Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska viselkedés. Féltékenysé...

Macska viselkedés. Féltékenység? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leírnám az egészet. Lehet hosszúra fog sikeredni és sok kérdést láttam már a témában, de talán itt több minden is van.

Nos, van egy ivartalan mentett kandúrom, lassacskán 2 éves.

Szerintem direkt teszi tönkre az életem, tudja, hogy szeretem. A legnagyobb probléma nem az, amit ezer helyen olvasok, hogy hajnalban kelt, direkt idegesítve, hogy mindenképpen adjam oda az ételt,(én ha úgy van felkelek adni neki, simán visszaalszok), hanem a féltékenység. Amint mással beszélek, akár telefonon is teljesen bevadul és rengeteg karmolást ejt rajtam, harap, minden baja van. De ez az agresszorkodás semmi ahhoz képest, ha esetleg párkapcsolatban kezdek élni. Egyszerűen lehetetlen tőle meglenni, támad mindkettőnket, féltékenységi jelenetet rendez, most ennek tetejébe még a tapétát is elkezdte tépni. Mivel látja, hogy rosszat tesz vele, így még jobban csinálja. Megfigyeltem, teljesen tudatosan rongál. Még rám is néz közben, hogy észreveszem-e. Hajnal 5től sokkal durvábban próbál kelteni, nem is étel kell neki. Egyszerűen a figyelem. (Egyszer már volt ilyen, vége lett a kapcsolatomnak és sokkal lejjebb nyugodott.) Nem csak rám ugrál és harap, karmol, hanem a páromra is. Ha kap ételt sem érdekli, folytatja tovább, lehetetlen tőle aludni. Egyszerűen nem bírom, és miért is várjam el, hogy a párom, akinek nagyjából köze sincs (még) a macskámhoz, az majd bírni fogja. Nagy félelmem, hogy mi lesz, ha valamikor gyermekem lesz és majd őt is támadja? Képes és este szemen karmol, csörög, harap, vandálkodik. Senkit nem kímél, legyen az barát, barátnő, szomszéd. csak akkor viselkedik többé kevésbé normálisan, amikor egyedülálló vagyok és vele vagyok otthon. Mit tudnék tenni? Nem tudom meddig lehet ezt bírni és mi lesz a következmény. Imádom őt és sosem bántanám, tenném ki, adnám oda stb... megoldást keresek :(



2017. aug. 23. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Túl jól bánsz vele és azt hiszi ő a főnök. Neked kellene parancsolnod neki, nem pedig fordítva.
2017. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A macskák nem féltékenyek, nem kell emberi tulajdonsággal felruházni őket. Szimplán vadászik. Játszol te vele eleget??
2017. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: a macska alapvetően főnöknek hiszi magát, azért odafigyelek, nincs minden megengedve.


2:Akkor mivel lehet megmagyarázni, hogy csak akkor ilyen, ha más is a képben van? Játszok igen. Mindenki játszik vele.

2017. aug. 23. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nevelni kellene a macskát, illetve a lakás egyes részei csak a te területed kellene, hogy legyen.
2017. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólást. Egyszobás a lakás, bár nagy. nehezen lenne elzárt helye. Ha nevelni kéne, akkor tanácsot kértem, nem sallangot.
2017. aug. 23. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Azzal lehet megmagyarázni, hogy vadászik. Egy lakásban kevés inger éri, nem tud mást vadászni, csak titeket, ezzel köti le magát. Ez nem féltékenység, hanem ösztön. De ha ilyen hisztis vagy, segítsen neked a rosseb, szervusz.
2017. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van?
2017. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyszobás lakásban is lehet külön terület, pl a szobában nem lehet, csak a konyhában, fürdöszobában, elöszobában.


A nevelésnél meg: ha durva, karmol, akkor MINDEN ESETBEN spricceld le vízzel (virágspriccelövel), ezzel elég hamar le lehet szoktatni.

Hajnalban, amikor alszol, legyen a szobából kizárva, és ne adj neki enni, amikor még aludni akarsz.

HA valaki nálad van, és öt vagy téged kezd támadni, akkor vagy lespricceled, vagy erösen ráfújsz - mindkettö hatásos.

2017. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem 1x karmolt meg illetve harapott meg erőböl a macskám, akkor kapott egy igen kellemetlen nyaklevest, azóta tudja hogy hol a határ (már nem engedi ki a karmát és nem harap, max. ráfog a kezemre szájjal). Azóta is nagyon ragaszkodik hozzám és kölcsönös a szeretet. Éjszakára azért én ki szoktam zárni. Két ajtós szabály: minimum két csukott ajtó legyen közted és a macsek között, ha nem akarsz folyton felébredni rá ...a vízzel sprickolás is használhat, de csak óvatosan, mert a macskák nagyon hamar meg tudnak fázni, ha vizes a bundájuk (ezért nem szabad nagymelegben sem bevizetni őket).
2017. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!