Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok csinálni? Bővebben lent

Mit tudok csinálni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy kölyök, nagyobb méretű kutyusunk és két pár hónapos cicánk. A kutya játszani szeretett volna csak azzal, amelyik nem fél (és az emberekhez is bátran odamegy dorombolni, míg a másik minden és mindenki elől elfut, vagy megtámadja), biztos, hogy nem bántani szerette volna, mert akkor két másodperc alatt megölte volna, de amit ő játéknak fogott fel, a cicának nem az volt. Harapást nem találtunk rajta, de nyálasan és sokkosan hoztuk be a házba. Még most is remeg és nehezebben veszi a levegőt, de már megitatni sikerült. Semmije sem vérzik, mi törést sem vettünk észre, de ereje alig van. Az állatorvos a szüleim hozzáállása miatt nem játszik.

Valamivel nem tudok még rajta segíteni azon kívül, hogy puha ruhára tettem, megitattam, amikor fent volt, és hagytam mellette egy szelet párizsit és tejet?


2017. aug. 18. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen kívül semmit nem tehetsz. Lehetséges, hogy a cicának belső sérülése van, ebben az esetben napokon belül el fog pusztulni. Viszont ezen csak az állatorvos tudna segíteni. Ha reggelig nem javul a cica állapota, próbáld rávenni a szüleidet, hogy vigyétek el.
2017. aug. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a szüleid miért vállalkoznak macskatartásra (és kutyatartásra), ha nem képesek azt felelősséggel csinálni. Minek tartanak 3 állatot, ha egyet sem tudnának megfelelően tartani, pl dokihoz vinni ha szükséges.

Tejet nem szabad adni cicának, olvass utána. Fosni fog tőle. A párizsi sem ideális neki. Macskakaja nincs?

2017. aug. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj csak megijedt. Azt nem hiszem hogy belső vérzést/sérülést okozott volna a kutya, nem kell a legrosszabbra gondolni. Ne engedjétek többet össze és tanítsd meg a kutyát hogy nem szabad a cicát piszkálni. Hagyjátok pihenni nyugtassátok meg a cicust nem lesz baj.
2017. aug. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neveljétwk meg a kutyát, mert idővel ki fogja nyírni a macskát.
2017. aug. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Remélem túléli szegényke. Soha többé ne engedd ennek a kutyának a közelébe, mert neki az a játék, hogy addig gyötri, amíg megöli. Azt játssza vele a kutya, hogy ő a zsákmánya. Meg fogja ölni, ha nem vigyázol.
2017. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 5-nek csak részben van igaza. A kutya soha nem gyötri a zsákmányát, ez csak a macskára jellemző. Ha a kutya zsákmánynak tekintené a macskát, akkor gyorsan kinyírná és befalná. De számára nem zsákmány, hanem játszótárs, csak nem tudja, hogy ő sokkal erősebb. Így bizony megölheti a cicát, de nem azért mert zsákmánynak nézi, hanem csak játékból. A végeredmény viszont így is ugyanaz, tehát vigyázni kell rájuk.

Mi lett a cicával?

2017. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta jelentem, hogy a cica teljesen jól van. ♥
2017. szept. 2. 23:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú, hála az égnek, nagyon örülök. Remélem nem hagyod többé felügyelet nélkül a kutyával.
2017. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!