Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Milyen macskawc-t használtok?

SOS Milyen macskawc-t használtok?

Figyelt kérdés

Alpmtálcát használtam,egészjó alommal,ami szagtalanít,csomosodik a pisire. Minden nap kiszedtem a terméket...pisit,kakát.

De másfél hét után azt vettem észre,hogy tiszta pisi az alomtálca alja. Nem hinném,hogy lyukas lenne,mivel kitakaritottam a tálcát és akkor nem folyt ko belőle a víz.

Szóval ki szeretném próbálni a cica wc-t. Max 5000et szánnék rá. Segítenétek kiválasztani ,melyik lenne a legjobb?

[link]

Lehet innen fogok rendelni.

Ti hogyan tisztítjátok a cicaalmot,milyen gyakrab? Mire figyeljek oda?


Attól félek,hogy a macskawct nem fogja használni ,mert nagyon finnyás.macska,kilenc éves, és emlékszem régebben azért tértünk át az alomtálcára.

(Bár most egyedül használná, kéz hete költöztem el vele otthonról, otthon maradt a másik két macskám. )


2017. aug. 27. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk sima dolbozos van kis libegő ajtóval leszedhető tálcával.Az ajtót leszedtük úgy szoktattuk bele ha már használta akkor rácsuktam az ajtót és ki kellett magától jönnie így aztán megszokta.Ha nem használta kapott 1-2 taslit.Mi jó sokat rakunk bele egyszerre.Minden nap kiszedjük a "szilárdat" majd 1 hét után kb teljes csere mert az alja teljesen elázik.
2017. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is finnyás a cicám 6 éves 5 éve macska wc n k van hetente kitakaritom ugy hogy elmosom új almot rakok és minden nap ki veszem a pisit kakit tudom ajánlani 5000 ért fogszbkapnk nagyonjókat én már 3000 ért is láttam
2017. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első miért kell ütni a macskát?nem a verésből tanulja meg.
2017. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ti is hetente teljesen kicserélitek az almot. És ki is fertőtlenítitek?
2017. aug. 27. 12:27
 5/11 A kérdező kommentje:

A szénszűrőt milyen gyakran kell cserélni?

Honnan vásároltok és mennyiért almot?

Én a rossmanból vettem legutóbn 850ért.

Melyik a jobb alom,amelyik nagyobb szemcsés vagy az apróbb?

2017. aug. 27. 12:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan csak egy hónapja van cicánk, de ami bevált, az a Savic Nestor macska WC a Zooplusról (nekünk az XXL változat van). Cat's Best Öko Plus alommal használjuk, ez biológiailag lebomló, WC-n lehúzható a végtermék. Naponta 2x kiszedjük a pisit-kakit, szükség esetén utántöltjük. Teljes cserét nemrég csináltunk, tehát elég kb. havonta. (A zacskó szerint 4-6 hetente ajánlott cserélni és teljesen fertőtleníteni.)


Az alomnak egyébként természetes faforgács illata van, és a napi kétszeri tisztítás mellett egyáltalán nincs maradandó szaga.


Cica WC:

[link]


Alomlapát:

[link]


Ezt a fajtát ha kipróbáltad, sose akarsz másikat használni... Méretre elég nagy, de nagyon egyszerű vele kitisztítani az almot, és a tiszta alom is könnyedén átesik a nagy lyukakon.


Alom:

[link]


A fedett alomra szoktatás meg általában úgy megy, hogy az új cica WC-t először fedél nélkül, majd fedéllel de ajtó nélkül, legvégül ajtóval használd. Az én cicám ugyan ismerte a fedett cica WC-t, de 2 hétig az érkezése után mi is ajtó nélkül használtuk, az ajtót felrakva meg a cicát beraktuk, hogy magától jöjjön ki. Sose volt baleset.

2017. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Majd elfelejtettem, hogy van egy ilyen alátétünk is a cica WC-hez:

[link]


Ugyanis a cica (hosszúszőrű) rengeteg almot kihord még a fedett WC-ből is (bár az ajtó felrakása előtt rosszabb volt), ebből egy jó részét az almosláda alátét felfogja, kevésbé hordja szét a lakásban.

2017. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azért volt csupa pisi az alomtálca alja, mert állandóan lefolyt. Nálunk is ez volt, mert nem volt elég magas a tálca fala, ezért nem lehetett elég alommal megtölteni, és a pisi mindig sokkal mélyebbre folyt mint amennyit az alom fel tudott volna szívni.

A macskák szívesen használták ezt a fajta tálcát. De engem nagyon zavartak a szagok, meg hogy állandóan kikaparták a padlóra az almot, illetve a pisi-lefolyás is. Úgyhogy vettem nekik egy fedett macska wc-t kb. 7000 Ft-ért, és meg vagyok vele elégedve. De a cica valamiért nem szereti annyira mint az előzőt, a nyitottat.

2017. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én amúgy nem is szoktam teljes alomcserés-takarítást tartani, mindig az elhasználódott részeket dobom csak ki belőle.

Volt a wc-hez szénszűrő is, de már elhasználódott, és kidobtam, de nem vettem újat.

2017. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért kell ütni mert nálunk ez a szokás nem tetszik tekerd a szemed befelé.Vita lezárva.
2017. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!