Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Feldagadt a kölyökmacskám fél...

Feldagadt a kölyökmacskám fél arca, baj ha csak kedden tudom állatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Tegnap gyanúsan sokadt aludt, este nem akart játszani, mint eddig. Aggódtam kicsit, de gondoltam majd meglátom, hogy az étvágya rendben van-e. Ma reggel örült a kajának, de nem sokat evett belőle, miután megette azt a pár falatot, láttam, hogy fel van dagadva a fél pofija. Kapott egy jutifalatot, hátha csak az újfajta táp nem jön be neki, azt megette.


Ma reggel ugyanúgy viselkedett, mint eddig, ezt eltekintve.


Utánaolvasgattam, és a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy tályogja van, bár lehet, hogy a fogzás miatt van valami problémája.


Szeretném ha mihamarabb meggyógyulna, de falun lakom, és csak kedden és csütörtökön jár ki állatorvos. Városba csak végszükség esetén szeretném bevinni, mert mikor hazahoztuk a menhelyről, akkor is nagyon megviselte az út…


Segítene, ha kamillával borogatnám? Valakinek van ilyesmi tapasztalata? Előre is köszönöm!



2017. aug. 25. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keddre lehet, hogy nem lesz cicád. Ne várj, a cicák nagyon könnyen mennek tönkre, főleg ha picik is még!
2017. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tályogja van, azt fel kell nyitni és kitisztítani.

A kedden odalátogató állatorvosnak van erre ott megfelelő műszerezettsége?

Ha úgy döntesz, hogy beviszed a cicát a városba, akkor ha a hordozóját letakarod valamivel, úgy, hogy ne lásson ki, akkor kevesebb megrázkódtatással tudod szállítani.

Én a kifejezetten hisztérikus, öreg macskáimat viszem így egy évben 2x 130 km-t a nyaralóba oda-vissza és nincs semmi probléma.

2017. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A borogatással az a baj, hogy nem tudod, hogy épp jót teszel-e vele, vagy nem. Én már jártam így, jót akartam a kutyámnak, és rosszat csináltam vele. A doki mondta, hogy ilyenkor ne kisérletezzünk, az embereknél se mindenre válik be a kamillás borogatás.


Jobb lenne még ma bevinned, akkor is, ha megviseli. Rakd a hordozójába a dolgait(pl.: párna, játék, stb), hogy kicsit jobban érezze magát. Inkább vidd be feleslegesen, minthogy keddre már ne legyen cicád.

2017. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kap egy3 napos antibiotikum szjrit, és kész. Keddre pedig már csak vissza kell vinned kontrollra.😊
2017. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ez a letakarás hasznos trükk. :)


Végül bevittem még aznap, kiderült, hogy nyirokcsomó gyulladás a fogzás miatt, kapott gyógyszert, és szerdán még vissza kell vinnem. ^^

2017. aug. 27. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!