Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg utcán hagyott kismacska....

Beteg utcán hagyott kismacska. (BŐVEBBEN LENT) Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka amikor sétáltam hazafelé, egy kiscica kezdett el követni egészen a házamig. Eléggé csapott volt, és gondolom éhes, szomjas ebben a nagy melegben. Úgy döntöttem hogy befogadom, éjszakára csináltam neki helyet stb...Amikor kicsit megvizsgáltam azt vettem észre, hogy kötőhártya gyulladása lenne(?) Nem tudom minden esetre valami folyik ki a szeméből. Mivel állatorvosra nincs pénzem, így itt kérdezném meg hogy otthoni gyógymódokkal hogyan tudnám meggyógyítani.

2017. aug. 6. 17:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A harmadik sorban elrontottam a kiírást: Csapott=Csapzott. Bocsánat. Azért remélem érthető.
2017. aug. 6. 17:14
 2/15 anonim ***** válasza:
Sehogy.Én kamilláztam de nem múlt el elkell vinni ad rá szemcseppet.Nekem sincs rá pénzem de muszáj elvinnem.
2017. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ha nincs pénzed állatorvosra nem biztos hogy neked való az állattartás, hiszen egy állatot ha beteg (mint most is) állatorvoshoz kell vinni. Persze még mindig jobb neki nálad mint kirakva az utcán, de egy állat nagy felelősséggel jár.

Kamilla teával tudod enyhíteni a tüneteit, de valószínűleg végleges megoldást nem fog jelenteni.

2017. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha egy állat beteg, állatorvoshoz kell vinni. Sőt, oltásokat is kell kapnia, macskákat pedig 6 hónapos kortól ivartalanítani kéne. Ha nincs pénzed, ne tartsd meg.
2017. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A szemének rengeteg baja lehet, nem érdemes házilag ápolni, lehet, hogy csak rosszabb lesz a helyzet. Szerintem mindenképp próbáld meg eljutottni orvoshoz, ha másképp nem megy, kérj kölcsön valakitől. Vagy keress a közeledben állatvédőket, akik a gondozásukba veszik a kismacskát.
2017. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Kamillával ne próbálkozz, szárító hatása van.
2017. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
#4: akkor dobja vissza az utcára?
2017. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Tudtam, hogy lesznek negatívak. :)

Természetesen nem kell egyből az utcára gondolni, be lehet adni menhelyre, állatmentő egyesületnek, másik gazdit találni neki.

2017. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: menhelyek tele, állatvédő egyesületeknél minden ideiglenes befogadó tele van.

Vagy te tudsz olyat, aki befogadná?

Vidéki nagyanyám anno mindig kamillázta a cicák szemét, mindig helyrejöttek.

2017. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
De ha nincs pénze állatorvosra, akkor nem kéne megtartania...
2017. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!