Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova rakják a dokik a kiscicákat?

Hova rakják a dokik a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Pl mikor vemhes cicát ivartalanítanak? Tudom, hogy halottak már, de mitől halnak meg? S hova dobja a doki? Onnan hova szállítják ezt a sok tetemet, méhet, heréket stb.?

2017. aug. 22. 16:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát...gyakorlatilag azzal ölik meg őket hogy kiveszik méhestül mindenestül őket az anyjukból. És szerintem ugyanoda viszik az ő tetemeiket is ahova az eltávolított állati szerveket stb, gondolom ebben a szakmában ez ugyanúgy "veszélyes hulladéknak" minősül mint nálunk az idős ápolásban pl a katéterek, tűk stb elhelyezése. Külön kell tárolni őket és elszállíttatni megfelelő körülmények között megfelelő időközönként a megfelelő helyre.
2017. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Vemhes állatot nem ivartalanítanak. Amelyik doki megteszi azt fel lehet jelenteni.
2017. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%
2-es. Sajnos állatvédők is ivartalanítanak vemhes állatot, le van írva honlapjukon, facen, stb. Én nem értek vele egyet, és rosszul vagyok tőle. De ez az én bajom, úgy tűnik.
2017. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát de hogyan? Ez gyilkosság... főleg hogy ivartalanításnál nem kell kivenni az anyaállat méhét, hanem a petevezetőt vágják át. Az az állatvédő meg aki ilyenre képes, az ne nevezze magát állatvédőnek
2017. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
mert sokkal jobb ha megszületnek, ezzel az anyának rövidítve az életét, megnőnek (már ha sikerül túlélniük a kölyök kort) és új gazdihoz kerülve vagy tovább szaporítják őket, vagy elbassza esetleg széttépi őket valami, talán néhányuk éhen is hal. Hát tényleg sokkal jobb sors mintha meg sem születnek, nem fáj nekik és nem veszik el az esélyt a többi gazda kereső macskától. Én teljesen egyetértek a vemhesség alatt való ivartalanítással mert az anyát és a kölyköket is sok szenvedéstől kíméli meg.
2017. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
Igen valóban jobb nekik hogy esélyt se kapnak a boldog életre, és egy felelőtlen ember miatt kell meghalniuk mielőtt megszülettek. Aki ezt támogatja az minden csak nem állatbarát. Inkább bűntársnak mondanám.
2017. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
belegondolsz hogy a mai világban (főleg Magyarországon) hány macskának van boldog élete? mert évi több száz macskának biztos nem lesz, szerintem az ne nevezze magát állatbarátnak aki több kismacska életét is pokollá teszi csak azért hogy nyugtathassa a lelkét hogy egynek majd talán jó élete lesz. Gondoljátok már át egy kicsit... Amúgy meg ja, tök logikus pár meg nem született kismacska miatt már élő macskák életét tovább nyomorítani akik miattuk a menhelyeken vagy az utcán rekednek. Szerintem egy már élő állat élete sokkal értékesebb mint egy még meg sem született állat élete. Még jó hogy nem mindenki olyan szűk látókörű mint ti.
2017. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell tüzelés előtt ivartalanítani az állatot.

Egyébként meg ha vemhesen ivartalanítanak, jobb esetben amúgy is csak egy adag szövethalom a sok kiskutya. Teljesen fejletlenek.

Inkább ivartalanítsa valaki az állatát vemhesen, minthogy szaporító legyen belőle. Így is túl sok van...


Egyébként a kérdésre válaszolva:

Attól halnak meg, hogy kiveszik őket az anyaállatból. A testeket a méhhel, petefészekkel együtt egy veszélyes hulladékok égetésére való helyre elviszik, ilyen van pl Dorogon is.

2017. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én vittem már el vemhes cicát ivartalanitatni, kóbor volt. Örültem, hogy sikerült elkapnom hosszas üldözés után és vállalták, be nem fogadtam mert van már pár saját, de azóta is járkál egy nénihez aki eteti őt, de ha megszüli a kicsiket annyit már nem biztos hogy etetne, ráadásul akkor a kicsinyeit is csapdáznom kéne, hogy ne fialjanak le ők is. Menhelyek dugig. Önkéntesek le terheltek, és a jofogás is teli van kis cicákkal:( én igy láttam legjobbnak.
2017. aug. 22. 17:00
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, kérdező. :)
2017. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!