Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan, akinek szívbete...

Van itt olyan, akinek szívbeteg a cicája? Mióta? Mennyire tartható szinten gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy a 11 éves cicám szívbeteg. Először hörgőgyulladásra gondoltunk (nehéz, "szivattyús" kilégzés)az orvossal, de minden jel arra mutat, hogy semmilyen felsőlégúti baja nincsen, az ínye sápadtabb, mint szokott, antibiotikumra nem reagál. Kapott szurit, amiben volt szteroid, vízhajtó, és antibiotikum.

Kapott (kap) Fortekortot, tegnap este egy felet, illetve még 8 napig napi felet (+4napig egy másik antibiotikumot, hátha). Egyelőre nincs javulás, most várunk, elvileg 2-3-4 nap alatt szép lassan kell javulnia, de a várakozás kikészít..

A kérdésem az lenne, hogy gyógyszerrel mennyire szinten tartható-gyógyítható a dolog? Így is remélhetem, hogy sokáig köztünk lesz, vagy erre nincs sok esély (olvastam pár oldalon, hogy megrövidül az élettartamuk)? Nagyon aggódok és féltem :( Sok macskabetegségről hallottam, olvastam az évek során, de erről szinte semmit.

Vannak itt olyan gazdik, akiknek szívbeteg a cicájuk? Mik a tapasztalatotok? Esetleg adtok valamilyen étrendkiegészítőt? Bármilyen tippet, tanácsot, választ nagyon köszönök!



2017. aug. 10. 06:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Facebookon lepj be a Dorombolda nevu csoportba. Sokan vagyunk, rengeteg macska, biztos van, aki segiteni tud. Jobbulast a cicadnak!
2017. aug. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így teszek!
2017. aug. 10. 07:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyusom volt hasonló, idősebb korában, ő is kapott gyógyszereket 17 éves volt fél év-egy év volt kb de hangsúlyozom nagyon idős volt! nem szenvedett, egyáltalán, a végén elaludt magától:(

Jobbulást a cicónak az én sztorim már húsz éve volt azóta fejlődött az orvostudomány is:)

2017. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém az volt. 2 nap alatt elvitte, orvos sem tudott segíteni rajta. Nem sejtettük, hogy szívbeteg, ivartalanításon is túl volt. 6 évesen ment el, egyik nap elkezdte nehezen venni a levegőt, másnap reggel irány a doki, de megvizsgálni se tudta rendesen, mert vizsgálat közben rosszul lett és meghalt :( nem gondoltam soha hogy ez megtörténhet vele, annyira életerős volt (a boncolás szerint a szövet befelé nőtt az egyik kamrában, illetve kiderült hogy a májával sem volt minden rendben)
2017. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!