Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad rám a macskám?...

Miért támad rám a macskám? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 hónapos hím macskànk. 1 hónapja van velünk kb befogadtuk az utcáról elvittük orvoshoz minden rendben volt . Nagyon szelíd különösen hozzám nagyon dörgölözott/bújt , viszont az egyik ismerösünknek a szemébe kapott azt gondoltuk biztos nem ismeri , fél tőle stb . Velem és anyummal semmit nem csinált . Kb 1-2 hete vittük el beoltani macska nátha ellen 3-mas kombinált oltásra. Következő naptól elkezdett velem furcsán viselkedni de csak velem anyummal nem . Pl leültem ő felvette a tipikus támadó pózt "meredten feküdt , farok csovàlàs , fej ràngatàs...eltelt 1 perc és már oda is futott hozzám hogy támadjon viszont ilyenkor mindig felálltam és akkor àlltalàban megtorpant. Vannak olyan esetek mikor látom hogy kiszemelt magànak nem figyelek rá megyek tovább mikor hàtal vagyok már ugrik is. Ma pl mikor haza jöttem anyum fogta simogatta amikor letette abban a pillanatban ugrott oda hozzám két lábra állva viszont ezt még nem mondanám komoly helyzetnek lehet csak üdvözölni akart de már nem tudom elment minden bizalmam benne. Anyummal másképp viselkedik ő hozzá is oda ugrik néha viszont hozzá nem sokszor és ha oda is inkább látszik hogy jàtekosabban. Viszont mikor én jövök elég durván rám veti magát. És azt nem értem hogy hogyan változik ekkorát egy macska ? Oltás előtt semmi baja nem volt , oltás után mintha örök ellenségének tekintene engem . A másik része a dolognak pedig hogy oltás előtt szintén nyugodtan sétált a lakásban néha voltak pillanatok amikor kifutkozta magát stb viszont oltás után egyre többet futkarozott a házban valamivel durvábban. Már kérdeztem orvostól is azt mondták ez nem lehet az oltás mellékhatása vagy az oltás miatt. Ezt el is hisszem inkább arra gyanakszom hogy engem hibáztat hogy neki oltást kellett átvészelnie mert én fogtam meg az asztalon az orvosnál és simogattam meg a fejét enyhén lenyomva a testét hogy maradjon az asztalon.
2017. aug. 24. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy téged hibáztat, nekem 3 éves a hím macskám, és emlékszem neki is volt ilyen korszaka, de gyorsan kinőtte.
2017. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatban megválaszoltad a kérdést.
2017. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez meg már megy egy jó ideje 1-2 hete de lehetséges hogy több. És érdekes miért csak velem van baja ? Neked mennyi idő alatt nőtte ki ?
2017. aug. 24. 22:31
 4/8 anonim válasza:
Keress valami kis szalagot vagy jatekot vagy akarmit, es ha radtamad tereld el azzal a figyelmet. Minden macskanak van olyan korszaka mikor nagyon agresszivan akar jatszani mert fiatal es teszteli az erejet. Par honap es kinovi, addig szenvedni kell vele foleg ha benti macska.
2017. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4 esnek igaza van, 1es vagyok énis eltereltem a figyelmét játékokkal. Nekem már felnőtt, ilyenkor a legjobb szerintem nyugodt, de még mindig sokat játszik.
2017. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy emlékszem legalább 1 hónapig volt ilyen.
2017. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Valószínűleg megjegyzi de egy oltás az nem vészes. A mienk véreset hányt és amikor elvittük akkor vettek tőle vért a kis mancsából. Na az fájt neki. Illetve a 3. injekció. Ahhoz a hordozót is felrakták mert mondták h az fájni szokott, és h ha menekül akkor egyből be tud futni.


Amúgy ha sokat rohangál a lakásban és kintről fogadtátok be akkor ki kéne engedni. A mienkre is rá szokott jönni a huszonötperc és akkor ki akar menni. Ha nem visszük ki akkor egy idő után támad. De csak lábra.


A cicával foglalkozni kell. Ha mindig figyelembe veszed h mit szeretne és nem nyúzod akkor jól meglesztek.


Pl az enyém most itt a lapi mellett fekszik az asztalon. Az előbb valamit nézett az előszobában odamentem és meg akartam simogatni. Erre nyávogott egyet olyan "hagyjál békén" hangon. Visszahúztam a kezem. Nem azért mert támadt volna hanem mert nem akarta h megsimogassam. Sokan ott rontják el hogy a saját akaratukat rákényszerítik a macskára és nem nézik h az mit szeretne.


