Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rémült macska megnyugtatása?

Rémült macska megnyugtatása?

Figyelt kérdés

A macskám kb negyed órája ellopott egy papír szatyrot, belebújt de valahogy a szatyor füle ráakadhatott a lábára, amitől megijedt és elkezdett rohangálni. Mivel a szatyortól nem látott semmit, mindennek nekiszaladt, zörgött, csörömpölt, alig tudtam megfogni. Végül sikerült leszedni róla, de még mindig nagyon meg van rémülve, a legkisebb zajtól is összerezzen, nem hagyja, hogy a közelébe menjek. Lehet valamit tenni, hogy könnyebben megnyugodjon? Egyébként alapból fura cica, ritkán hagyja simogatni magát, elég távolságtartó, és nem szeretném, hogy egy ilyen "trauma" miatt még emberkerülőbb legyen.


Update: amíg ezt írtam, idejött hozzám, és megnyalogatta a lábfejemet. Jelenthet ez valamit? Talán tőlem mégsem fél?



2017. aug. 15. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Adj neki egy darab húst/párizsit/sajtdarabot/főtt krumplit, amit imád.


Be szokott válni.


(az evés ösztönösen nyugtat, ezért van hogy pl. pár nő zabál és elhízik szakítás után)

2017. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Kevés olyan ostoba ösztönlény létezik, mint a macska. De ne aggódj, túl lesz az ijedtségen, pár nap múlva akár ugyanúgy elismételné ugyanezt.
2017. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegeny cirmok.Az etetes jo otlet.Egy kis nyers husi csodakra kepes,de persze mas is jo amit a cica szeret.Meg egy darabig keruld a hangos tevekenysegeket.
2017. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2 es te v agy az ostoba.

kerdezo: ha odament hozzad akkor mar kezd megnyugodni. simogasd meg ha akarja de ne vedd fel.nekem is van egy mentett cicam akit 3 honapig nem lehetett felvenni nem szerette, csak ha lehajoltam hozza simogatni.most mar szereti. mindig alkalmazkodj hozza hogy mit szeretne. beszelj hozza kedvesen . a cicak ha megijednek sokszor ugy nyugszanak meg a legkonnyebben ha pl. elbujnak valahova es ott maradnak egy ideig (agy ala stb). majd ha biztonsagban erzik magukat elojonnek.

ha megnyalta a labadat akkor ez a bizalom jele, valoszinuleg hozzad ragaszkodik a legjobban azok kozul akik korulveszik.

2017. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokott ilyeneket, én ráhagyom, idővel lenyugszik. Ő általában elbújik az ágy alá addig. Tegnap pont felmászott az asztalra, rászóltam, mert tudja, hogy nem szabad és reflexből tovább ugrott, bele a felmosóvödörbe. Szerencsére víz nem volt benne, de felborult, nagy zajjal, rádőlt a felmosórongy és teljesen bepánikolt. :D tíz perc múlva mintha mi sem történt volna...
2017. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
#4: igen, én vagyok az ostoba, tudom. De mondjál már egy tulajdonságát a macskáknak, amiből kiderül, hogy okosak? Vagy nézzünk egy más példát. Egy kutya hasonló helyzetben nem inkább leszedné a fejéről a zacskót, ahelyett, hogy nekirohanna mindennek?
2017. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kutyából is van ijedős, a mi mentett kutyánk valószínűleg úgy visítana mintha nyúznák.
2017. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, majd megnyugszik. Ez a legjobb ilyenkor.

(Egyébként elképzeltem a jelenetet, és szétröhögtem magam. Nekem is van macskám. Nagyon viccesen idióták tudnak lenni)

2017. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hagy békén! Akár órákra is. Megnyugszik magától, ne stresszeld még azzal pluszba, hogy jársz utána a kajával.
2017. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#6-os. Mit szólnál hozzá ha azt mondanám neked, hogy nekem mindkét macskám szalad ha hívom, leülnek ha mondom és pacsiznak is? Semmivel nem hülyébb a macska a kutyánál, csak nem való mindenkinek. Máshogy kell velük foglalkozni és kitartónak kell lenni, ugyanis a macska elég öntörvényű, ami nem az osotobaságból fakad. Az, hogy te hülye vagy a macskákhoz a te magánügyed, ezért nem kell leostobázni egy olyan fajt amihez nyilvánvalóan nem értesz. ;)
2017. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!