Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ettől lehet baja a cicának?

Ettől lehet baja a cicának?

Figyelt kérdés
Az egyik macska mindig bejárkál a házba, a szüleim viszont megtiltották, hogy bejöjjön, különben eladják valakinek..Szóval vettem egy ilyen kis spriccflaskát, amivel vizet lehet permetezni és amikor megláttam, hogy megint bejött, kitettem és rápermeteztem egy kis vizet. De nem rég olvastam egy másik kérdésben, hogy meg is fázhatnak, ha levizezik őket. Bár végül is ez nem olyan, mintha lelocsolnám, éppen csak egy pár csepp víz kerül a bundájára...Szerintetek ettől is megfázhat?
2017. aug. 7. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Most a 40 fokban nem hinném, hogy megfázik, azonban elég egy hűvösebb nap, plusz jön az ősz, tényleg nem szerencsés vízzel permetezni a cicát. Plusz az is lehet, hogy előbb-utóbb félni fog tőled. Nekik a víz hatalmas stresszt tud okozni (nem minden cicának de a legtöbbnek igen). Van erre más megoldás is, lehet venni macskatávoltartó sprayt, de azt sem a cicára kell fújni, hanem az ajtóhoz. Illetve kitalálhattok valamit, szúnyoghálót, stb, amin nem tud átmenni a macsek.
2017. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

most nem fog megfázni :)

én multhétem fürdettem meg őket amiko meleg volt


amugy van ilyen sray ami mozgásérzékelős,van ami levegőt fúj rá vagy vizes is van


nézz utána,akkor nem kell rohangálni utána,akkor már az ajtóban megáll


ha télen sprickolod akkor megfázhat

2017. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az időben fog megfázni (azért ne áztasd el). Amúgy inkább akkor kéne lespriccelned, amikor megy befelé a házba, nem akkor, amikor éppen kiraktad. Akkor azt tanulja meg, hogy ha kirakod, büntetést kap. Amit meg te akarsz, az az, hogy a bemenéshez kösse a rossz élményt.
2017. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Azt a sprayt lehet, kipróbálom majd, bár remélem, nincs túl erős szaga, mert akkor anyáméknak meg az lenne a bajuk..Én is mondtam egyébként nekik, hogy egy szúnyoghálós ajtót felszerelhetnénk, akkor szellőztetni is lehetne, a szúnyogok se jönnének be, a cica meg pláne, de azt mondták, nem, mert akkor nem lehetne odatenni a redőnyt. A redőnyt, amit évente kb 2-szer lehúznak :D Szóval marad ez a spray vagy a spriccflaska >.<
2017. aug. 7. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezzel a módszerrel szoktattam le a macskákat a ház elé kijárásról.
2017. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!