Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok emberi fogyasztasra...

Adhatok emberi fogyasztasra szánt hus/halkonzervet macskanak?

Figyelt kérdés

Azert kerdem, mert a macskaknak keszult alutasakos/konzerv kajak nem igazan hasznosak nekik, sot az osszetevokre neha rossz ranezni. Valami magasabb hustartalmu etelt szeretnek adni a macskamnak, de nem tudom erre alkalmasak-e pl a natur olajos halkonzerv (olajat felitatnam rola) vagy uveges ruszli, esetleg hustartalmu konzervek, amelyeket mi, emberek is fogyasztunk.

Segitsektek, errol eddig nem talaltam cikket googlen, ti mit gondoltok?

Termeszetesen torekednék arra h ne legyen tul fuszeres stb a huskonzerv. De gondolom ezekbe is vannak tartositoszerek, adalekanyagok, edesitoszerek, ugyanugy mint a macskakonzervbe, de szerintem amiket mi eszunk konzerveket azokban tobb a hus meg a hasznos tapanyag



2017. aug. 8. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám 17 évet élt. Marha májat, szívet, vesét felkockázva raktuk a fagyóba, adagonként.


Nagyon büdös, főleg a vese.


Mellé száraztáp.


Az emberi konzerv azért nem jó, mert magasabb a sótartalma, ami a macsnak halálos lehet.


Persze egy falat "leesik", az nem baj, csak ne legyen főétkezés.


Néha tojáshéjat süss átvsütőben, törd porra és keverd az ételébe!

2017. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2017. aug. 8. 12:04
 3/6 Maxitabi ***** válasza:
Cukor ne legyen benne!! A sima -ízesítetlen/fűszerezetlen halkonzerv ok, de nem véletlenül vannak tuti jó,szinte 100% hústartalmú konzervek cicáknak!!
2017. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a macskáknak való alutasakos/konzerves kaják még mindig egészségesebbek a cica számára, mint az embereknek szánt konzervek. Ha annyira egészségesen akarod táplálni, inkább otthon állítsd össze te a kajáját, neten vannak cicakaja receptek.
2017. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Halkonzervet adhatsz, ami nem sózott.

Húskonzervet ne, mert ezek rengeteg nátriumot tartalmaznak, amik nagyon károsak a cicára.

Legjobb egy jó minőségű száraztáp, ezenkívül nyers hús: csirke, csirkeszív, más baromfi, marha, nyúl, hal. Havi egy nyers tojás.

Amit NE adj: disznó, vaddisznó.

2017. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2017. aug. 8. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!