Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnék (még nem...

Cicát szeretnék (még nem volt). Valaki aki ért hozzá tud segíteni esetleg?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiscicát de elég sok dolgot nem értek és néhány "profi" :D macskatartók megszánhatnának pár jótanáccsal légszi! :)


-Nemtudom milyen fajtát lenne érdemes venni a Perzsa/Exotic Rövidszőrű/Szibériai/Ragdoll fajtákat nézegettem mostanában (a pufibb külsejű cicákat imádom :3 ) és nem tudom melyik lenne a legjobb mert nekem egy barátságosabb/eléggé emberbarát cicus kéne (nem bánná ha simizném stb stb)


-Az se nagyon tiszta, hogy az elég ha elviszem sétálni napi szinten? Mert kiengedni nem szeretném több okból:

-Sok a nagy kutya a környéken a családomnak 3 nagy kutyája van és egy kicsi a lakásban(egy igazi g*ci) és mivel a családom nem kedveli nagyon a macskákat ezért nagyrészt az én szobámban lenne.

-Másrészt nagyon félek attól, hogy megszökik (mind2 szomszádnál nagyobb eléggé retardált kutyák vannak és nem hiszem hogy pár másodpercnél tovább élne velük... :( ) Ez igazából csak addig baj amíg suliban vagyok mert utána foglalkoznék vele.


Az alom/kaparófa/enni/inni hol legyen/lehet?

Azt tudom, hogy nem szerncsés az almot és a kaja/pia részt egy helyre tenni de ezentúl valami tanácsot tudtok adni?


Milyen megbízható tenyészetek vannak Magyarországon ahol tudnék cicát venni?


Köszi ha végigolvastad a válaszokat méginkább köszönöm! :)



2017. aug. 26. 00:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Jajj, a legfontosabbat kihagytam... :( bocsi

FIÚ vagy LÁNY cicát érdemes venni?

2017. aug. 26. 00:25
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

A fajták, amiket felsoroltál, mind barátságos és nyugodt természetűek. A perzsa/exotic a leglustább közülük, a ragdoll valamivel élénkebb, a szibériait sajnos nem ismerem annyira. De a simit mindannyian szeretik.

A benti tartással semmi gond nincs, a jobb tenyésztők úgyis kikötik a szerződésben, hogy nem engedheted ki a macskát (autó, kutya, fertőzések). Sétáltatni nem szükséges, de néha kiviheted hámmal, pórázon.

Az almot meg a kaját érdemes valami nyugisabb helyre rakni, ahol zavartalanul intézheti a macsek a teendőit. Az alomnál bele kell kalkulálni, hogy szaga van, tehát jobb neki valami jól szellőző hely. Nálunk a fürdőszobában van. Az itatótálkát érdemes messzebb rakni az etetőtől, és jó, ha több helyre is kiraksz vizet, mert az ivásra ösztönzi a cicát. A kaparófa lehet akárhol.

Macskatenyészet ügyében elég a guglit használni, a tenyésztőknek általában van honlapjuk, ott megadják az elérhetőséget, fel tudod venni velük a kapcsolatot. Apróhirdetéseket nem érdemes nézni, mert ott sokkal több a szaporító, mint a tenyésztő. Kiállításokra is jó kilátogatni, ott is lehet tenyésztőkkel beszélgetni. Ragdoll tenyésztőből a Diamond Dolls-t meg az Aquamarine Dolls-t tudom mondani, ők tuti megbízhatóak, de biztos, hogy a másik két fajtából is vannak jó tenyészetek Mo-n.

Azt azért gondold át, hogy ha a család többi tagja nem szeretne cicát, akkor nem biztos, hogy érdemes a nyakukra hozni, mert csak konfliktus lesz belőle, és a cica láthatja kárát. Az azért nem jó a cicának, ha csak egyetlen szobát használhat.

2017. aug. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a fiú/lány kérdés. Ivartalanítani mindenképp érdemes, a tenyésztő ezt úgyis ki fogja kötni, szóval ilyen szempontból mindegy. A fiúk általában nyugisabbak és bújósabbak, a lányok valamivel élénkebbek, önállóbbak. De ez persze nagyon egyedfüggő is.
2017. aug. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a menhelyre és fogadj örökbe , és igy segitesz is egy allaton, és hidd el meghálálja
2017. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A fajta szinte mindegy, mert a macskafajták viselkedése között nincs akkora különbség, mint a kutyafajták között. Azért persze nézz utána mindegyik fajtának. A hosszú szőrű macskáknak viszont ápolni kell a bundájukat.

