Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti milyen eledelt adtok...

Ti milyen eledelt adtok cicáitoknak?

Figyelt kérdés

Milyen márkájú tápot adtok nekik?

Konzerves a jobb vagy alutasakos? (Mi a különbség?)

Vagy esetleg van itt olyan, aki szinte csak/sűrűn maradékkal eteti?


Elsősorban a felnőtt macskákra nézve érdekelne mindez. (Nekem kandúrom van, de gondolom ugyanolyan "étrend" felel meg nekik mint a nőstények esetében)



2017. aug. 4. 21:33
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja igen es erdekelne h szaraz eledelt milyen surun lehet nekik adni. Az inkabb nasi vagy kitesz egy etkezest?
2017. aug. 4. 21:34
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
A miénk csak alutasakosat eszik meg,száraz mindig van előtte! Kb akkora mint egy kismalac,7 éves lány és még szűz! :)Utcán soha nem volt!
2017. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

száraz tápja mindig van,az nem romlik meg,alutasakosat szoktam venni és felesben adom oda mert nem eszik sokat egyszerre,amit meg otthagy már nem eszi meg...

ma kapott rántott csirkét is pár falatot,meg sajtot is,meg egy trüffelkrémet :D


szóval ami épp van azt kap ha kér,de alapból alutasak

previt asszem a neve (aldiból)

a kintiek konzervet kapnak,meg a szomszéd ad maradékot nekik


megesznek bármit ami hús mert ugye ragadozó,multkor a fakopáncsot szedtem ki a szájából az egyiknek,egy perccel késtem el sajnos :(


nem ezekre a tápos lufikajákra vannak kitalálva amik nagyrésze víz és valami pép...

ha tehetném rendes húst kapnának,de sajna olyan jól nem állok.

ha megteheted akkor vegyél csirkét,pulykát...és porciózd ki ,persze főve(én nem adnék nyersen húst nekik)

2017. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Én Acanával etetek, nedves eledelt nem kap mellé. A nedves igazából akkor fontos, ha a cica magától nem iszik eleget. Azt nem hiszem, hogy az alutasakos és a konzerv között lényegi különbség lenne. A maradék azért nem jó, mert nagyon sós és fűszeres a macskának, megterheli az emésztését, és a tápanyag összetétele sem ideális a számára. Ha olcsón szeretnél kijönni, akkor egy minimum középkategóriás szárazat érdemes választani. Az olcsóbb nedvesek nagyon silány minőségűek, azokban tényleg nincs semmi tápanyag, ami meg már jó valamire, az elég drága. A száraz gazdaságosabb. Ha meg nem eszi meg a cica, akkor ízesítésként lehet rá tenni egy kevés szószosabb kaját.
2017. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Ja, igen, és a száraz állandóan előtte lehet, nem romlik meg, és eszeget belőle, amikor akar.
2017. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"megesznek bármit ami hús mert ugye ragadozó,"


Hát ezt elárulhatnátok,hogy csináljátok! :) A mi macskánk előtt aztán állhat hús,virsli,gépsonka,megszagolja és otthagyja! Soha egy falatot nem evett még ilyenekből! :(

2017. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigieket, de johetnek még valaszok :)

Az a bajom a szarazzal, hogy az en macskam abszolut kinti macska, es ha kint akarom hagyni neki akár a szárazat, azonnal ellepik a hangyák :c

En ritkan szoktam adni neki nyers csirkecafatokat is, amit pl mi nem ennénk meg mert tul rágós a hus. A macska szereti viszont. Tobbsegbe Friskies (nem tul draga) alutasakosat adok neki, azt nyeli mint kacsa a nokedlit :D

2017. aug. 5. 06:59
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

Ezek az alutasakosak meg a konzerv olyan lehet mint a Mekis kaja.Tele izgokozókkal.A száraz jobb.


6-os: nem szokott a macskád kunyerálni amikor esztek?

Ha kiskorától nem evett mást mint makcseledelt akkor nem csodálom hogy nem eszi meg a rendes húst hisz egyrészt nem ismeri másrészt nincs olyan szaga.Készitsd el ugy mint egy alutasakosat.Pl főtt csirke apróravágod aztán valami szósszal ízesited,összekevered.

Enyém pl a majonézt is szereti.Azt szoktam rakni rá és akkor megeszi.

próbálgasd hogy milyen szószt eszik meg.

Nekem sem mindig minden húst eszik meg.A szalámit pl nem.

2017. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mivel a virsli és gépsonka ipari huéladék még jo hogy nem eszi :)


Kérdezö, mi halat adunk, csirkerészt, néha leesö husmaradákokat de nyersen.

Emellett száraz mindig van egy csak számára hozzáférhetö tálkában, igy nikor éhes, ehet.

Alutasakost meg konzervet minek, az csak zömmel viz.

2017. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 jishwa*w* válasza:
19%
Szia : ) A mi macskáink általában száraz kaját kapnak. De ugyan olyan jó a kutya kaja is. Bár milyen fajta lehet a kutyának is (ami macska kaja) meg a cicának is (ami kutya kaja). Ja meg persze a maradèk kaját is meg kapják : )
2017. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!