Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Haragszik rám a macskám?

Haragszik rám a macskám?

Figyelt kérdés

Tegnap járt nálunk az állatorvos, mert a cicám most kapta meg a 2. oltását és nekem kellett lefogni, hogy ne szaladjon el. És már tegnap is az oltás után, amikor meg akartam fogni, elkezdett fújni rám. Azt hittem, csak azért viselkedik így, mert meg van ijedve és másnapra megenyhül, de még most is, mikor odamegyek megsimogatni, elhúzódik tőlem :(

Ez normális? Mennyi ideig lesz rám szerintetek mérges?


2017. aug. 11. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kellett neked macska. Ez nem kutya, hogy hűséges akármit is csinálsz. Egy időbe biztos beletelik, míg újra elfogad.
2017. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Én a cicamat ivartalanitasra vittem kb 8 honapja es le kellett fogni hogy elaltassak. Azota utal es mindig ramfuj ha pl 10 masodoercnel tovabb simogatom. Remelem a tied elfelejti en nem tudom mit csinaljak az en cicammal. :(
2017. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Hát épp ez az, hogy a kutyákkal akármit csinálsz, mindig szeretni fognak, a cicák meg az emberekhez hasonlóan azt szeretik, aki megérdemli..Nem csodálom, ha téged utálnak a macskák.

2. Sajnálom :( Remélem, megbékél valamikor a cicád :c Mondjuk nem rég mondta tesóm, hogy amikor meg akarta fogni a macskát, rá is fújt, pedig ő ott se volt, amikor beoltották, szóval lehet, nem is azért fúj rám meg húzódik el, mert konkrétan engem utálna, csak már mindig sokkhatás alatt van a történtek miatt vagy nem tudom..:D

2017. aug. 11. 15:14
 4/11 anonim válasza:
78%

Nekem is volt egy hasonló macskám. Sima fekete házi macska nőstény volt. Én ha bolhaírtót tettem rá, azután egy pár napig rémült, bizalmatlan szemekkel nézett rám :D

Hasonlóan viselkedett fürdés után is..:D

Nehezen felejtette el a negatív élményeket.

Most is van egy macskám, szintén nőstény és fekete, de ezzel bármi ilyesmit csinálhatok, mintha mis sem történt volna vele, teljesen normálisan viselkedik utána.

A macskáknak is van egyéniségük ez ezt mutatja.

2017. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az én cicám is fekete és nőstény :P Amúgy ő fürdés után nem haragudott rám, meg volt, lepermeteztem vízzel, mert rosszat csinált, de akkor is ugyanúgy bújt hozzám, mint előtte, csak most viselkedett így. De már úgy tűnik, kezdi elfelejteni szerencsére :)
2017. aug. 11. 16:29
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Most miért bántódtál meg? Nem én tehetek róla, hogy 17-19 éves vagy és a csökevényes agyaddal nem tudod felfogni azt, hogy a macskák nem úgy "működnek", mint a kutyák. Nekem sosem volt macskám, az unokaöcsémnek volt, nekem kutyám van, kutyás vagyok 20 éves, és tudom, hogy nem ilyenek. Te valamit nagyon elszúrtál. Ja, és ezt a megsértődősdit hagyd abba, mert nem áll jól neked.
2017. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám azóta válogatós,hogy megkapta az első oltását,de egyébként hamar túlteszi magát az ilyeneken.Főleg,ha kap valamit enni.Viszont az utolsó két oltásnál begyulladt az oltás helye és 1-2 napig bicegett szegény.Lehet a tiédnek is fájt és azért nem akarta,hogy hozzányúljatok.
2017. aug. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát elég szar állatorvosotok van. Nem értem, miért neked kellett megfogni? Pláne lefogni... Egyébként a grabancát kell jó erősen megmarkolni és akkor meg se moccan. Nekem ez volt az egyik első dolog amit az orvos megmutatott a macska kezelésével kapcsolatban.

Volt már pár cicám életem során, de még sose volt ilyen gondom. Orvos, gyógyszer, fürdés, vagy bármi kellemetlen után kapnak egy kis finomságot és szent a béke.

2017. aug. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hatos sértegetésen és beszologatáson kivül valami értelmeset is hozzá tudsz tenni? Ha nem, ugy fogd be és mással köteledj élöben.


Kérdezö, elmulik, foglalkozz vele simogasd, ha fuj, akkor is. Most picit teperned kell érte :)

2017. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A 49%-os idegbeteg kivételével mindenkinek köszönöm a válaszát :) És rajta kívül amúgy mindenkit felpontoztam, szóval nem értem, miért lett pár válaszoló így lehúzva :/

Amúgy ma már ugyanúgy viselkedett, mint az oltás előtt, sőt, egy kicsit még kedvesebb is volt XD Eddig nem igazán hallgatott a nevére, de most mikor reggel kimentem hozzájuk és kimondtam a nevét, 2 másodperc múlva szaladt is oda hozzám és tekergőzött a lábamnál meg leült elém és várta, hogy megsimogassam :D És már engedi, hogy ölelgessem meg minden. Lehet, tényleg azért volt olyan kis morcos, mert fájt neki az oltás helye :/

8. Lefogás alatt azt értem, hogy az egyik kezemmel meg kellett fognom a nyakánál azt a bőrt, a másikkal meg a hátsó lábait, mert ha nem fogtam volna le, az állatorvos sose tudja beoltani. Így is annyira rúgkapálózott, hogy alig bírtam tartani :s És azért nekem kellett fogni, nehogy elszaladjon, mert az állatorvos jött ki hozzánk, nem mi mentünk a rendelőjébe. Ugyanis egy utcában lakunk vele és akik itt laknak a közelben, azokhoz kimegy oltani, vagy megvizsgálni az állatokat, stb. :) Kivéve nyilván, ha pl. műteni kell valamelyik állatot, azt azért gondolom nem végzi el az udvaron :D

2017. aug. 12. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!