Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicák, mivel etessem...

Talált kiscicák, mivel etessem őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap találtunk 3 db kismacskát úttest mellett szemétkupacok közt. A szemük csak most kezd kinyílni, méterekre voltak egymástól a földön, visítottak. Az egyikük fólia alatt volt, alig kapott levegőt. Volt a közelben egy nőstény macska, aki elszaladt. A kismacskák egyébként jól tápláltnak tűnnek, kis gombócok. Viszont valami történhetett, mert az anyjuk nem megy értük. Félő volt, hogy rájuk lépnek, vagy autó alá másznak, ezért betettük őket egy kosárba, s ott hagytuk, ahol találtuk, gondoltuk éjjel elviszi az anyjuk. Tegnap este 7 óra óta ott vannak, az anyamacska nem jött vissza, a kicsik bágyadtak. Az anya egyébként egy kis termetű, fiatal egyed lehet, szerintem első alma lehet ez. Láttuk többször a környéken, tudtuk,hogy vemhes. Mivel sok macskám volt, tudom, hogy 2-3 óránál több időre ennyi idős kölyköket nem hagy magára az anya. Arra gondoltam, hogy ha délutánig nem jön az anya, akkor közbelépek.

Kb. 10 éve csináltam ilyet utoljára, akkor az én anyamacskám " hagyott rám " 5 db 3 hetes kismacskát, miután elpusztult. Őket gond nélkül felneveltem, hígított tejbegrízen.

Szerintetek lépjek közbe délután, vagy várjak még? Tudom, hogy az anyjuk mellett lenne a legjobb nekik, de az életüket sem akarom kockáztatni, ezért vívódom.



#macska #árva kiscica #talált kiscica
2017. aug. 28. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Vidd őket haza és segíts rajtuk.

jó a hígított tejbegríz is, de mivel még nagyon picik, állatorvosnál lehet kapni kifejezetten nekik való tejport, abban van sok tápanyag ami ilyenkor szükséges nekik.

aztán majd adhatsz nekik párizsit, alutasakos kajcsit ha jól fejlődnek :)


Sok sikert, majd írj mi a helyzet

2017. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Semmiképp ne hagyd őket ott, ha van lehetőséged, vidd haza, veszélyes ott nekik, bajuk eshet. Van piciknek való tápszer, olyan kellene nekik.
2017. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Menj értük gyorsan , rátalál valami kutya vagy egyéb bajuk eshet . A tejföl is jó és egyéb kiegészítő . Alutasakos és reklámozott cuccok meg felvágott tartalmatlan káros dolgok , később jobb táp pl PREMIER sokat segít rajtuk ...
2017. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Rendben, akkor elhozom a cicukat. Sajnos csak 16 óra után tudok értük menni, addig dolgozom, anyukám biztonságba helyezte őket ott. Árnyékban vannak, összebújva s védett helyen, letakarva, egy nagy fonott kosárban, alattuk puha rongy, nincsenek szem előtt sem. De úgy csinálta meg, hogy ha az anya akarja, ki tudja venni őket. Csak haza már nem volt ideje vinni a kölyköket.
2017. aug. 28. 11:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Tehéntejet sose. Megfosatja őket és ilyen picin nagyon könnyen belehalnak. Ha ma nincs tápszer, akkor holnapig laktózmentes tejet melegítsetek szobahőre, majd fecskendővel etessétek őket, de ezen nem lehet felnevelni őket, úgyhogy minél előbb kell a cicatej pótló az állatpatikustól, 3 óránként etetés, este is. Evés után nedves kendővel kell a pocit és a végbelet ingerelni, mert ilyen korban még nem tudják egyedül végezni a dolgokat. Illetve jó melegben tartani őket, a szobahő nem jó. Kibélelt doboz, melegítőpárnával vagy meleg vizes palackkal, vagy ha van kis asztali lámpátok, szerintem az is jó a feladatra, és azt nem kell cserélni óránként, mint a palackot.


Sok szerencsét. :)

2017. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Illetve: Mindenképpen kéne látnia orvosnak. Ő élősködő mentesíti őket és megnézi, jól fejlődnek-e, nincsenek-e kihűlve, társai.
2017. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Délután forraltam fel tejet, s felhigítva adtam nekik, ezt több fórumon írták,hogy szabad. Tűzoltásnak megfelelő volt. Szépen megették fecsiből. Estére szereztünk nekik tápszert, amit nem hajlandóak enni semennyire sem. Úgy tudtuk 1 óra után megetetni velük,hogy fele tápszer,fele higított tej,így elfogadták.

Küzdünk értük,most tele a poci s alszanak összebújva. :)

2017. aug. 28. 21:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a forralástól a laktóztartalma nem múlik el :/ De ha már van tápszer, az jó :) Valószínűleg a stressztől egy pici ideig nehéz lesz etetni őket, de ez nagyon gyorsan helyreáll majd. A vizes kendős pocisimi se maradjon el!

Nagyon kedvesek vagytok, remélem minden gördülékeny lesz. Sok sikert!

2017. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egész éjjel békésen aludtak, nem ébresztettük fel őket este 10 és reggel fél 6 között. Viszont 6-kor elkezdtük megetetni őket, de nem akarták a tápszert, pár korty után tüntetőlegesen zárták össze a szájukat, szerintem nem ízlik nekik... nagyon sírtak, állandóan keresték volna a cicit, sikerült pisilniük, kakilniuk, szép szilárdat kakilnak. Többször is próbáltuk a tápszert, nagyon keveset ettek belőle, úgyhogy megint megkínáltuk a hígított tehéntejjel őket, azt meg úgy szívták, hogy a alig lehetett kivenni a fecsit a szájukból.

Szóval úgy döntöttünk, hogy fele tej, fele tápszer kombót kapnak, mert azt megeszik, s láthatóan jól érzik magukat tőle, nem megy a hasuk. Nem nyugtalanok, szépen elalszanak evés után, szerintem nem is fáj a hasuk a tehéntejtől, akkor lármáznak csak, amikor etetés van, de gondolom ez normális. :)

Érdekes az is, hogy maguktól is produkáltak este egy kis szilárd kakit és pisit, pedig a szemük is csak félig van nyitva, meg mászni is alig tudnak. .)

2017. aug. 29. 08:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Ismeretlenül is köszönöm, hogy befogadtátok őket és nem hagytátok magukra. Én úgy olvastam, hogy az is fontos, hogy langyos vizes kendővel törölgetve legyen a popsijuk.
2017. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!