Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt macskások?

Tapasztalt macskások?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sosem volt macskám, most viszont a kislányom kap egyet. Ő még kicsi, így én fogom kizárólag gondozni. Neki csak "látvány". (már elnézést a fogalmazásért, nagyon szereti a cicákat, de dögönyözni nem engedem)

Kutyánk van, tudom, hogy őket oltatni kell, de a macskáknál is így van?

Ha lány cicánk lesz, és nem szeretnénk ha szaporodna, mennyibe kerül az ivartalanítás?

Minden, szó szerint minden érdekel a témában.

Aki tud válaszolni, akár regényekben is, szívesen venném. Köszönöm.



2017. aug. 4. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok macskám volt már benti-kinti is volt.Szerintem érdemes oltásokat adni neki.Az ivartalanítás 10-20ezer forint általában de érdemes megvárni ha akció lesz akkor sokkal olcsóbb.


[link]

[link]

[link]

2017. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Természetesen a cicákat is oltathatod-érdemes is, mert van olyan betegségük ami nem gyógyítható, de a védőoltással megóvhatod. Az ivartalanítás több árban is lehet. Amire nagyon figyelnék még a helyedben, - pláne gyerek mellett- hogy a cicus rendszeresem féregtelenítve legyen. Nem csak a macskát, de a gyerekedet is véded vele. Azután nem árt ha bolha és kullancs ellen is használsz valamit, nekünk a frontline cseppek jöttek be, jobban mint a bolhanyakörv.


Ezeket érdemes megnézned: [link]


[link]

2017. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elfogom olvasni.

Féregteleníteni milyen gyakran célszerű, és mennyibe kerül egy-egy alkalom kb?

2017. aug. 4. 16:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg mindenre kíváncsi vagy, a biztonság kedvéért szólok, hogy a macskák laktózérzékenyek, tehát tejet nem szabad nekik adni. Ezt sajnos sokan nem tudják.
2017. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az jó, mert én is laktózérzékeny vagyok, max olyan tejet tudnék neki adni, ami laktózmentes. :D
2017. aug. 4. 17:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Féregtelenítést 3 havonta érdemes csinálni, pár száz forint egy-egy alkalom. Akkor szokták sűrűbben ismételni- két hétre az első féregtelenítésre ha jól emlékszem - ha fertőzött volt a cica. Amúgy ezeket az állatorvossal érdemes átbeszélni, ő rögtön gyógyszert is tud rá ajánlani.
2017. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg kandúrotok lenne, akkor is megfontolandó az ivartalanítás. Egyrészt mert elég büdösen jelölnek, másrészt az ivaros kandúrok tavasztól a nyár végéig pár napokra elcsavarognak, lepusztulva jönnek haza, már ha egyáltalán hazajönnek (ugye szokásos veszélyek, mint kutyák, autók, főleg ha a párzási időszakban nem arra figyel a jószág). Azért tart ennyi ideig, legalábbis itt faluhelyen, mert ha nem ivartalanították a nőstényt és a kicsiket eltüntetik, akkor pár hét múlva újra forogni fog, szóval mennek a kandúrok folyamatosan, hallani az éjszakában a nyávogásukat meg a harcukat.
2017. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Féreghajtót 3 havonta célszerű adni nekik, párszáz forintos tétel. Ha kinti vagy kinti-benti cica, akkor bolhák, kullancsok elleni védelem is fontos, amikre létezik spot-on.


Az ivartalanítás valóban 10-20 ezer Ft közti összeg, de adott városon belül is szélsőséges különbségeket találsz az állatorvosok árai között. Legjobb, ha kiszemelsz egy állatorvost a lakhelyeden (vagy azt, akihez a kutyussal jársz), és megkérdezed telefonon. Ivartalanítani ivarérés előtt, általában 6 hónapos kor körül szoktak, de hallottam már olyan cicáról, aki 5 hónaposan kezdett tüzelni.


Van cicáknak is oltási program, és attól függően, hogy kinti vagy benti cica lesz, eltérő oltássorozat ajánlott. Benti cicáknak általában csak a kombináltat szokták javasolni, amit normális esetben először 9-10 hetesen kapnak (illetve kéne kapniuk), majd 12-13 hetes korukban ismétlő, ezután csak évente. Kijárós/kinti cicáknak fertőző betegségek elleni oltásokat is célszerű beadatni. Veszettség ellenit is adathatsz be, de nem kötelező, mint a kutyáknál. Ezekről egyeztess az orvossal. Az oltások ára szintén változó... 3000 Ft-os oltástól 10 000 Ft-os oltásig mindennel találkoztam már.

2017. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes oltatni.Lehetőleg minden ellen.Nekünk egyedül a veszettség ellenire mondta doki,hogy nem olyan fontos.És szerintem fontos,hogy fülatka ellen is védve legyen a cica.Atka ellen is van spot-on,csak nem szabad a bolha ellenivel együtt használni.
2017. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Etetésnél fontos, hogy jó minoségu táplálékot kapjon. Ez lehet nyers marhahús vagy bolti táp is. Ne csak száraztápot kapjon. Víz legyen mindig kint neki. A legtöbb cica laktozérzékeny, így ha nem akarod, hogy szétf.ssa a lakást, akkor ne adj neki tejet vagy joghurtot. Plusz az a legjobb ha kerámia tálja van.

A cicák hajlamosak megrárni dolgokat, legyen az a tv kábelje vagy a bevásárloszatyor vége. Így ezektől célszeru távoltartani. Plusz ha a szájába vesz valamit azt már nem tudja kikopni igy csak befele mehet. Tehát aprobb dolgoktol, pici muanyag jatekokat ne hagyjunk elotte.

Oltani érdemes a cicát. Ha kicsi akkor kap egyet, majd 2 hétre rá az ismétlot és onnantol kezdve évente kell vinni. Ha kinti cica akkor érdemes bolha ellen védeni. Kullancs ellen is, de olyan termékkel sajnos nem találjoztam ami használt volna is.

Féreghajtót érdemes neki adni. Ez lehet paszta, de ezt nem ajánlom. Vannak ennél sokkal jobbak. Amit én használok, az egy folyadék amibol egy pumpálást kepp rakni a cica kajájába és ennyi. Rá van írva, hogy milyen gyakran kell használni.

A cicákkal érdemes sokat foglalkozni, hogy barátságosabbak legyenek. Sajnos sokakban él még az a tévképzet, hogy a cica megfososodik ha sokat van olben. Nyilván a józan ész határain belul (nem kinyomva a szuszt is belole) de minel tobbet foglalkozol, simogatod, veszed olbe, annal jobban megszokja es megszereti a dolgot.

Nem tudom hány éves a lányod, de felugyelettel nyugodtan lehet a cicával. Persze egy kisgyerek sokszor nem érti, hogy amit csinál az a cicának annyira nem jó, de te segithetsz megtanulnia.

2017. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!