Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr ivartalanításával...

Kandúr ivartalanításával kapcsolatos tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

A 6,5 hónapos kandúrunkat fogjuk ivartalanításra vinni kedden. Tudom, hogy nem olyan necces a helyzet mint egy lány macskánál, de mégis, mire lehet számítani, milyen tanácsokat tudtok adni? Hogy viselte a ti macskátok? Volt bármiféle probléma?

(Azt már tudjuk, hogy aznap nem ehet semmit, csak ihat, és éjszakára be kéne fogni valahogy... Mivel kinti macsek, ezzel kapcsolatban is várnék esetleg tanácsokat és tippeket, hogy ti hogy oldottátok / oldanátok meg. Szokott benn lenni a szobámban, de csak napközben, és nem egész éjszaka...)


Előre is köszönöm mindenkinek!



2017. aug. 25. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A műtét utáni napon még gubbasztott, de utána már normálisan viselkedett. A miénk benti, szóval ilyen tekintetben nem volt gond.
2017. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakára zárjátok be,igen 12 órával előtte ehet még.

Igazából ez egy egyszerű műtét a kandúroknál,nem kell kontrollra se vinni a cicust.

Mi délelőtt 10 órára vittük a dokihoz elmondta azt,hogy mi fog történni.Kapott egy altató szurit amitől gyorsan elaludt.Ott még segítettem megfogni.Én kimentem,mert nem akartam végignézni a műtétet.:)Megkérdezte a doki,de én nem éltem a lehetőséggel.

Nem sokáig tartott,talán egy 20 perc.Utána hazavittük,még aludt,de már kezdett ébredezni.Igazából az a lényeg,hogy nem szabad engedni ,hogy magas helyre feltudjon menni,mert leeshet.Kóvályogni fog,de egyre jobban lesz,másnap igazából már olyan volt ,mint régen.Gyorsan begyógyult a seb is.A hormonok kiürüléséhez kell azért pár hét.Azóta egy nem csavargós,nagyon aranyos cicus lett belőle.

Csak ajánlani tudom az ivartalanítást.Előtte lány cicusom volt,az is ivartalanítva volt és majdnem 18 évig élt.

2017. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanilyen helyzetben lett ivartalanítva. Reggel kellett vinni, így előző este nem adtam neki már enni, ezért reggel szerencsére itt volt a kertben. Behoztam a házba, mert képes volt fél perc alatt eltűnni, így ahogy látod a műtét előtt szerintem rögtön vidd be zárt helyre, hogy ne az utolsó pillanatban legyen az, hogy nincs meg.

Elvittük a műtétre, ha jól emlékszem 3 órahossza múlva mehettünk érte, amikor már fel tudott kelni. Ezalatt megcsináltuk a helyét, ez mindenképp tiszta legyen, mi szőnyegpadlót, plédet, és újságpapírt tettünk be, felosztva a helyet, ami egy nagyobb szobakennel volt. Miután hazahoztuk, rögtön beraktuk a "kennelbe", pár óra után is teljesen kába volt, csak feküdt vagy ült. Amíg nem látod rajta, hogy teljesen magánál van, ne adj neki enni, a miénk utána hányt is, pedig estefelé próbáltuk etetni.

Az állatorvostól mindenképp kérjetek gallért, bár elvileg a kandúroknak nem szükséges, ahogy a mi cicánk magához tért, elkezdte nyalogatni és tépkedni a műtét helyét, így éjjelre ráadtam. Varratszedésre nem kell valószínűleg visszavinni, kandúroknál általában egy ezüst színű spray-t használnak.

Másnap reggelre teljesen kitisztult, kiengedtük a kennelből, kimentünk vele az udvarra, és nem túlzok, de 180 fokos fordulatot vett. Azóta egyszer sem megy ki a kertből, nem verekszik(előtte sajnos heti több ezret hagytunk az állatorvosnál, mert úgy megtépte a többi nagyobb macska).

Összességében ahogy elviszitek a műtétre csináljatok egy tiszta és zárt helyet neki, óvatosan tegyétek le(ne húzódjon a sebe), és hagyjátok míg magához tér, másnapra tökéletesen jól lesz.:)

2017. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! :)

Most sajnos szegénykémnek fáj a lába, és a fogát is váltja, kedvetlen, nem eszik nagyon... Szerintetek így is elvégzi majd a doki? Lehet probléma abból, hogy most, nem sokkal a dolog előtt ilyen? Szerintem ugyan nem beteg, de tényleg levert, sokat alszik, és keveset eszik... Kicsit aggódom, hogy ha el is végzi a műtétet, az rossz hatással lesz rá az előzőek miatt.

De addig ugye van még idő, most szerzünk be neki gourmet kaját és macskatejet, hogy legyen kedve enni / tudjon enni, és ne gyengüljön nagyon le.

2017. aug. 25. 14:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kandúrom ivartalanítás után még napokig rosszul volt, vagy csak pukkadt, nem tudom. De eléggé megviselte. Kinti-benti, de akkor vagy egy hétig bent aludt, nem akart kimenni.

A nőstényem már aznap ugrándozott, persze nem nagyon engedtük neki, de szinte észre sem vette, a varratokat is én szedtem ki a hasából. Este nem akartuk kiengedni, de addig ordibált az ajtónál, míg meg nem untuk.

Régen volt egy másik kandúrom is, őt sem nagyon hatotta meg a dolog. Ő is ki akart már menni első nap, de aztán elfogadta, hogy most nem mehet ki.


