Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom ha a cica bolhas?

Honnan tudhatom ha a cica bolhas?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatom h a cica bolhas? Most kaptam egy ismerostol azt mondja 6-7hetes.. apum szerint 4-5hetes.. es nagyon pici.. mit tegyek ha bolhas?? Es mot javasoltok?? Felek h elkapom .. mindenhol szonyeg van.. latni nem lattunk benne de a tesoiban lattam.. es kicsiknel nem lehet bolhairtozni.. mit tanacsoltok?? S.o.s
2017. aug. 15. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor ha vakarózik sokat .A Bizotonság kedvéért vegyetek bolhaító vseppet és abból tegyetek a lapockàjára
2017. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak azt mondtak h kicsi ezert nem szabad.. es hanyik.. ez mitol??
2017. aug. 15. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Orvos lefujja neki való sprayvel. Ha a tesói bolhásak, akkor ő is.
2017. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De semmi bolhat nem talalunk benne semmit
2017. aug. 15. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha esélyt látsz rá, hogy bolhás, hányik és nem megbízható helyről hoztad (ami a leírásodból egyértelmű), akkor mindenképp vidd el állatorvoshoz, nézze meg, nincs-e valami baja. Ha sokat hány egy ilyen fiatal cica, az hamar kiszáradáshoz vezethet, ami meg halálhoz. Különben csomó mindentől lehet, jobb esetben csak a költözés okozta stressz, vagy olyat evett, amit nem bír a gyomra, rosszabb esetben fertőzés, amire meg gyógyszert kell kapnia. Állatorvos a bolhaproblémát is meg tudja oldani, ezért is kéne minél hamarabb, mert ha elszaporodnak a bolhák a lakásban, azt már nagyon nagy szívás kiirtani.
2017. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eleg igenyes helyrol hoztam es eddig csak egyszer hanyt
2017. aug. 16. 00:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, de az nem igényes hely (legalábbis a macskákra), ahol 6-7 hetesen odaadják a kölyköt, aki igazából 4-5 hetes, és mellesleg bolhás. Minimum 8 hetesnek kéne lennie, hogy elhozhasd, de jobb lenne, ha 10-12. Ha csak egyszer hányt, akkor nem valószínű, hogy betegség miatt, inkább csak a stressz. Doki ettől függetlenül javasolt.
2017. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A bolhairtó súlyhoz igazított, nem annyira életkorhoz, ezért nem jó kiscicáknak a nyakörv pl. De spot on cseppből készül kis adag is kiscicáknak, az enyém olyat kapott a dokitól, ő mondjuk rettentően bolhás volt, szabad szemmel is látható volt, hogy hemzsegtek benne.


Érdemes a feneke körül, a farok fölött megnézni a szőrét, ott szoktak a bolhák kakilni, amik ilyen kis fekete pöttyök, porszem nagyságú. Nem tudom milyen színű, nyilván ha sötét a szőre, akkor nehezebb észrevenni, de a bőrén azért látszania kéne. De ha gyanús, én mindenképp adnék neki spot ont, mivel ha bolhás, akkor már tuti férges is, amitől szintén hányhat, és az már rád is veszélyes lehet. A bolha annyira nem szörnyű dolog, főleg a sima macska bolha, egy alaposabb takarítás és megfelelő irtó szerrel könnyű megválni tőlük, nekünk 3 napba telt összesen. A féreg ami sokkal veszélyesebb neki is és neked is.

2017. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia es honnan tudom ha ferges? Hat az enyemben nem latok semmit.. a tesoiban pici fekete pottyoket ami szerintunk kosz mert hat mentek mindenhova
2017. aug. 16. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Adj neki féreghajtót mindenképpen, azt kölyökmacskának pár hetente adni kell, és később is 2-3 havonta.
2017. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!