogy ne jöjjenek be?


2017. aug. 2. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Te minek akarsz bemenni a házba? Ha tudod a választ, akkor az a válasz. Kutya, macska éppen olyanok, mint egy gyermek. Semmi különbség.
2017. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, szép szüleid vannak! A macska nem kert növény! Minek tartanak macskát, ha utálják?
2017. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Mondjuk mert idebent van a kajám meg itt tudok lefeküdni? A cicák cuccai viszont kint vannak, ráadásul mint már mondtam, a kamrába is bevittem ma őket, hogy lássák, nem kell bejönni a házba, ha hűsölni akarnak, mégse mennek be, szóval gondolom nem is az lehet az oka, hogy melegük van odakint..

2. Nem mondanám, hogy utálják őket, igazából apa talán még meg is engedné, hogy bejöjjenek, csak anyám ilyen tisztaságmániás, meg hiába vannak beoltatva meg még csak nem is bolhások meg semmi, meg van győződve arról, hogy a macskák mindenféle fertőzést meg betegséget terjesztenek.

2017. aug. 2. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bármit csinálhatsz, a cicák télen-nyáron, mindig be akarnak menni, bármennyit simogatod, és foglalkozol velük! Nem csak a te cicáid, mindegyik! Nekünk is folyton bejönnek, ha nyitva hagyjuk az ajtót. Kirakjuk őket, és ennyi. Nem feltétlen a nagy meleg miatt jönnek be, mert van hűvös helyük. Csak mert az kényelmesebb, ott bent kaja szag van,stb... Próbáld valahogy elkeríteni az ajtót, vagy eltorlaszolni, vagy bármi hogy ne tudjanak bemenni, mert emiatt nem kéne őket kirakni.
2017. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szomszédunknak valahogy sikerült megtanítania a macskáját, hogy ne menjen be, hátha idővel nekem is sikerül majd :D Arra gondoltam, veszek olyan kis spriccflaskát, amivel a növényekre szoktak vizet permetezni és amikor be akarnak jönni, lefújom őket és úgy talán megtanulják előbb-utóbb, hogy nem szabad bejönniük.
2017. aug. 2. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!