Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A benti macskák finnyásabbak,...

A benti macskák finnyásabbak, mint a kintiek?

Figyelt kérdés

A saját cicám kapcsán kérdezem. Ő eredetileg csak kinti cica volt, több mint 10 éven át, nemrég vettem csak magamhoz, és így lakásba került.


Nagyon sokszor olvastam, hogy más macskák válogatósak, tehát nem mindegy hogy milyen tápot adsz nekik, mert nem biztos hogy hajlandóak lesznek megenni. Meg hogy az almot csak egyszer használja, és ha nem takarítod ki rögtön akkor azt már nem akarja még egyszer használni. Sok macskát meg csak akkor lehet simogatni ha ők megengedik, meg kozmetikai beavatkozásnál szétszedik az ember kezét, illetve direkt azt csinálják, amit nem szabad (pl. tudják hogy a fotel tabu és a kaparófát szabad csak karmolni, de csak azért is direkt széttépik a bútorokat.) Meg ha mondjuk a nevüket vagy hívjuk, direkt ránk se hederítenek, nem jönnek ide.


Na az én cicám a fent felsorolt összes macskatulajdonságnak az ellentétével rendelkezik. Bármit megeszik, az alom tisztasága egyáltalán nem érdekli, és bármit lehet vele csinálni mert csak tűri csöndben, és ha hazaérek mindig szalad elém lelkesen, és odajön hozzám ha hívom. Körülbelül 2-szer kellett rászólnom, hogy ne kaparja a fotelt, és soha többet nem csinálta. Volt egy másik cicám is, a mostani cicának a kölyke, ő meg 7 évig volt kinti cica, mielőtt magamhoz vettem, ő is ugyanilyen jó természetű cicus volt.



2017. aug. 20. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül függ attól, hogy hol tartjuk a cicát. Én azt tapasztaltam, hogy a "nemesebb" fajtájú cicáim válogatósabbak, viszont sokkal emberközpontúbbak is, míg a sima házimacskáim bármit hajlandóak lennének megenni, viszont sokkal kevésbé szeretik az ember közelségét. Pedig mindenki kinti-benti cica. Szerintem inkább egyénfüggő, tényleg minden macseknak saját személyisége van. :)
2017. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem ragdollom van, és eszméletlenül válogat! Az alus kajából csak csipeget, ha olcsóbbat veszek neki elkaparja 😳😳
2017. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, benti a cicám.
2017. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát ez macskától függ,meg hogy mennyire kényeztetik el

nekem mondjuk 6 kinti van így azok mindent megesznek,a benti már nem mindig hajlandó enni pl ha nem frissen rakom ki hanem áll pár órát akkor már necces hogy esszik,de ez is időszak fűggő...alommal nálam nincs gond,kétszer általában nagyvécézik mikor tisztítom,de ismim macskája pl egyszer kivitték a kertbe és az almot is ki kellett vinni mert csak abba kakilt (magyarán a földet nem ismerte :D na ő pl ha van az alomban valami akkor oda már nem,csak tisztába ürít


de ezek mind neveltetés kérdése szerintem

2017. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem benti házi macskám van. Ő nem olyan finnyás, csak a legalja tápot nem eszi meg, de olyat már nem is veszek neki. De amúgy nem válogat, az alomba is bemegy kétszer, egyedül a szilikátosra mondta azt, hogy ezt nem, a többivel nem volt baja. Néha rosszalkodik, de ha rászólok nem csinálja. A nevét is ismeri és egy két szót, ha hívom odajön hozzám és a labdákat is visszahozza. :) mindig az ajtóban vár és bújik hozzám. A kozmetikázást nem szereti, de elviseli, csak folyamatosan nyávog ilyen "hagyjál már békééén" módon. Sosem harap vagy karmol, mindig jelzi, ha már kezd valamiből elege lenni, és olyankor békén hagyom.
2017. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nem
2017. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem benti cicám van ( nyáron hétvégente a nyaralóba levisszük) és fajtatiszta...hát nagyon válogatós :D Csak a drága kaját hajlandó megenni,alomba is csak akkor megy bele ha 100%ig tiszta,stb... 1x vettem neki kényszerből whiskast mert nem volt más a kisboltban...hát inkább éhezett, ugyanez a félixxel. Mondjuk nem bánom hogy ilyen szemetet nem eszik.A nevére ha olyanja van hallgat, ha nincs kedve le se sz@r...bújós, de néha undorítóan lenéző fejeket vág rám :D DE ezért szeretem !!!!!!!!!
2017. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az enyém egy fekete házicica. Olyan szinten benti, hogy amikor elvittem az egyik ismerősömhöz, ott nem mert lelépni a betonról a fűre. Nyersetetéses kaján van, abból megeszik mindent. Néha van, hogy valami tápot vagy alutasakosat hozok neki és egybegyből megeszi. Szóval nem válogat szerencsére. Amikor hazajövök, akkor szalad elém egyből. A nevére is elő szokott jönni. A karomvágás kicsit mumus, de van amikor simán hagyja magát. A fésülést nem tűri, pontosabban inkább játéknak fogja fel és elkezd bírkózni a fésűvel. A bútorokat soha nem kaparta. A simogatás az nagyon kedvfüggő. Ha játékos kedve van, akkor nem lehet, de többségében tűri és szereti.
2017. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem nem minden macska ilyen, viszont az enyém sokszor válogat. (kinti cica) Például a konzervet alig eszi meg, a nedves tasakos kajából meg szívesen repetázna :D
2017. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
9-es vagyok: Mindig adtam neki friss vizet, sose ivott belőle (azért nem sose, de ritkán), jobban megitta azt a vizet amit öntözésre tartogattunk :D
2017. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!