Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica élősködő irtás?

Kiscica élősködő irtás?

Figyelt kérdés
testvéremék két vizslája megfogott egy kiscicát. nem voltam itthon akkor de azt mondták nem állt fel biztos eltört a gerince. féltem mert amúgy nem lenne pénzem egy műtétre én 17 éves vagyok, de gondoltam rá hogy be kéne fogadni még akkor is ha lebénul és akkor segítek neki. aztán ma mikor hazajöttem láttam hogy semmi baja, bent tartsák egy kis helyiségben de eszik, nyávog, járkál, dorombol és nem megy el onnan. én haza szeretném hozni de csakis házba mert nekünk is van kutyánk és ő is bántaná. szóval mivel szobacica, ki kell irtani belőle a férgeket ha van és a bolhákat. milyen szert vegyek? bolhákra meg férgekre külön? van valami amit javasoltok? és árat is mondjatok légyszi hogy tudjam mire számítsak. köszi mindenkinek.
2017. aug. 27. 19:05
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és hogy ezeket hogy kell használni, milyen időközönként.
2017. aug. 27. 19:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsi, könnyen túladagolhatod neki szakértelem nélkül és lehet még hatni se fog. Vidd el orvoshoz, egy ilyen történet nem is drága. Más féregirtó és bolhairtó módszert használnak kiscicára mint a felnőttre.
2017. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja igen lehet az lenne a legjobb. és egy ilyen orvosnál mennyi? azért nem rendelkezek sok önálló "vagyonnal" ezért kérdezem nem azért mert zsugori vagyok hidd el.
2017. aug. 27. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Néhány ezer forintból megvan vizsgálattal együtt.
2017. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cicát el kell vinni állatorvoshoz, mert pl. az sem mindegy, mennyi idős. Ő ad féreghajtót, és bolhairtót. Nem egy nagy összeg. Pár ezer Ft-ból megúszod vizsgálattal együtt.

Ha férges, akkor 2 hét múlva majd meg ismételni a féreghajtást.

Viszont azért arra készülj fel, és csak akkor fogadd be a cicát, ha megoldható:

- oltásokra is szüksége lenne, akkor is, ha benti (állatorvos elmondja, mik javasoltak benti cicának)

- lehet beteg is, amikor állatorvoshoz kell vinned, és ez jó pár ezerbe belekerülhet

- szükséges neki macskaalom, alomtál, kaparófa, és normális kaja, ami magas hústartalmú, jó minőségű száraztápot jelent, illetve húst.

Összességében azért havi 5-6 ezret lehet rá számolni legalább, plusz állatorvos.

2017. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!