Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most ki a hibás? A szomszédom...

Most ki a hibás? A szomszédom dühös rám, mert a kandúrom álítólag megölte az egyik még szopizos kiscicájukat.

Figyelt kérdés
Ordítva jött hozzám és mondta, hogy zárjam be a dögömet mert nem akarja, hogy kinyírja a többit is. Én mondtam, hogy zárja be ő a kicsiket anyástúl és hogy részemről annyit tehetek, hogy elviszem a kandúrom ivartalanítatni, és hogy ezt ajánlom neki is, erre is berágott, hogy ő aztán tuti nem viszi, mert mindíg kap kis pénzt és ajándékokat a kiscicákért(sima háziak). Mit mondhattam volna másképp? Mi tévő legyek? Ezek után féltem tőle a cicám:(

2017. aug. 25. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag te, mert a te macskád ment át a szomszédod területére.

Gyakorlatilag ő, mert hagyja fialni a macskáját, és még arra sem képes, hogy ezt a lakásban tegye, ahol anya és kölykei biztonságban vannak.


A kandúrod ivartalanítása ettől függetlenül jó ötlet, de ez nem garantálja, hogy nem fogja kinyírni a szomszéd kiscicáit ezután. Vagy ha nem ő, akkor másik kandúr.

2017. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Te. A magyar törvény kimondja, hogy mindenki köteles a háziállatát a saját területén tartani, macskát is! Szerencséd, hogy csak azt követeli zárd be és nem perel be, mert még azt is lazán nyerné.
2017. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudlak hibásnak tartani, mivel a macska macska, átmegy, nem tudod fegyelmezni, csak bezárni, de nem várható el, hogy mindenki zárja a kinti vagy kinti-benti macskáit. Hanem zárja a kicsiket, számíthat rá, hogy jön egy idegen kandúr s bántja őket, az élet már csak ilyen.


Az itteni macska kölykeit egyszer a szomszéd pusztította el véletlenül fűnyíráskor a magas fűben, őt sem tudom hibáztatni, honnan tudta volna, hogy ott fészek van, a szabad ég alatt? Merőben az anyjuk hibája, aki folyton odavitte őket.

2017. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 es huhhh...elég durva amit írtál:o
2017. aug. 25. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ja, azt nem tudom, mit tegyél, igazán. Nem mondtál semmi rosszat, szerintem.


A törvényeket nem ismerem, de köztudott, hogy a macskák nem mind bentiek, mászkálnak ideoda, ráadásul sok közülük nem tartozik emberhez vagy nem 1-2-höz, hanem mindenkihez a környéken. Elég nehéz lehet így bármit csinálni törvényileg...

2017. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába jogilag helyes az amit a kettes ír, miszerint köteles vagy a háziállataidat bent tartani, azért ezt senki nem gondolja komolyan hogy macskakölykök és kandúrok miatt perelés lenne amit bárki komolyan is venne. Még az állatkínzást se veszik komolyan és a bántalmazást, nemhogy azt egyik macska elpusztítja a másikat ami egyébként nem lehet túl fontos a gazdájának ha kint hagyta őket védtelenül és tojt rájuk.
2017. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó, OK, őpm,ent át más területére, ez persze problémás. De akkor sem tudom, mit lehetne tenni azon kívül, hogy szigorúan benti macska lesz, ami nem tudom, mennyire kivitelezhető, bár ha így viselkedik... (Ami állítólag gyakori kandúroknál, nem tudom, így van-e, az itteni kandúrok játszanak idegen kiscicákkal is.)

Nehéz ügy, az biztos.

2017. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Igazából semelyikőtök, mert ha a te cicádtól vannak a kölykök akkor ösztönösen a kandúr megakárja ölni a kiscicákat, hogy újra tudjon nemzeni

Nekünk is voltak kölykeink és direkt elzártuk az anyacicát és a kölyköket

2017. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen vidd el ivartalaníttatni a kandúrodat, már rég meg kellett volna tenni. A szomszédnak meg vigyél pálinkát, vagy amit szeret, és beszéld meg vele, hogy mindketten hülyék vagytok, hogy emiatt perlekedtek.

Senki sem "hibás" ("vaze, durva ez a természet", tudod) de mindketten ostobán viselkedtetek.

2017. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten hibásak vagytok, mert még egyikőtök sem ivartalaníttatta a cicáját, egyelőre te is csak beszélsz róla.

A szomszédod viselkedése etikailag aggályos, undorító, hogy összevissza szaporítja a cicákat azért a kevés haszonért.

De ha pl. egy olyan szomszédodhoz menne át a kandúrod, aki épp befogadott egy menhelyi kiscicát és azt kinyírná a kandúrod? Mert ilyen is megtörténhetne... Ha ivartalanítanád, akkor ennek jelentősen csökkenne az esélye. Mutass példát neki, ne csak beszélj róla!

2017. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!