Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicának milyen oltásokat...

Benti cicának milyen oltásokat érdemes a kombinálton kívül beadatni?

Figyelt kérdés

Van egy rosszcsont, 16 hetes Maine Coon kandúrom, ivartalanított. Megkapta a 2 kombináltat, amit egy kiscicának kell 9 és 12 hetesen.


A ti benti cicáitokkal milyen oltási programot követtetek? Szerintetek macskaleukózis ellen érdemes oltatni?


Veszettség ellen leginkább akkor tervezem oltatni, ha elutazok vele (ami a jövőben tervben van, de korántsem mostanság).


A válaszokat előre is köszi.



2017. aug. 15. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém csak a kombináltat kapta, szerintem a többi nem fontos, ha nem találkozik más macskákkal. FeLV-et csak cseppfertőzéssel tudná elkapni, vagyis pl ha összeszagolna egy fertőzött macskával, vagy egy tálból enne vele. A veszettségnek hasonlóan minimális az esélye egy szobacicánál, de az ugye kötelező, ha külföldre akarod vinni vagy kiállításra. De kérdezz meg pár állatorvost, ha biztosra akarsz menni. Valószínűleg mindegyik mást mond majd, aztán úgy dönthetsz, ahogy a legjobbnak látod.
2017. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én cicám megkapta kiskorában a leukózis oltásokat is,majd később a nagy kombinált oltásban benne volt szintúgy a leukózis elleni is. Tavaly utánaolvastam én is az oltásoknak és a betegségek terjedésének, azóta csak a kis kombináltal oltatom a cicám,mert benti egyedüli cicakánt gyakorlatilag 0 az esélye,hogy elkapja a leukózist. Ráadásul mint kiderült erre az oltóanyagra volt érzékeny(az oltást követően 1 hétig fájt neki a helye nem lehetett felvenni) amióta csak a simát kapja azóta semmi baja. Ha több cicám lenne, vagy kijárós akkor viszont oltatnám erre is.
2017. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem több benti cicám van és volt már sok éve.Most is a 2 legöregebb 15 éves, de van 1 14 éves is. Pici korban kerültek hozzám, akkor beoltattam 2-szer a kombinálttal,majd 1 év múlva ismétlő kombinálttal, és kész. Azóta nincsenek oltva.Nem érintkeznek más cicákkal, én sem, tehát pici az esély hogy bármit elkapjanak. Kis korban még érzékenyebbek, azért oltattam.Soha nem is volt semmi baj ebből, de mindenki maga dönti el, kinek mi ad megnyugtatást.

Pár éve nekem egy kiscicám az oltásba halt bele, kombinált oltást követően pár perc alatt megfulladt, semmi baja nem volt előtte.

Szóval nekem nagyobb a kockázat az oltás miatt, mint a nem oltás miatt.Legtöbb állatorvos úgyis ajánlja, neki pénz.

De ezt nem kell követni, ez az én véleményem csak.

2017. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kombinált oltás hasznos egy benti cicának is,mert pont az ellen a 3 dolog ellen véd amit az ember simán haza tud vinni a cipőtalpán is.
2017. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!