Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy barátkozzak össze egy...

Hogy barátkozzak össze egy félénk cicával?

Figyelt kérdés
3 hónapja megjelent az udvarunkba egy fiatal kandúr cica. Körülbelül 1-2 éves lehet. A saját 3 cicámmal könnyen összebarátkozott. Nem fél tőlük engedi hogy egyenek az ételéből és ő is eszik a mi macskáink ételéből. Az embereket viszont nem fogadja el. 2 méternél közelebb nem enged senkit. Hogy tudnám kézhez szoktatni?

2017. aug. 4. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Adj neki kaját kézből, vagy lássa, hogy te adod neki és egyből megkedvel.
2017. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha ne nézz közvetlenül a szemébe, és ne tégy olyan mozdulatokat, amiket támadásnak vehet.
2017. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
Ne légy nagyon szomorú, ha nme fog sikerülni. Felnőtt mcsaka nem szelídül meg, ha már kicsi korától nem volt ember közelében. A macska nem kutya.
2017. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legyél sokat a közelébe,eleinte csinálj úgy mintha észre sem vennéd.Ha ott vagy,de nem foglalkozol vele,akkor megnyugszik,hogy nem akarod bántani.Aztán fokozatosan közelebb mehetsz,beszélhetsz hozzá,hogy szokja a hangodat is.Meg vigyél neki valami finomat az sokat szokott segíteni.Amikor a sajátjaidat simogatod ez a cica,hogy szokott viselkedni?
2017. aug. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
#3 ez hülyeség. Én úgy szoktattam magamhoz felnőtt kandúr macskát mielőtt lelőtték hogy napi szinten adtam neki enni kb fél évig 1x csak közelebb jött hozzám a bokorba és megsimogattam na azóta jol elvoltunk vele. Utánna ha látja eleinte elviszi a kaját mer fél de ha már engedi hogy akárcsak 1 pillanatig is simogasd előszőr na onnantol kezdve kedvel és bízik benned. A mienkével is így volt igaz kinn maradt mamánál de mindig jött a folyosó alá mama ajtajához nyávogni hogy éhes volt. Azt a végén valamiért arrébb ment nem evett a kajábol amit adtam neki csak simogathattam szóval ya. Felnőtt kandúr volt. Isten nyugasztalja. Próbáld meg ezt hátha beválik eteted napi szinten hivod ha nem jön elő előbb utóbb majd csak felenged és hagyja magát szeretni idő kérdése de persze beválik főleg ha látja hogy nem bántod akkor bízni fog benned. Kitartást! 20/L
2017. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#Nem érdekli különösebben. Fekszik és csak néz rám nagy szemekkel, ahogy mindig.
2017. aug. 5. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerheted a cica előéletét. Amennyiben korábban bántalmazta ember, akkor lehet, hogy nem sikerül megszeliditeni. Én évekig etettem pl. egy megsérült cicát, meggyógyult, de soha nem szelidült meg, az ételt elfogadta, kérte is, de hozzáérni nem lehetett. Aztán bejött a garázsunkba haldokolni, akkor tudtam elóször megsimogatni. Szóval legyél türelmes a cicával, lehet, hogy egy idő után megtörik a jég és a világ legszelidebb cicusa lesz belőle. De az ellenkezője is előfordulhat.
2017. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!