Ha sokat foglalkozol vele, minden macyka barátságos, bújós lesz, ez a tényező nem igazán függ a fajtától. :)


Kiviheted sétálni, bár én annyira nem tartom jó ötletnek. A macskák eléggé függetlenek, így nem nagyon modhatod meg nekik, hogy mit csináljanak, séta előtt meg kell szokniuk a nyakörvet, vagy a hámot, amit nem minden macska tud megszokni (pl az én egyik macskám se). Miután megszokta, ne vidd ki egyből az utcára, mert meg kell szoknia a pórázt is, ezt először a házban, aztán ha van, az udvaron kell gyakorolni.


A macskák a házban is nagyon jól elvannak, csak le kell foglalni őket, szellemileg, fizikailag lefárasztani, erre jók a macskajátékok, egyébként meg sokat alszanak. Persze rosszalkodnak is, meg kell őket nevelni, tudniuk kell, mit jelent a nem. Ha felmegy az asztalra, fújj rá, ha kaparja a bútort, spricceld le vízzel, ilyesmi.


Viszont azon megakadt a szemem, hogy suliba jársz, és a te szobádban lenne csak a kutyák miatt, és mert a szüleid nem szeretik a macskákat. Beszéltél már erről a szüleiddel? Engedik a macskát? Ha nem, akkor én nem erőltetném, nehogy a macska szívja meg utána.


Mindegy.

Kaparófát a bútorok mellé, vagy abban a helységben kell elhelyezni, ahol az a bútor van amit kaparni akarna. Az alom szagos, én mindig a fürdőszobába rakom. Nálam enni a konyhában van, az inni szintén, de van a fürdőszobában is (nem az alom mellett).


Enni/innivel kapcsolatban még annyi, hogy korának megfelelő legalább középkategóriás táppal, és/vagy konzervvel etesd, és inni kizárólag vizet adj neki. Sokan azt hiszik a macskák tejet isznak, de ez hatalmas tévhit, sőt, a macskák laktózérzékenyek, szóval megy a hasuk a tejtől.


Érdemes legalább egyszer féreghajtózni, hiába benti, kéne neki bolhairtó szer (csak macskaknak való, a kutyákra való mérgező a macskáknak, egy videót is láttam már, cseppentettek rá a kutyás bolhairtóból és remegett, folyt a nyála, alig bírták megmenteni az életét!!).

Ivartalanítani 6 hónapos kortól ajánlott, és itt kitérek a nemükrey mivel főleg itt lehet fontos a választás. Hiába benti, érdemes ivartalanítani, mert a tüzelő nőstény macskák ilyenkor be vannak indulva, és napokig ordibálnak, nem tudsz velük mit csinálni. A hímek bedig jelölgetnek, ami elég büdös tud lenni.

Ivartalanítás: egyszerű, rutinfeladat. A hímeknek csak egy kis vágás, utána nem kell vele törődni, a nőstényeknek felvágják a hasukat, ivartalanítás után 10 nappal varratszedés.

2017. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A családban annyira ez nem jelent gondot mert a kutyák például úgy lettek hogy én elleneztem szóval végülis 1:1. De van egy erkélyem és arra gondoltam hogy oda teszek kerítést és akkor oda kitud menni és az alom is jobb lenne ott.

2017. aug. 26. 10:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Macskahálót lehet oda felszerelni, ez jó ötlet. Kerítésen lehet ki tudna menni. Az alom is tényleg lehet jobb ott. :)
2017. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%
Macska wc a hazba, ezek beteg emberek.
2017. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a sima házicicákra szavazok, de nyilván vehetsz fajtatisztát is, ha nem bánod, hogy 100 ezer körül kezdődik az áruk a felsorolt fajtáknak.


Sétálni nem kell vinni, pláne ha kutyák vannak a környéken. A hámhoz, sétához nem is minden cica szokik hozzá.

A lakásban viszont jó lenne, ha szabadon mozoghatna, egy szoba az nagyon-nagyon kevés élettér neki.

Alom nálam a fürdőszobában van, de a teraszon is lehet, de akkor az macskahálóval kell zárni, kerítés nem elég.

Kaja, víz nálam a konyhában.

Kaparófa bárhol lehet, a szobádban is.


Tenyészetek nem ismerek, fajtatiszta cicám még nem volt, érdemes a menhelyeken is körülnézned előbb, sok emberbarát cica vár gazdára. Sok helyen vannak kölykök is.

2017. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és még a kiegészítő kérdésedre a válasz: mindegy, hogy fiú-a vagy lány, mindkettőt 6 hónapos kora körül ivartalanítani kell.
2017. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!