Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan csempésszek be még egy...

Hogyan csempésszek be még egy macskát a lakásba?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes kiscicánk, egy hete került hozzánk, de szeretném, ha nem lenne egyedül. Viszont félek a férjemtől, hogy mit szólna hozzá. Már többször említettem neki, hogy kellene a cicának egy társ, de mindig elutasító volt sajnos...

2017. aug. 16. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha meglátja a szegény kiscica viharverte kis pofiját biztos meglágyul a szive:)
2017. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést inkább a párkapcsolati problémákhoz kellett volna írnod, mert nem a cicáról szól, hanem a kapcsolatodról. "félek a férjemtől" - ez már önmagában sem valami biztató.

Amúgy, sehogy ne csempéssz be. A cica elvan egyedül is. Háziállatot pedig csak úgy szabad hazavinni, ha abba minden családtag beleegyezik.

2017. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk felnőtt ember módjára megbeszéled vele és nem viselkedsz úgy mint egy 10 éves tinilány aki hazacsempész egy macskát/kutyát, hogy aztán biztos megengedik az otthoniak?
2017. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy ez már párkapcsolati probléma vagy rossz beidegződés is, hogy általában a férfi viseli a nadrágot és övé az utolsó szó! Viszont sok családnál konfliktust jelent, hogy az egyik fél szeretne egy bizonyos állatot, viszont a másik nem.
2017. aug. 16. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy! Beszéld meg vele, és ha belemegy akkor oké, ha nem akkor nem. Az ő háza is nem? Akkor hadd legyen beleszólása! Te mennyire örülnél neki, ha tudtod nélkül vinne haza valami olyan állatot, amit te nem szeretnél, pl. kígyót vagy hasonlót? :D
2017. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fele-fele tulajdon. És ha nem megy bele, akkor nekem miért kellene erről lemondanom?
2017. aug. 16. 10:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon rossz kapcsolatnak hangzik hogy ennyire nem tudtok egy ilyen apróságon dűlőre jutni. Miért félsz tőle? Beszéld meg vele, gondolom nem ő takarít utána elsősorban. Ez meg egy oltári nagy butaság úgy gondolom hogy a férfié az utolsó szó, de hogy nekem legalábbis nem kéne ilyen típusú férfi az is biztos.
2017. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem kell társ annak a macskának. Rivalizálnának. A macska alapjáraton nem kimondottan társas lény. Persze össze lehet szoktatni, de nem biztos, hogy bejön. Aztán ha ellenkező neműek, ivartalanítani is kell mindkettőt. Meg amúgy is, de mindegy,
2017. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem észre, hogy a pici macskának igenis kell a társ! Eredetileg 2 cicát szerettem volna elhozni egyszerre, de mire mentem ezért a cicáért, a testvérét már elvitték. Nagyon sokat nyávog, keresi.

Természetesen ivartalanítva lesz mindkettő.

2017. aug. 16. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nyávog, keresi. Az a családja volt. A macskák kötődnek a családtagjaikhoz, de egy idegen macskával nem biztos, hogy jóban lennének. Össze lehet őket szoktatni, akkor elviselik egymást, de nem lesz belőle barátság. A lakást felosztják maguk között, és stresszesek lesznek, akárhányszor meglátják a másikat.
2017. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!