Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Mit csináljak a kiscicával?

Szóval tegbap este kaptunk egy kb. 3 hónapos kiscicát, de állítólag még nemigen volt emberek között, nagyon vad, nagyon félénk. Azt hittem ennyire nem lesz vészes a helyzet, de ahogy kiengedtem a hordozóból, befutott a spájzba, és fél óráig ott feküdt egy doboz mögött. Aztán egy idő után lassan elvettük előle a dobozt, odavittük neki az almát, a kajáját, meg vizet, de egyikhez sem nyúlt hozzá, néha-néha odamentünk hozzá és kicsit megsimogattuk, aztán utána reggel órákig kerestük, mert nem tudtuk, hol van, bebújt a futógép alá. Most is ugyanott volt, gondoltam, hogy most már nem hiszem el , hogy nem éhes, vagy nem szomjas, és elhúztam a gépet, mire bement az asztal alá, elhúztam azt is, mire befutott a kanapé alá..
Most mit csináljak vele? Nem akar se enni, se enni..
Pedig az előző cicánk nagyon jól érezte magát nálunk :/

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, kölyök macska

08-10 14:01  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Szerintem hagyjátok szegényt, biztos halálra van rémülve

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 08-10 14:12 Privát üzenet
Meg van ijedve szegény. Idegen neki minden. Adj neki egy kis időt, ne sürgesd, ne piszkáld. Majd előjön.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 08-10 14:20 Privát üzenet
Három négy hétig is ilyen lehet. Nyugi, hagyjátok és ne tudjon kárt tenni magában.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 08-10 14:28 Privát üzenet
Ha megtudtatok simogatni,akkor vad nem nagyon lehet,csak megvan ijedve szegeny.Ti is es a hely is uj neki.Az en cicam is az agy alatt volt par napot,mikor uj hazba koltoztunk,pedig o ismert minket.Hagyjatok az eszijet meg a vizet a kozelebe,ha nem vagytok ott majd biztos eszik belole.Vagy keress valami nagyon finomat es nyulj be vele a kanape ala.Ha kozelrol meg jobban erzi az illatat lehet erdeklodobb lesz.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 08-10 14:45 Privát üzenet
nálam amikor születnek és nem ide akkor kb 2 hónaposan hozza az anyja őket,mindig ez van
van amelyik nem annyira félénk de van amelyiket nem lehet megfogni,de enni megy enni amikor elmentem onnan

nálatok az is gond,hogy egyedül van és félénkebb az átlagnál,ha lenne másik macska akkor azt tudná követni amikor nem vagytok ott és hamarabb megszokná,így tovább tart
hagyjátok,ne üldözzétek,legyen kajája amit lát hogy hol van aztán majd fog enni
az éhsége felülirja a félénkségét majd :)
de akkor se próbáljátok megfogni csak ha megette és ujra elbújt akkor rakjatok megint kaját
ha már megszokta a társaságotokat akkor már kajálás közben ott lehetsz mellette esetleg megsimogatod (én ilyenkor szoktam,az elején elugrik majd visszamegy kajálni... és így haladva kell elnyerni a bizalmát)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 08-10 21:02 Privát üzenet
Leginkább hagyd békén... majd Ö közeledik, ha akar, de ha mindig elriasztod a hülye kergetéseddel, akkor várhatsz, hogy a bizalmába fogad.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 08-12 07:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
4 hetes kiscicával mit csináljak, hogy jó legyen neki?
Mit csináljunk két vad kiscicával, akik ideszegődtek hozzánk? Többi lent
Kóbor kiscicával mi a teendő? Sos
Hogyan szoktassam össze a felnőtt macskánkat egy kiscicával?
Mit csináljak ennyi kiscicával?
Hogyan szoktathatnám össze a régi cicát a ma kapott új kiscicával?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu