Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes macskát tartani?

Érdemes macskát tartani?

Figyelt kérdés
Hello! Szeretnék majd később egy cicust, de nem tudom, hogy érdemes-e tartani. :)

2017. aug. 17. 12:17
 1/8 anonim válasza:
17%

Ha vannak egerek azokat megöli persze ez a kinti cicusokra vonatkozik.

A benti cicusok csak széttrágják a bútor és széttkaparják.

Tesómnak van egy kinti cicája, a neve Cirmi. Nagyon jó cica. Sokat fog egeret.

2017. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen érdemes,a cicus nagyon hálás állat rengeteg örömöt tud szerezni a gazdájának.Persze sokat kell vele törődni és Ő visszaadja.Igazi családtag válik belőle.
2017. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Igen. A miénk benti macska, és rengeteg örömet okozott eddig. Saját személyiségük van és okosak, csak az utálja a macskát, aki nem ismeri.

Viszont számolj orvosi költségekkel, pl. oltás, ivartalanítás. Kaparófa (a 12.24-es összeírta a sztereotip baromságokat).

2017. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy érdemes. Ha egy állat személyében társra vágysz, természetesen, egy cica tökéletes választás lehet. :) Ha eleget törődsz vele, meghálálja, igényelni is fogja a közelségedet, a simogatást, játékot.


Bár tapasztalataim alapján, ezek inkább a benti (vagy minimum kinti-benti) cicákról mondhatóak el.


Az olyan sztereotípiákra, minthogy szétszedi a lakást, szétkaparja/szétrágja az összes bútort, összepiszkolja a dolgokat, miegymás, nem érdemes hallgatni. Ha van egy-két kaparófája, tudja, hol találja a tálkáit és az alomtálcát, és van vele foglalkozva, akkor egy kiegyensúlyozott, boldog cicusod lesz, akiben sok örömöd leled majd.

2017. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk sosem volt benti macskánk és nem terveztem hogy lesz.Kinti is most 7 van és ők is igénylik hogy foglalkozzak velük.Mindig arra vannak ahol én.Aztán lett benti macskám is.Kicsinek kinti volt de rajtam lógott mindig (szó szerint).Aztán ellopták majd előkerült és azóta benti kinti.Egész nap bent van,nem rág szét semmit,nem pisil kakil csak az alomba.Figyel és hallgat rám.


Ha egyedü élsz akkor megéri egy cica,de nevelned kell mint egy gyereket.Ha egy gyerekkel nem tudsz bánni akkor a cica is nehezen fog menni.

2017. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
ha nem vad és agresszív a cica akkor megeri! ha rossz szemelyisege van mindent szetkapar (beleertve téged is).. ez nevelés kérdése
2017. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Érdemes? :D állatot azért tart az ember (a normálisabbja), mert szereti.

De hogy válaszoljak a kérdésedre: igen. Nekem van 2, csak bentiek. Nem kaparják szét a bútorokat, vágva vannak a karmaik és van kaparófájuk is.

Nem azt mondom, hogy nem rosszalkodnak és néha nem idegesítőek, de imádom azt a két kis k.csögöt. :D

2017. aug. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

Ezmerőben emberfüggő, nyilván van, akinek érdemes (fura szó... azért tartjuk, mert akarunk macskát társnak), van, akinek nem.

Ide kell, mert szántóföld mellett lakunk, sok a pocok, egér, de amúgyis nagyon szeretem a macskákat, nekem nagyon megéri. Néha kissé idegesítő is, persze, de bőven ellensúlyozza a pozitívum, ráadásul még az idegesítésben is van hangulat. Néha egy karmolást pedig kibír az ember, de egy nyugodt macska azt sem szokott ok nélkül. Egy kiscica még könnyebben.


Aztán persze ha vagyonokat akarsz rákölteni és nem vagy elég gazdag, akkor lehet, hogy nem éri meg...

2017. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!