Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák csak egy vagy akár...

A macskák csak egy vagy akár több gazdihoz is ragaszkodnak?

Figyelt kérdés
Párommal örökbe fogadtunk egy kiscicát. Egyelőre úgy látom, hogy mindkettőnkhöz egyformán ragaszkodik, ez változhat később? Úgyértem törvényszerűen lesz egy "fő gazdi", akit jobban szeret?
2010. máj. 25. 07:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mindenképp van egy ember, akit ő a gazdájának tekint. Ettől függetlenül ugyanúgy ragaszkodik mindkettőtökhöz, ne legyen belőle féltékenység-sértődés, ha azt veszitek észre, hogy egyikőtökhöz gyakrabban megy. (Hozzáteszem: ez általában az az ember, akitől többször kep enni...:))
2010. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
A macskák "szabad lelkű" állatok.Ők nagyon ritkán kötődnek emberhez.A házhoz,helyhez ragaszkodnak.Ezért van az ha elköltöznétek és a cicust is magatokkal vinnétek ő visszamenne a házhoz.
2010. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

08:06: Mondok egy meglepot. A fold _nem_ lapos!

Leirom szep lassan, hogy mindenki ertse: a macska _nem_ a helyhez ragaszkodik, hanem ahoz, ami fontos neki. Ha a hely, mint olyan fontosabb mint a gazdai, akkor ott mar amugy is valami hiba van... De teny, valamikor a kozepkorben, mikor a macska meg csak arra volt, hogy egeresszen, jogos volt a valasz, hogy csak a helyhez ragaszkodik... Csak azota eltelt par ev.

// Amugy nem ertem en ezt, a macskakra negativan mondjak, hogy "csak a helyhez ragaszkodik", mig ha ember teszi ezt, akkor azt nagy, ertekes erzelemnek gondoljak - hazaszeretetnek... //

2010. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:32


Teljesen jogos volt! Maximálisan egyet értek veled.


Vannak egygazdis állatok, de ők nazért ilyenek, mert egy olyan ember volt velük, aki szerette, nevelte őket, csak hozzá fognak ragaszkodni.


Szerintem ahhoz fog inkább ragaszkodni, aki engedékenyebb. Ha figyeltek arra, hogy egyformán neveljétek, nem hiszem, hogy megkülönböztet majd benneteket.

2010. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a helyhez ragaszkodik jóesetben. Mi is örökbefogadtunk egy cicát 4 éve, anyukám hozta haza, de engem választott ki "alfának", vagy nem is tudom, náluk hogy van ez:D De velem sokkal kevésbé rossz, nem harapdálja a kezem/lábam játékból, nem lopja el a tányérról a kaját, ha leteszem (legalábbis csak ritkánXD), és ha rászólok, sokkal jobban szótfogad. De ami a legfontosabb, és innen látszik meg igazán: nekem bármikor hagyja magát megsimogatni, anyukámnak csak nagyon ritkán (pedig ő is imádja a macsot, el is kényezteti:D), ha az ölembeveszem, akkor ottmarad, sokat dorombol, stb. Bár így sem egy kezesbárány, inkább maffiózó típus, de imádnivaló:D

Egyet viszont muszáj leírnom: a nevelésénél legyetek NAGYON következetesek! :D Mert én nem mindig voltam (mert ha egy kis szőrgombóc rosszalkodik, az tud aranyos lenni), és a fejünkre nőtt, nagyon nehéz őket alapból is nevelni, hát még, ha az elején elrontottad:D (csak azért írtam ezt le, mert mi is megszenvedtünk vele:D)

Az, hogy kit választ főbb gazdinak, szerintem csak rajta múlik: anyukám sose szólt rá erélyesen, elkényezteti, folyamatosan prüntyög hozzá, én pedig rászóltam ha rossz volt, általában mindig tőlem "kapott ki" (értsd: rákiabálás, kis vízzel lespriccelés, ez hatásos, csak télen kell vele vigyázni, nehogy megfázzon), bár én is egyfolytában gügyögök neki, de nem simogatom 24 órán keresztül, hagyok neki egy kis "békét" is (így kb csak fél napig gyömöszölöm:D) (bár ez macskafüggő, ő eléggé magányos típus, és nagyon öntörvényű, (ismerek cicát, aki egyfolytában igényelné) és mégis engem "választott".

2010. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Az én cicám gyűlöli a páromat, szó szerint. Csak engem fogad el, senkinek sem engedi simizni magát, de ilyen ellenszenvet csak a párom iránt tanúsít. Ki érti ezt??
2010. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyet értek azzal a válaszolóval, akik)szerint a macska nem a helyhez ragaszkodik, hanem az emberhez is. Természetesen vannak teljesen öntörvényű, szabadlelkű cicák (mint ahogy emberek is) akik sose fognak az emberekhez szokni, de a többségük (ha megfelelően bánnak velük és szeretik őket) nagyon hűséges és szerető.

A párommal pedig ezen biztos nem fogunk összeveszni, mindketten imádjuk a kis rosszcsontot még azt is öröm nézni, ahogy alszik :)

Csak érdekelt ez a dolog, mert az eddigi cicáim engem tekintettek "első gazdinak", pedig nem én etettem őket és sokszor csak hétvégente és a nyarakon voltam velük.

2010. máj. 25. 17:56
 8/14 A kérdező kommentje:
* aki(k) szerint
2010. máj. 25. 17:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk van 2 macskánk, a nagyobb anyumahoz kötődik inkább, mert ő ad nekik enni, míg a másik inkább engem szeret jobban, mert bár nem én tőlem kap enni, de én játszok vele, és én simogatom többet.

Nyilván azt az ember fogja jobban szeretni, aki jobban törődik vele, aki többet van vele.

2010. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy cicám, Picur, mikor kicsi volt, vad volt, nem engededte senkinek hogy megsimogassa, alig tudtuk előhalászni a fáskamrából, ágy alól stb. Egyszer viszont beszaladt az ágy alá, és én a végén voltam, sicceltem neki, mikor Picur odajött hozzám :) azóta nagyon szelíd,barátságos cica lett, bár csak velem. az ismerőseim útálják,mert nagyon "köcsög" macska, karmol, ha megfogják, harap is néha stb. Ha jön hozzánk valaki, beszalad a szobámba, és nem is jön elő addig, míg el nem mennek :) nem fogad el senkit, csak engem. Minden nap a lábamnál alszik (benti cica), nagyon ragaszkodik, bár én is ritkán kapok dörgölőzést :) a családomból senki, és az ismerőseim pedig még inkább :D
2010. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!