Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kismacskához mennyi idő...

Egy kismacskához mennyi idő után lehet biztosan hozzányúlni, megsimogatni?

Figyelt kérdés

3 és fél hete született kismacskánk, és kíváncsi lennék, hogy mikor simogathatom meg úgy hogy biztos legyek benne, hogy nem viszi el sehova az anyamacska.

Anyamacska egyébként nagyon nyugodt, aranyos jószág és imád engem én is őt :)


2010. máj. 25. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyjuk szokott ölben lenni, ismeri a szagotokat, és hozzá van szokva, akkor a születésük pillanatától fogdoshatod a kiscicákat, nem zavarja az anyjukat. A mi cicánk szülni is úgy szokott, hogy jön előtte hozzánk, hogy legyünk vele. Első perctől kezdve felvesszük, simogatjuk a cicákat, és csak dorombolva nézi az anyacica.
2010. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, szokott ölben lenni, aludni az ölemben:) Én simizem a legtöbbet. Mi is segítettünk neki, amikor szült, én is ott voltam.. durva volt :D

Kb. 1,5 hetes volt a kicsi, amikor arrébb kellett rakni a dobozt, amiben voltak, mert útban volt. És másnapra az anyamacska elvitte a kicsit. Szerencsére rákövetkező napon megtaláltuk, egy picit arrébb volt, de a garázsban hagyta. Utána nem piszkáltuk. Aztán megint elvitte eggyel arrébb, de maradt a garázsba, átraktuk egy másik dobozba és most ott vannak azóta is. Én valamelyik nap csak egy ujjal a fejét simiztem meg a cicának, és nem vitte el..

Úgy szeretném már megputyurgatni, ölbe venni a kicsit, de félek hogy mi van ha most mégis elviszi?! Pénteken volt 3 hetes.

2010. máj. 25. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az tényleg megzavarja a cicát, ha összevissza pakolgatjátok a ládát, és nem ugyanoda kell mindig visszamenni, olyankor előfordul, hogy elbújik inkább a cicákkal. De egy kézhez szokott cicát az nem zavar, ha simogatod a kicsinyeit. Mi az előbbit úgy oldjuk meg, hogy amikor jönnek a cica fájásai, akkor már abba a dobozba szoktuk betenni, ahol a kiscicákkal is lesz, abba szül, ott, ahol később is lesz majd a láda, nem mozgatjuk őket ide-oda.
2010. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az első 2 hétben nem nagyon kéne fogdosni! Hagy legyenek együtt, nyugodtan, utána úgyis törődhetsz vele még sokat!
2010. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt már jó pár macskánk. Amíg nem nyílik ki a szemük még nem sok értelme van túlzottan fogdosni, őket, hisz úgy sem tudsz játszani velük. Mi azért már elötte is kézbe vettük őket néha-néha, de nem vittük túlzásba. Ahogy kinyílt a szemük már nyugodtan lehet játszani velük. Nálunk még soha nem hagyta ott a macska a kicsinyeit és mindösze egyszer költöztette őket, de akkor is azért mert olyan helyre kölykezett ahol épp rendesen pakolásztunk.
2010. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk nyaralni és mikor jöttünk haza hívtam a cicám de nem jött oda hozzám csak nagyon nyávogott bementem a kapunk és már ott volt a kiscica lába nem tudtam olyan hamar dobozt keríteni ezért a bokorba meg is született tegnap áttettem egy dobozba nem nyúltam hozzá akkor raktam át mikor az anyja hátán volt de nem tetszett az anyjának ment vissza a bokorba és vissza tettem a kicsit a rongyal! Én még inkább nem nyúlok hozzá de akinek ismeri a szagát az 1hét után simogathatja ezt nekem egy állatmenhelyen dolgozó lánynak az anyukája mondta vs az osztályfőnököm!
2010. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!