Tegnap pl mikor megjöttem be volt sózva. Rohangált a lakásban hülyén nyávogott és folyton jött hozzám. Tudtam h ki akar menni, de rohadtul semmi kedvem nem volt kivinni. Kell rá felvigyázó mert különben elszökik.

Nem vittem ki és 3 órán keresztül zizi volt. Mikor ki akartam menni és nem tágított az ajtóból és felvettem akkor lekezdett harapni. Ilyenkor manccsal is dolgozik de karommal nem. Azokat mindig visszahúzza. Amikor már vadul és azokat is kiengedi akkor rá kell szólni.

Szóval folyamatosan zizi volt és mikor bejöttem elrohant mellettem és rácsapott a vádlimra de csak manccsal. Aztán támadni kezdte a lábam de a papucsot karommal. Ha látja pl játéknál hogy a kezemmel játszik akkor csak puha manccsal csap oda, de ha nem látja mert pl terítő mögé csapkod akkor vigyázni kell mert akkor a karmát tövig is nyomhatja a kezünkbe. Amúgy haláli egy jószág én imádom.

Sajna a lakásban unatkoznak egyedül ha nem játszunk velük. Próbálj meg kajával közeledni. A töltött falatokat imádják amiket a tesco-ban lehet kapni vagy a Kik-ben.

Vidd ki az udvarra. Ha kell rakj rá hámot. A miénken van csörgő is hogy halljuk merre jár és egy kis tégely is a címünkkel ha elkolbászolna.


Amógy meg tudnak sértődni. Pl télen mindig az erkélyen volt az alom és mindig kikéretzkedett oda. De sokszor csak azért ment ki mert unatkozott. Namost hajnali háromkor ötpercenként ugrálni a macskának nem olyan vicces. Így amikor már kb hatodszorra ment ki akkor kicsuktam. Reggelig kint volt. Megsértődött.

De az asszonyra nem rám. Amikor az asszony bement egy helyiségbe ahol a macska volt az tüntetőleg felállt és kivonult. Ha hívta nem jött, rá sem figyelt. A legfinomabb felvágottat vitte oda a macskának az meg elfordította a fejét és elsétált. :)

Igaz csak max egy napig sértődik meg. De aztán jön megint hízelegni.

Úgy szokott aludni hogy feljön az íróasztalra és miközben gépezek a fejét a csuklómra hajtja és úgy alszik el. Ilyenkor át kell vennem a másik kezembe az egeret pl. Ha meg hangos vagy akkor méltatlankodik h nem hagyod aludni. Félig nyávogás félig morgás szerű hangokkal szól rád h csendesebben mert ő aludni szeretne. :)

Aztán ha nem hagyod abba akkor rád néz olyan arckifejezéssel hogy "ezt most muszáj?" Aztán felkel és elballag máshová aludni.

Ha valami rossz helyen van és útban van neki akkor lepofozza az asztalról, vagy fogja foggal és ledobja. Van amikor csak úgy dobálja le a dolgokat mert az tetszik neki. A kartont szereti cafatokra szedni. A szemetesből akkor is kihalássza a gépsonka műanyag héját amikor te adsz neki egy rakás gépsonkát. Azt otthagyja és megy a papírért. Ellopkod dolgokat és cipeli magával a lakásban. Van egy plüss répája amivel játszani szokott és azt is hurcolászta le az emeletről majd vissza. Amire egyszer rájött h ott ki lehet menni azt megjegyzi. Stb.

Burmai jellegű cicánk van és kandúr. Imádjuk ezt a kis dögöt. Életmentő műtétekkel (lenyelt valami zsineget ami összehúzta a belét) meg egyéb vizsgálatokkal és oltásokkal ez a macska már több mint 120 ezerben van nekünk, de ha valami baja lenne simán kifizetnék rá mégennyit is.

Ha foglalkozol a macskáddal akkor egy kezes és önálló állatot nevelhetsz belőle. Bár inkább a macska szeretete feléd az amitől kezessé válik. Ha nem szeret téged akkor inkább kerüld, vagy vívd ki a szeretetét. :)

2017. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Most pl mikor felkeltem észre vett nyavogott és jött oda viszont mikor már a közelemben volt átváltott "harci stílusba" mert neki nem tetszett valami :D

2017. aug. 25. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!