Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okosnak tartjátok a macskátokat?

Okosnak tartjátok a macskátokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? :) Mit figyeltetek meg nála, ami más cicákra nem jellemző? Aki szerint buta a macskája, azt is indokolja meg, hogy szerinte miben van elmaradva más macskáktól :D
2017. aug. 26. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Az enyémet megtanitotam ülni,feküdni,pacsit adni,forogni,és kétlábon járni 6 éves szerintem nagyon okos tudja mikor kap kaját és mikor jutalmat tudja hogy a szobába nem mehet be.
2017. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok.és vissza adta nekem azt a sok szeretetet.kiszalad az udvarra véletlen és majdnem megette a kutya bele is haltam volna,nem tudom mi lesz ha elveszitem már 6 éves...
2017. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Az enyém kultúrált okos macska. Az udvarról bejön, hogy itt bent a macskawc-ben végezze el a dolgát. ^-^
2017. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy zseni a gyerek.Már csomó mindenre megtanított minket.:)Mikor kicsi volt eltört a lába és almot használt.Mielőtt használta volna bejött és jelezte.Egyszer mellettem feküdt,de hirtelen felugrott és 3 lábon elrohant.Kiderült,hogy úgy érezte,hogy hánynia kell és az alomhoz rohant.Meg úgy álltalába ügyesen feltalálja magát.Volt,hogy együtt sétáltunk,de ő nem akart arra jönni amerre én,mert valami hangos volt arra úgy,hogy átment 2panelház között,de a másik oldalon elém jött.Lehet félt,hogy egyedül eltévedek.
2017. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a macskák ravaszak és okosak. Van egy csak benti és egy csak kinti cicánk. A benti kényszerből csak benti mert ha nem a megfelelő tápját eszi elkapja a hasmenés. Tudja a nevét, szándékos idegesítéssel eléri hogy kaját kapjon, kikönyörgi hogy az ember úgy üljön hogy neki kényelmes legyen feküdni az ölében. Néha kiszökik amikor nyílik az ajtó és amikor a nevén rászólunk mint aki tudja hogy rosszat tett lehasal és egy hisztis nyávogással nyugtázza hogy "lebukott". A kinti inkább ravasz, tudja hogy hogy járjon a kerítésen úgy hogy a kutyákat kikerülje (akik csak játszanának vele egyébként) és tudja hogy hétköznap a bejárati ajtón szoktunk kimenni, hétvégente pedig a hátsón.
2017. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Van okos cicám is, neki van egy kedvenc tollasbotja, megtanulta, ha játszani akar akkor a kezembe hozza:) de van buta cicám is. Semmit nem tanul meg, még a cicct sem. Full lökött.
2017. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
90%
Az en macskam egy idiota. De azert nagyon aranyos.
2017. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég buta macskám van.

9 éves lehet körülbelül, (egyszer csak odaszegődött hozzánk, nem tudtuk, hogy hány éves korában) és még mindig nem hallgat a nevére.

De van egy okosabb is, ő a butának a gyereke. Ezt nem tudom, hogy hozta össze, az apja körülbelül egy zseni lehetett ezek alapján :D

2017. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :3 Aranyos történeteket írtatok, még szívesen elolvasok pár ilyet :D

Amúgy az én cicám 4 hónapos, 6 hete lakik nálunk és még nem hallgat a nevére.. Pedig olvasgattam a neten ilyen tippeket, hogy hogyan lehet megtanítani, hogy hallgassanak a nevükre és írták valahol pl. azt, hogy miközben eszik vagy simogatom, mondogassam neki a nevét, mert így kellemes élményekhez kapcsolja majd azt a szót és ide fog később jönni, ha kimondom. Már az első naptól kezdve, hogy idekerült, mondogattam neki a nevét evés közben meg simogatás közben is, de azóta se tanulta meg, legalább is mikor szólongatom, max felkapja a fejét, de nem jön ide :/ Szerintetek ez baj?

2017. aug. 26. 18:39
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok.Szerintem nem olyan nagy baj.Az etetéses módszer tényleg jó vagy lehet,hogy valami más hívójelet kellene keresni.Az egyik cicám pl bárhonnét előkerül,ha anyum elkezd hústklopfolni,a különböző beceneveire is reagál többnyire,de amire biztosan jön az a kulcscsörgés.A másik cicám eddig nagyon ügyesen hallgatott a nevére meg az is elég volt,ha felmutattam egy kiskanalat és jött enni.Most lóbálhatom előtte a kanalat meg a macskaját mondogathatom a nevét,de semmi.Viszont,ha a kinti kóbor cica nevét mondom,akkor ő az első aki jön és ráadásul nagyon lelkesen.De volt olyan cica,aki már akkor is jött,ha kicsit köhögtem.
2017. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!