Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben más egy kölyök macskát...

Miben más egy kölyök macskát befogadni mint egy felnőttet?

Figyelt kérdés
Azon kívül nyilván, hogy a kicsi többet játszik és más tápot esznek. Egy felnőtt, esetleg traumán átesett macska elfogadja az új gazdáját? Vagy kölyköt jobb befogadni? Mik a tapasztalatok?
2017. aug. 21. 13:40
 1/4 anonim válasza:

A felnőtt cica lehet hogy elszökik, megszokott már egy helyet. A kicsi meg megszokja, hogy nálad nő fel, a nagynak viszont volt 'otthona', így nem nagyon tetszik neki.

Mindenképp kölyök fogadását ajánlom.

2017. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Előző vagyok: a felnőtt macska meg tudja szokni, csak nagyooon nehezen.
2017. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kölyök macskát fel kell nevelned. Tanítgatni, foglalkozni vele (felnőtt állattal is kell, de a kölyöknek tényleg te vagy az anyja/apja). Ugyanakkor evidens, hogy a kölyök macska nevelhetőbb. Tehát amiket te szeretnél tőle elvárni, azt hamarabb el tudod érni nála. A felnőtt macska már "kész" van, valaki felnevelte, lehet, hogy az utca. A traumán átesett állatnak sokkal többet kell udvarolnod, sokkal többet kell neked, mint gazdinak letenni az asztalra, hogy a bizalmába fogadjon. Feltételezem, hogy felnőtt macska esetében, pláne traumásnál mindkettőtökön múlik, milyen lesz a kapcsolat. Amit leírtam, azon kívül az, hogy passzoltok-e egymáshoz.
2017. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mindkettő.


Először felnőtt macskám volt, körülbelül 5-6 évesen kaptam. Jó természetű volt, de nehezen barátkoztunk össze, 1-2 hónapig csak kerülgetett, nem félt tőlem, de nem akart érintkezni. Nem is volt játékos, de hálistennek nem volt rossz természete, szerintem lehetett gazdija előttem is, bár amúgy utca macsek volt. Pár hónap után már bújósabb lett, engedte, hogy simogassam, aludt azt ölemben is. De sokáig tartott, és mindig olyan kis távolság tartó volt. Sajnos meghalt 10 évesen rákban, pedig mindent megtettünk érte. :(


Utána egy kiscicát fogadtam örökbe, picike volt nagyon, ő első naptól kezdve rajtam csüngött, aludt a fejemen, nyakamon, bárhol, csak ne nélkülem, folyamatosan igényli, hogy foglalkozzak vele, pedig elmúlt másfél éves. Nagyon aktív, nagyon érdeklődő, és nem lehet kizárni semmiből. Ő jelentősen szociálisabb, másokkal is barátkozik, és nagyon megviseli ha egyedül kell hagynom mondjuk két napra. Viszont vele nagyon sokat szenvedtem, mert kölyökként nehéz nevelni, nagyon rosszcsont volt, és direkt bosszantott, ha nem játszottam vele. Mivel ő is utcai cica volt, kezdetben az alommal is voltak gondok, tudta, hogy van, de azért párszor volt baleset, néha behányt, mert habzsolt, meg ilyenek.


Szerintem egy jó természetű idősebb macska is jó társ lehet és a kölyök is, mindkettőnek van előnye. A traumás cica más kérdés, oda sok türelem kell, és tapasztalat, első macskának semmiképp nem javaslom.

2017. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!