Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik a cicánk?

Miért nem iszik a cicánk?

Figyelt kérdés
Eddig naponta többször ment a mosogatóhoz,hogy inni kér,ugyanis csak folyóvizet iszik,kb egy hónapja meg nem igazán! Jó ha 2 naponta egyszer kér,pedig melege van,kinyúlva fekszik a padlón! Mi lehet vele?
2017. aug. 4. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos kell , fecskendőbe adj neki szájon át fél adag vizet minimum . Nedves konzervet is .
2017. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nedves konzervet megeszik egy nap 2-3 tasakkal. Igaz,sokszor csak a levét nyalja le! :( Már kutyakaját vettem neki,most azt megeszi...
2017. aug. 4. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Macskakaját adj neki, ne kutyakaját! Más a szükséglete a kutyának és más a macskának, eszerint állítják össze a tápokat. A nedves tápokban is van olyan, amelyik "leveses", inkább a konzervek között. Azt adj neki!
2017. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha megenné,azt adnék! Elhiheted,hogy már rengeteg félét kipróbáltunk,nagyon sok ment a kukába! Éveken át csak a Lazacosat ette,abból is csak a kitekatot!
2017. aug. 4. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A cicák nem isznak sokat.

Ha pedig nedves kajával vannak etetve, akkor előfordul, hogy egyáltalán nem is isznak vizet.


Az én cicám kizárólag száraz tápot eszik, mégis csak naponta 1-szer látom odabattyogni a vizes tálkájához.

Tekintve hogy a te cicád meg csak konzervet kap, elképzelhető, hogy elégnek érzi a 2 naponta 1-szeri ivást.


Neked kell látnod, hogy jól van-e a cica. Ha igen, akkor nincs baj. Ha látod hogy nem érzi jól magát, netán a széklete túl kemény, vagy keveset pisil, akkor nem elég neki ez a vízmennyiség. Kipróbálhatod azt is, hogy mennyire rugalmas a bőre. Egy kiszáradt cicának ha elemeled a bőrét, akkor több másodpercbe is telhet, mire visszaereszkedik. Mennyit szokott pisilni?

Az én macskám naponta 1-szer pisil csak egy kis ökölnyi méretűt.


De ez az ivás-dolog nagyon macskafüggő, minden cicának mások a szükségletei és az aktivitásuktól és a környezetüktől is függ, hogy mennyi vízre van szükségük. Általában csak annyit isznak amennyire szükségük van.


Azért jó lenne rászoktatni őt egy vizes tálra, hogy ne csak a folyó csapból igyon. Ha állandóan előtte van, hátha többet inna.

Ha nagyon aggódsz, adhatsz neki esetleg macskatejet is, bár ennek van egy olyan kockázata, hogy rá lehet kapatni és utána már a csapból folyó vizet sem lesz hajlandó majd meginni, csakis a tejet.

2017. aug. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5. köszönöm. Pisilni pisil elég sokat,nem látszik ,hogy lenne bármi baja. Csak feltűnt,hogy mostanában kevesebbszer kér vizet,pedig pont most van meleg! De megnyugodtam,köszönöm a válaszokat!

ui: Macskatejet sem issza meg,már azt is kipróbáltam! :(

2017. aug. 7. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!