Szóval egyedfüggő, mennyire viseli meg őket. :)

2017. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve nem érzi jól magát, nem eszik rendesen, akkor én nem műttetném meg most, annyi biztos. Bár kedd még odébb van, de addig is kezelni kéne a fájdalmait.
2017. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)


#6, Én sem a legszívesebben viszem el így, viszont nem nagyon van más választásunk. Nincs saját autónk, a legközelebbi, jól felszerelt állatorvosi rendelő pedig elég messze van, nem szívesen buszoztatnám el addig, taxival meg kész vagyon. Most is csak egy ismerős jó szándékának hála jutunk be kocsival, de ő jövő héten elköltözik. Ha nagyon nem megy, akkor megpróbálunk leszervezni egy másik alkalmat, de nincs túl sok lehetőségünk...


Szerencsére ma nagyon szépen evett, és a kedve is jobb lett estére. A lába is valószínűleg sokkal jobb lesz, tegnap nem fájt neki annyira, ezért ugrált össze-vissza meg fára mászott, ma ezért fáj neki jobban. De ha vigyáz magára, szerintem keddre rendben lesz. Az evéssel sem lesz probléma, már fel vagyunk szerelve könnyen rágható cicakajákkal, meg macskatejjel. :)

2017. aug. 25. 20:55
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy hónappal későbbi frissítés, hátha valaki még elolvassa egyszer, és jól jön neki:

Ugye előzőleg rosszul volt kicsit, de a kaja és a pihenés szépen helyrehozta, keddre semmi baja sem volt.


Előző éjjelre ugye benn kellett tartani, szépen elvolt egy darabig, volt egy fél órás hisztije amiatt, hogy ki akar menni, de utána megértette, hogy nem mehet ki és játszott tovább. Éjjelre bejött hozzám aludni a szobába, este 10-től körülbelül éjjel 3-4-ig szinte folyamatosan aludt, egyszer-kétszer helyet váltott, meg ránk nézett. Onnantól viszont vele kellett aludni, mert egyedül nem volt hajlandó, illetve simogatni, időnként játszani vele. A dolgát szépen elvégezte alomba, nem volt vele probléma. Az éhség miatt kicsit hisztis volt, de nem volt vészes.


Szegény még sosem volt bezárva, úgyhogy nagyon megijedt, amikor nem jöhetett ki a hordozóból, az autótól meg pláne - kakilt félelmében, karmolt, harapott, pedig próbáltuk megnyugtatni. Egy dolog használt jól, ezt ajánlom másoknak is: kiskora óta van egy szám, mire altatom. Cicazene, egy youtube csatorna (Relax my Cat - Relaxing music for cats) csinálja, és nagyon hatásos (neki). Elég jól megnyugtatta a kocsiban is, amikor végre elkezdett rá figyelni. Az állatorvoshoz befutott egy sürgősségi műtét, úgyhogy a cicust ott kellett hagynunk a rendelőben 10 körül, 11-re mehettünk érte. Addigra már teljesen kész volt, aludt, tisztába tették, és kicserélték alóla a lepedőt (amit összepiszkított) törlőkendőkre. 4000 forint volt, és már vihettük is haza. Mivel nagyon meleg volt a kocsiban végig takartuk a naptól és legyeztük, otthon hűvös lakásban volt.


Délután 2-3 fele kezdett ébredezni, akkor még csak mocorgott, alvópozíciót váltott. Körülbelül 4 fele ment egy kört, akkor öklendezett kicsit, de nem hányt. Utána visszafeküdt aludni. Egész estig ezt csinálta - felkelt, ment egy kört, visszafeküdt. Ahogy mondták, figyelni kell rá, mert nagyon kába, a földön is elesik, szóval elég könnyen éri baleset, ha nem vigyázunk rá. Sokszor jött oda hozzánk és kéredzkedett fel az ölünkbe, akkor ott aludt tovább. Egy alkalommal öklendezett még, de hányni egyáltalán nem hányt. Éjjelre már kezdett felébredni, hozni a szokásos formáját. 4-kor kiengedtük, mert annyira jól volt már, enni és inni is kapott, jóízűen evett, nem hányt utána se. Az utána következő két napban rendesen evett, pár nappal később egyáltalán nem lehetett volna megmondani róla, hogy műtéte volt, és nem ehetett x ideig (azért a műtét napjára kicsit összement a cica a nem evéstől..). Három napig morcos volt, mondjuk. Amikor a hisztin is túltette magát, visszatért minden a régi kerékvágásba, és nem fél bejönni a lakásba sem (sőt, beszökik a lakásba, és nem akar kimenni..). A sebecskéje nagyon szépen begyógyult, mostanra semmi sem látszik már.


Úgy vettem észre, hogy tényleg igaz, amit írnak - sokkal ragaszkodóbb lett a műtét után, kicsit lusti is, és heréltetett macskatápra van szüksége, mert könnyen hízik. Egy kicsit nagyobb is lett, mint az anyja meg az apja (az apját is ismerem, habár nem az én macskám). Mostanra már ivarérett lenne, de nem érdekli az elmászkálás, a vadászat se nagyon, maximum játék szempontjából.



Még egyszer köszi mindenkinek, aki írt, és remélem, hogy valakinek még segítségére lesz ez a kérdés is :)

2017. okt. 9. 23:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy túl vagytok rajta!Sokkal jobban kezelhető macska lesz ezt tapasztalni fogod.
2017. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!