Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek igaza van?

Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Múltkor olvastam egy kérdést, amiben a kérdező arról írt, hogy a cicája féltékenykedik a párjára. Erre az egyik válaszoló odaírta, hogy a macskáknál nincs olyan, hogy féltékenység, nem kéne az állatokat mindenféle emberi tulajdonsággal felruházni.

Szerintetek se lehet egy cica pl. féltékeny? Esetleg vannak sztorijaitok, amik azt bizonyítják, hogy a cicáknak igenis vannak az emberekhez hasonló érzéseik? :)


2017. aug. 26. 03:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs igaza. Szerinted miért mondják, hogy irigy kutya? Nincs is nála rosszabb, mikor a szeretett gazdi hozzáér valaki máshoz.
2017. aug. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A féltékenység nem emberi tulajdonság, hanem állati ösztön. Szinte az összes megfigyelt gerinces állatnál féltékenység jeleit felfedezték.
2017. aug. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg eset bizonyítja, hogy a cicák féltékenye tudnak lenni, lehet rossz lelkiismeretük, stb - kb olyan a lelkiviláguk, mint egy 2-3 éves kisgyereknek.
2017. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mamámék szomszédjába sok cica volt.Hétvégente mindig vittem nekik ennivalót meg megszeretgettem őket.Volt egy nőstény aki majdnem az összes cicát lepofozta akit megpróbáltam megsimogatni.Ami meg nagyon fura volt,hogy egyszer jött egy új cica és megakartam simizni.Már majdnem sikerült,mikor az egyik régi kandúr nyávogott neki valamit az új cica ránézett utána vissza rám és elment nem is láttam többet.
2017. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondolom egyébként :) Mondjuk az én macskám nem igazán produkált ilyen féltékenységi rohamokat (lehet azért, mert még kicsi), de amikor lett egy másik cicánk is és elkezdtem az újat simogatni, olyan mérges, szúrós szemekkel nézett rám, hogy szinte ölni tudott volna azzal a tekintettel :D Meg volt olyan is, hogy elvittem a tálkáikat elmosogatni és a kukába beleöntöttem az ételmaradékokat meg az egyik virágot meglocsoltam a vizükkel, ő meg erre olyan kikerekedett szemekkel nézett rám, mintha kb megbotránkozott volna azon, hogy hogy merem ezt tenni, ugyanis szerintem épp inni akart, mert amikor kiraktam nekik a friss vizet az immáron tiszta tálkájukban, rögtön rávetette magát :)
2017. aug. 26. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!