Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek kinti cicája van, az...

Akinek kinti cicája van, az mit csinál vele télen?

Figyelt kérdés

Én szívesen beengedném őket a házba, mondjuk nem csak télen, a szüleim viszont hallani sem akarnak róla, hogy akár csak egy lábukat is betegyék. Maximum azt tudnám talán kikönyörögni, hogy beengedhessem őket a meleg házba, de úgy, hogy bezárom őket egy szobába az emeleten, de nem tudom, mennyire tenne nekik jót, ha szinte az egész egész napot vagy legalábbis az egész estét egy kis szobában töltenék bezárva és csak egy kis időre engedném ki őket a szabadba :/ Kiengedni a szobából nem tudnám őket, mert akkor le tudnának menni a földszintre, a nappaliba és az étkezőbe is, anyámék meg akkor frászt kapnának..

Még ha építenénk is nekik kintre egy kis házat, olyasmit, mint egy kutyaház, abban is megfagyhatnának, nem? :( Mit csináljak velük?


2017. aug. 27. 23:33
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem is vannak kinti macskáim. Ők télen esténként a garázsban alszanak, mert ott melegebb van. Viszont ha kint is hagyod őket, akkor is találnak majd egy számukra megfelelő helyet, ahol nem fagynak meg. De a házikós dolog is jó ötlet. Vihetsz ki nekik egy rosszabb párnát vagy egy pár olyan meleg ruhát, amit már nem hordasz vagy kinőtted. Azok majd melegen tartják őket.

Remélem tudtam segíteni!

2017. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően benti macska párti vagyok, de legalább kinti-benti.

3 macskám van. 2-en testvérek, a harmadikat utcáról fogadtam be. A tesók abszolút bentiek, pár alkalommal voltak csak kint, de nem is nagyon kívánkoznak kifelé. A harmadik cicám nappal bent van, de este mindig elmegy valamerre, nem is itt alszik, de bent tartani sem tudom, mert addog ordít az ajtónál, míg ki nem engedem.

Ugyanez volt, mikor télen azok a -15°C-ok voltak, ki akart menni, de szerencsére semmi baja nem lett.


Szívós állatok a macskák, könnyebben elviselik a szélsőséges időjárást, mint pl a kutyák. Persze jó, ha van egy fedett kuckójuk szépen kibélelve, lehetőleg nem a földre rakva. Persze ha nagyon látszik, hogy át vannak fázva, segíts nekik, vidd be egy órácskára felmelegedni.

2017. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Az én macskám kijár, de télen egész nap bent alszik magától is. Amíg az előző házunkban laktunk, sokszor az állatoknak kaszűált szénában aludt és be sem akart jönni. Amúgy meg a macska szívós állat, ha van neki védett helye, miért fagyna meg felnőtt korban? Régen senki sem engedte be őket, mégis elvoltak.
2017. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a macskám felhozásával arra akartam utalni, hogy elképzelhető, a te macskád sem akar majd télen nagyon mászkálni és akkor észre sem fogja venni, hogy egy kis szobában kell lennie.
2017. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mit csinálnánk vele? Nekünj nincs, de a nagyszüleimnek van, ahol én is laktam. Azok a cicák a magtárban, műhelyben vagy ezek padlásán alszanak, vagy valamelyi ól padlásán, faházban. Szó sincs róla, hogy a hó tetején aludnának, amúgy minden macska talál magának helyet. Ne aggódj, a macskák talpraesettek, nem olyan kis teszetoszák.
2017. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
semmit keres az maganak helyet
2017. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csináltam neki bélelt dobozt a műhelyben, ahol meleg van.


Pont nem érdekli, inkább befekszik a szénába, és reggel ugy néz ki, mint egy mozgo szalmakalap sokszor :)

2017. aug. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek télen bent alszanak éjjel.Ha nagyon hideg van,akkor csak reggel mennek ki,ha nem annyira,akkor egész éjjel közlekednek ki-be.Megpróbálhatod majd bevinni őket,csak számíts rá,hogy hajnalba felkell kelned kiengedni őket.A kinti mindenféle cicák a kispadlásunkon alszanak.Van fent egy kis szalma meg csináltam nekik dobozt.Az tény,hogy a cicák okosak és feltalálják magukat,de sajnos nincs mindenhol olyan hely ahol elbújhatnának vagy esetleg elzvaraják őket és,ha nem muszály,akkor -15C-ba mégse az utcán aludjanak.Egy papírdobozból meg nem nagy mutatvány összedobni nekik egy kis házikót.
2017. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!