Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mérgezés állna a háttérben?

Mérgezés állna a háttérben?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kandúrom és ma reggel nem akart felkelni a kartonjából, csak nézett rám. tegnap még semmi baja nem volt. elvittem állatorvoshoz, azt mondta, hogy új fajta bogár miatt lehet ez, kapott 3 féle antibiotikumot ma reggel és most estére semmi változás. néha nehezen iszik, jéghideg a szája belseje, gyorsan szedi a levegőt, a farka fel van borzolva kicsit (gondolom a fájdalomtól), szédül ha feláll, nem eszik, nyáladzik, nincs se széklet se vizelet. mérgezés lenne vagy valami vírus ez? aki tud az segítsen. előre is köszönöm.

2017. aug. 21. 19:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem odaírni, hogy a mostani fekhelyén ahol pihen, rettentően büdös. savanyú, állott tejre hasonlít a bűz.
2017. aug. 21. 19:52
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
hány éves?
2017. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ott írtam, hogy egy éves kandúr
2017. aug. 21. 19:57
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes egy állatorvos lehet. Mi az, hogy "új fajta bogár miatt"? Milyen bogár???

Érdemes lenne elvinni másik állatorvoshoz még ma, lehetőleg olyan helyre, ahol csinálnak labort is például, ill. szükség esetén bent tartják infúzión.

Leírásod alapján életveszélyes az állapota.

2017. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

nézted a nyálkahártyájának a színét? (kinyitod a száját és megnézed hogy milyen színű az ínye, [link] az a jó, ha ilyen, ha nagyon világos szinte fehér, vagy a nagyon sötét esetleg sárga, akkor az valami rendellenességre utal)


én a helyedben megnézném a kapilláris telítődést is. Csináld azt, hogy a macska ínyét megnyomod az ujjaddal, és nézed, figyeled, hogy a vér mennyi idő után telítődik vissza. a normális az, ha azonnal.


ezeket nézd meg, és írd meg. ez nagyon sokat elmond a vérkeringésről

2017. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
rózsaszín az ínye és semmi baja a szájának. mikor a hasát maszírozni próbáltam akkor néha rángatózott annyira fáj neki. csak élje túl :(
2017. aug. 21. 20:08
 7/18 A kérdező kommentje:
holnap megy vissza dokihoz ugyanígy 3 antibiotikum gyógyszerért. de semmi hatása :/
2017. aug. 21. 20:09
 8/18 anonim ***** válasza:

nem az ínyének és a szájának az állapotát nézzük ilyenkor, hanem a keringését.

én mennék vele az állatorvoshoz míg nem késő. nincs kiszáradva?

2017. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nincs. iszik 5-10 percenként.
2017. aug. 21. 20:10
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lenne, ha elaltatná az állatorvos. Semmi értelme az antibiotikumnak, ez nem bakteriális, ebben biztos vagyok.
2017. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!