Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kerge macskával...

Mit kezdjek a kerge macskával (Születendő babám féltem főleg)?

Figyelt kérdés

Van egy lakásban tartott, ivartalanított kandúr macskánk 3-4 éves lehet... Általában minden jó vele, bújós, dorombolva alszik el a fejem mellett, ha meg nem akarja a simit óvatosan harapásra tartva a száját jelzi, hogy nincs kedve... Eddig semmi panaszom...

Viszont van néhány alkalom, amikor például lefekszem az ágyra s minden elözmény s indok nélkül rátámad a lábamra, csúnya karmolásokat ejtve.. ilyenkor egy erős siccel lerúgom a lábamról, erre még pár percre rá újrapróbálkozik, van h egy este háromszor is rátámad az emberre, nem csak rám, aki naponta eteti, hanem vendégre, páromra...

Nem tudom hogy lehetne elérni h ezt abbahagyja...

32 hetes kismama vagyok, nemsoká egy újszülöttel leszünk gazdagabbak, de félek h esetleg rá is ráugrik... Ötlet valaki?



2017. aug. 18. 00:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Legyen ilyen esetekre egy genyegető eszközöd. Persze nem olyan, amivel bántod, hanem pl egy spiccelő, amiben víz van. Az enyémnél bevált, hogy amikor durvul, fújok rá egyet és abbahagyja. Egy időben elég volt megmutatni is a spriccelőt, mára pedig teljesen leszokott az ilyenről.
2017. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Spricceld le, vagy fújj az arcába (erre is vannak ilyen kis levegőpumpák), hogyha támad, ettől meg kéne tanulnia, hogy nem szabad. Viszont a babával én azért soha nem hagynám egyedül, mert ahogy mozgatja a kis kezét-lábát, a macsek simán játékból is ráugorhat.
2017. aug. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
9%
Tudom fajdalmas, de a baba erdekeben en lemondanek a macskarol. Mikor a fiam szuletett, akkor figyelmeztetett a vedono latva a macsakankat, hogy soha nem engedjuk be es ha a baba a kertben alszik a babakocsiban mindig tartsam szemmel. Miert? - kerdeztem en. A vedono elmondta hogy egy kisbaba pont most halt meg mert a cica rafekudt es a baba megfulladt. Mi mondjuk hazban laktunk es a cica kint lakott, igy nem kellett megszabadulni tole, de lakasban, foleg ha a cica hajlamos meg az agressziora is...Hat en nem kockaztatnek.
2017. aug. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

3: Igen, ebből adódik annyi hirdetés, hogy "jön a gyerek, a házikedvencnek menni kell" típusú hirdetések.

Ami németeknél még csak-csak működik, de magyaroknál ez egyenlő a halállal a kedvenc számára.


Ha valaki meg nem képes odafigyelni a csecsemőre, ne vállaljon gyereket, mint az védőnő által említett halálesetnél. (bár kétlem hogy igaz történet lenne, max kitalálta)


Kérdezőnek: én egyszerűen nem engedném oda a macskát. Nekünk is van egy kerge, bár ő nem gyerekre volt veszélyes, hanem tárgyakra, mert kíváncsi, mindent meg kell nézni, lelökni, pofozni...

éve jól működik, hogy ahol nem kell randalíroznia, onnan ki van zárva, este meg bezárjuk. Ha gyereket veszélyeztetne, akkor sem lenne másképp, felügyelet nélkül nem hagynánk.

2017. aug. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
70%
Ezekről a támadásokról szoktasd le egy víz spriccelővel. De akkor se hagyd kettesben vele. Vagy tartsátok az udvaron ha esetleg nem mered bent hagyni este vagy valami. Nyáron nincs semmi baj télen meg majd bent lesz csak másik szobában.
2017. aug. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "macska ráfeküdt a gyerekre és az megfulladt" tipikusab városi legenda, ezelött 35 évvel is már keringett ugyanígy, hogy "nemrég történt", de soha senkit nem ismertem sem én sem egyetlen ismerös sem, ahol tényleg megtörtént volna ilyen.

Emellett egyetlen amcska sem fekszik rá még véletlen sem gyerekre - szóval az nem igaz, hogy ilyen módon bármi baja is lenne egyetlen gyereknek sem.


Viszont a kérdezö esetében egyrészt a cicát kellene leszoktatni erröl, másrészt azokat a szobákat, ahol a gyerek kezdetben lesz, tiltott területnek minösíteném. Azt eleve nem tartom jónak, hogy az ágyadban van veled a macska - márcsak higiéniai szempontból sem, de a hálószobát, gyerekszobát mindenképpen elzárnám a macskától.

Ha meg nem sikerül rövid idön belül leszoktatni erröl a viselkedésröl, akkor tényleg megfontolandó, hogy ne add-e valakinek oda, akinél nincs baba.

2017. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ráfekszik a gyerekre hlyeség még most is megy?ezer éves városi legenda...
2017. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
13%
Imádom az állatokat,de most mégis azt mondom hogy váljatok meg a macskától.Lehet hogy le tudnátok szoktatni a támadásokról,de mi van ha újrakezdi?Egy állatban nem lehet úgy megbízni mint egy emberben.És a gyermek biztonsága az első.
2017. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is előbb volt macska, mint baba. Amikor megszületett a baba, a rokonok természetesen paráztak, de a macskát mint ha kicserélték volna, a babával szemben. Olyan is volt, hogy sírt a pici, mi párommal nem ébredtünk fel rá, és a macska "pofozott fel" minket, hogy "Hahó, üvölt az új jövevény". Ezen kívül legalább hamar megtanul bánni a gyerek az állatokkal. Azóta van mégegy cica, akivel meg szó szerint azt csinál a baba (most már inkább kiscsaj, lassan 3 éves) amit csak akar.

Szóval ez hülyeség.

Másik:

A cica nem "rátámad" a lábadra (a szó "klasszikus" értelmében), csak játszik vele. Az én macskám is szokott ilyet, de ez játék, nem támadás. Az más dolog, hogy neked lehet ez fáj, de akkor jelezd a cicának. Meg kell neki is tanulnia, hogy mit szabad és mit nem.

Viszont van olyan, amit be kell tartani, ha macskád van, és baba is lesz. A macskaalmot terhesen illetve a szoptatás alatt lehetőleg messzire kerüld el. addig azt csinálja párod. De ennyi.

2017. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig volt macskánk főleg kintiek.Mióta lett egy benti is azóta más lett.

Ezek a "támadások" nála is vannak de a karmát nem nyújtja ki közben.Az más dolog hogy nagy körme van és megkarmol vele.Ha rendesen rádtámadna akkor nem úsznád meg egy kis "siccel".

A macskát is meg kell nevelni nem csak a gyereket.

Szoktasd pl a babakocsihoz hogy az tabu legyen.

Ha eltávolítjátok a macskát akkor lényegében megölitek és nyugodt szívvel nevelgetitek a gyereket.


Szóval egy házikedvenc sem csak egy játékszer amit kidobsz ha mát nem kell...

2017. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!